Jdi na obsah Jdi na menu
 

Je to úleva, že? (@Teo, 07. 09. 2008 23:27)

Když sem vlítne vypelichanej kocour v botách a je připraven do omrzení prskat, že jsme amorální, odporný, hovadský póvl a xindl... Příště se přidrž dobrých rad "moudrých" starců a budeš opět v obvyklé problematické výhodě, kdy lež a překrucování jsou pouhou taktikou k dosažení tvých "ušlechtilých" cílů.

Neposloucháš dobré rady starců, (Taras, 07. 09. 2008 23:08)

pak se divíš, Jessie.
Nabádal jsem tě, abys nemazala, i když se to někdy zdá k nevydržení. Ale je to lepší, než cenzura, dyť přece musíš něco vydržet.

Ta potíž mezi tebou a Radkou a grófkem asi, podle mě, spočívá v tom, že občas něco blbě pochopíš, díky typicky žensky nedbalému čtení, no a tihle žraloci to okamžitě využívají k obviněním ze lží. Co je horší, to je jasné.

Gravere, teď už by se s vámi dalo diskutovat, ale předtím jste neodpovídal věcně, jak teď říkáte, ale ryl jste jak zdivočelé prase.
Přečtěte si moje články na Britských listech, je tam i CV, abyste zase nekdákal o tom, na který straně stojím. Adresu vám dá grófek, on si z toho udělal živnost, s Dentem, v demaskování Tarase, měli přitom erekci (zlé jazyky říkají, že poprvé po půl roce), a netušili, že publikuju pod svým jménem od revoluce a prozrazení identity mi nevadí. Ale jim to opravdu udělalo dobře, taková blbina...

??? (graver, 07. 09. 2008 19:28)

Jsem vcelku střízliv, takže se mi to asi nezdá - nedochází tu k nějakému mizení komentářů? Že by tendlecten bermuckej vobdélník?

Radce (Jessie, 07. 09. 2008 19:16)

Přesný návod, myslíte, abych tady popsala, ne? A co ta vaše obvinění, že vám a vaší rodině telefonuji, to budete dementovat? Víte dobře, že vás neznám, a klidně takové věci píšete.
Ale buďte klidná, smažu to tady, ne kvůli vám, ale bylo neopatrné to psát...

Klíčové slovo (@Teo, 07. 09. 2008 16:48)

je NEUSTÁLE. O Mistrovi jsem napsal pouze jednou a (pokud neproběhne soud) nehodlám se k němu z-vracet. Zatímco ty monitoruješ a hodnotíš mé virtuální nepravosti opakovaně. Zkus se od té umanuté zahleděnosti do Chucpe oprostit. Klíčové slovo tohoto konkrétního článku je MORÁLKA. Ať už těch, kteří se vysmívají duševně postiženým ubožákúm, či těch, kteří vykořisťují proletáře a okrádají erár. V tomto prostoru mi však moralizování přijde podobné chucpe, jako když prostitutky progagují věrnou lásku. A už mi neklaď další nemoudré otázky. To není příkaz, nýbrž žádost...
Stvořil-li oaSu někdo anonymní, koho neznáš, proč by ji měla rušit Radka? Ostatně, sama tvrdíš, že ti nevadí a občas tam v komentářích i odkazuješ. A já fuckt nechápu, jak se mě to týká...

:-)) (Jessie, 07. 09. 2008 15:59)

Bys mě rozesmál, @Teo :-)). Tvoje psaní o Laholovi je taky přiživování? To mi, prosím tě, vysvětli ten rozdíl.

Vrtěti kocourem (@Teo, 07. 09. 2008 15:47)

Je-li výzva, aby ses nepřiživovala na tom, co píšu já, "zákazem", pak pravidla zdejší moštárny jsou účelové lži a překrucování. Prostě primitivní dezinterpretace, eufemisticky označovaná za hru na "sekání drápkem".

Taras: (graver, 07. 09. 2008 15:42)

V pohodě, nemám s tím problém.
"vám někdo vyká, Gravere, tak to znamená, že si s vámi nechce tykat"
To je hluboká myšlenka - na to bych nepřišel.
"Pokud vy i nadále této osobě tykáte, je to projev nesporné hovadnosti"
To je jen jednostranná interpretayce, Tarasi. Z mé strany to není projev vůbec ničeho - všichni tomu vy/ty/kání připisujete význam, který to nemá. Projevy hovadnosti jsou někde úplně jinde - a vyjadřování to vždycky není.
Ale jak říkám, nemám problém s tím, za co mě někdo v nějaké webové diskusi považuje. Na mé příspěvky a názory může věcně odpovědět kdokoliv bez ohledu na to, co si o mě myslí - stejně jako jsem to udělal já.
Někdo se mezi póvl řadí nevědomky, někdo dobrovolně - chuj s tým, je to jen web.
Co je modrý póvl, ještě pořád nevím. Já sám jsem notorický nestranník a (kromě svého jasného názoru na komanče) mě to politicky nikam ani odnikud netáhne - že je to povětšině jedna pakáž, je přesně můj názor. Jen se s tím musíme naučit žít a vypořádat. Někdo nadává, někdo s tím něco dělá, někdo v tom plave či bruslí... Prostě nerozumím tomu názoru, že podnikatelé jsou lůza, která jen okrádá ostatní - vždyť v téhle zemi jsou jen podnikatelé a jejich zaměstnanci a z daní obou to tu nějak funguje (i když občas dost z prdele)...
Jaký byl čí názor na min. daň nevím a pročítat to znovu nebudu - můj názor je, že je to <i>čovina, určená jen k šikaně drobných podnikatelů. Neomlouvám ty "svině", které "ojebávají" stát na daních (ty uvozovky proto, že sám to vidím jinak), ale je mi jasné, proč to dělají a kdo je k tomu donutil. That's it - nevím, jestli je tohle ten modrý názor.

Oprava: (Taras, 07. 09. 2008 15:24)

...nesouhlas ve věci minimální daně.

Dobrá, (Taras, 07. 09. 2008 15:16)

tak ještě jednou. Tykám jednak známým (a je jich na síti dost), jednak těm, kteří si to přejí, ale pak také těm, nad nimiž byla zlomena Tarasova hůl a nediskutuje se s nimi, jsou jenom posíláni do řiti. Pokud vám někdo vyká, Gravere, tak to znamená, že si s vámi nechce tykat. Pokud vy i nadále této osobě tykáte, je to projev nesporné hovadnosti.

Jessie projevila se mnou nesouhlas ve věci minimální mzdy, samozřejmě je to její právo, já jsem přinesl statistické důkazy toho, že OSVČ šidí stát na daních a že tedy zavedení minimální daně (teď se nám zase pokaká grófík, kvůli základu) mělo svůj racionální základ. Ona si uvědomila, že to tak skutečně je, s tou masivní zlodějnou, a změnila názor. To je velice správný přístup, přiznat chybu a na základě faktů změnit názor. Dostalo se jí názvu Tarasnice a doporučeno mrouskání s Helmutem. Asi za zradu modrého stáda?

Chtěl jsem vám, Gravere, odpovědět na váš příspěvek 6.9. 11:24, ten byl na vás dost věcný a první takový, jenže jste to mezitím zase zesral svým výmětem ve 14:44.

Pokud mluvím všeobecně o modrém póvlu, a vy se sám zařadíte, je to jenom vaše věc.

ale houby... (graver, 07. 09. 2008 14:22)

Vždyť s těmi starými koleny jsi to napsala ty - ode mě to byla jen reakce. Jinak si z toho prd dělám a argument to pro mě rozhodně není (vždyť to píšu). Nasírat tím nikoho nemíním.
Jestli se ztrapňuju nebo ne - no, jak sama říkáš, píšu, co chci a jak to na koho působí, moc neřeším. Nakonec, pokud ztrapnit se = přimět ostatní, aby nás trapně viděli, tak se ztrapňujeme všichni bez ohledu na to, co děláme. Každému se nezavděčíš...

Hahaha :-)) (Jessie, 07. 09. 2008 13:47)

"že by tě generační rozdíl opravňoval" - a je to tady, přesně to jsem čekala :-)). Když ty a Radka nevíte kudy kam, tak vyrukujete s věkem jako s pádným argumentem. Jako další krok je pak už jen žaloba, tak toho radši necháme, ne :-))?
Jinak si klidně piš, co chceš a jak chceš, ztrapňuješ jen sám sebe. A na mazání nebo banán, bys se musel víc snažit, opičáku, jinak banánek nebude :-)).

pokřivené myšlení (graver, 07. 09. 2008 12:49)

Tak to vítej do klubu...
"s někým prostě člověk souhlasí"
Už jsem ti tisíckrát vysvětloval, že já polemizuju s názory a stanovisky. Kdybych si měl třeba o tobě nebo jiných udělat obrázek z jednoho postu, vůbec bych se nezalamoval diskusí. Všimni si, že když Taras vyslovil svůj názor na revoluci a na "jednu pakáž", byla moje reakce dost odlišná od předchozích.
"tak tebe nenaučili slušnému chování?"
Sorry, ale nemyslím, že by tě generační rozdíl opravňoval k mentorování. Proč a komu tykám jsem vysvětlil a víc to nebudu opakovat. Myslím, že to Taras skousl líp, než ty, protože mu na rozdíl od tebe došlo, že to nemá s urážkou nic společného. Chvíli mi trvalo, než mi došlo, že tím(ne)tykáním nemyslíš sebe, ale jeho. Pokud to chápu správně, tak vylez z cizí prdele a starej se o sebe - většina lidí tiskového mluvčího nepotřebuje a pokud ano, těžko si vybere zrovna tebe.
"že tykání navrhuje starší"
Já nic nenavrhuju - prostě tykám. Jak víš, že je pravda, co o svém věku říkám já nebo Taras? Já se řídím něčím jiným, než tím, co o sobě tvrdíte. Mně na netu (i v reálu) tykají lidi, mladší třeba o 15 let a taky si na nic nehraju. Jestli to chceš podle Jarkovského, tak se nejdřív zamysli nad sebou.
Pokud máš nějaký problém, udělej to, co umíš - maž příspěvky a rozdávej banány. Nebylo by to poprvé.

gravere, (Jessie, 07. 09. 2008 12:28)

máš poněkud pokřivené myšlení a podle sebe soudíš i ostatní. Tebe vůbec nenapadlo, že s někým prostě člověk souhlasí a s někým nesouhlasí a podle toho se chová?
Co se týše tykání, tak tebe nenaučili slušnému chování? Jako že tykání navrhuje starší a podobně? Tak ti to říkám na stará kolena já, pokud to nevíš. Ale buď klidně dál jak mezek (či janek, to si vyber).

důvod... (graver, 07. 09. 2008 12:09)

... by nicméně byl. Moje prdel je příliš nehostinná a malá, aby do ní lezl kdokoliv. Navíc to rychle poznám a nelichotí mi to...

Fakt by tě to zajímalo? (graver, 07. 09. 2008 12:08)

Mě taky - proč?
btw: on si někdo něco s někým rozházel? Ty jsi opravdu kouzelná - to je jak na henpárty :-)). I když pokud jde o @Tea, důvod by se našel. Zkus o tom přemýšlet sama, proč to s někým jde a s někým ne. Ale asi přijdeš na to, že problém je v těch druhých...
btw2: pořád nevím, jak jsi to myslela s tím tykáním...

Další... (Jessie, 07. 09. 2008 11:58)

...zjevná pravda: mohl bys uvést jediný důvod, proč bych měla někomu lézt někam? Proč zrovna Tarasovi, a proč ne @Teovi nebo tobě? Fakt by mě to zajímalo. A s kecama o spojenectví na mě nechoď, víš dobře, že si na to nehraju a nejdřív bys musel vysvětlit, proč jsem si to tedy rozházela s tebou a @Teem.

Taras: (graver, 07. 09. 2008 11:31)

Graver s tebou diskutuje, leč nebojuje (a tudíž považuje za irelevantní hledat nějakou převahu). To že nediskutuješ, ač diskutuješ, jsi psal ty, vzpomínáš?
Jessie: pokud jde o ty "zjevné" pravdy, které tě napadly - stalo se ti už někdy, že tě někdo obvinil z rektálního alpinismu?
Myslím, že by jsi měla začít uvažovat o novém nicku. Co třeba Tarasnice - to sedí ve všech směrech :-)))

... (Jessie, 07. 09. 2008 10:18)

"@Teo ti zakázal, abys anonymní Chucpe rozebírala a podrobovala kritice, sám si ale klidně..." "Graver se mnou diskutuje a nediskutuje" - jo, to jsou pravdy, které mě taky hned napadly při čtení jejich příspěvků, jenže mi to připadá tak jasné a triviální, že to ani nevyslovím a mlčím... Ale asi je to třeba říkat :-).

No tak vidíš: (Taras, 07. 09. 2008 08:52)

@Teo ti zakázal, abys anonymní Chucpe rozebírala a podrobovala kritice, sám si ale klidně vytře zadek s neanonymním a nemocným Mgr. et Mgr.
Graver se mnou diskutuje a nediskutuje, a zase diskutuje a znovu nediskutuje, tak nějak mi ti chlapci připadají nějací vnitřně rozervaní.
Ale možná tuhle svoji roztelenou nevyváženost využijou ve prospěch lidstva a třeba i napíšou novej Máj. Mácha si ovšem přitom děsně hňácal kadlasa, tak tohle si snad odpustěj, jako by si mohli odpustit spoustu těch svejch trapnejch zlozvyků a začít se chovat a mluvit jako dospělí.

hahahaha :o))))) (ratka, 06. 09. 2008 15:10)

graver, aTeo: proc si myslite ze jsem tady jako doma :o))))

přísloví... (graver, 06. 09. 2008 15:06)

... mohu potvrdit :-))
Proč si sakra myslíte, že píšu?

Ratko, (@Teo, 06. 09. 2008 15:00)

někteří lidé jsou jako špendlík.. hlavička není to nejdůležitější, co mají.
Připravuju Murphyho zákony pro blogosféru. Jeden z nich, dejme tomu "Chucperův axióm", zní:
Každý píšící magor nalezne nekonečné množství větších magorů než je on sám.

soupeře? (graver, 06. 09. 2008 14:44)

Koho myslíš? Jestli Tarase, tak s tím fight nevedu (číst umíš, ne?) a i kdybych vedl, tak ten se vyfauluje sám. Nevím, z čeho usuzuješ, že je vůbec můj soupeř, n.b. že má v něčem navrch.
Bambulové z BC: vzpomeň si, že jsi byla jednou z nich - a to, že už nejseš, není tvoje zásluha.
Tvrdě vrátit úder? Tím myslíš co - to neustálé omílání vlastních invektiv?
A že jsem začal napadat já jeho? Myslím, že můj první post přišel dlouho poté, co se to tu hnojem a xindlem jen hemžilo.
A jestli mě v něčem někdo nechá samotného (again - nevím, v čem) je mi u rusutur - jsem zvyklý.
Pokud jde o to, co jsi se (ne)naučila - spíš bych řekl, že jsi si zapamatovala pár pouček a ohnula je ad maiorem Jessie gloriam.

Jessie (ratka, 06. 09. 2008 13:59)

Ty teda vis, jak prikladat na ohen :o)

gravere, (Jessie, 06. 09. 2008 13:37)

Tak mám pocit, že jsi konečně narazil na soupeře tvrdšího, než jsi ty sám. To není jako ti vyměklí bambulové na business.center, nad kterými jsi měl vždycky navrch, stačilo jen trochu zadupat, co :-)? Taras dokáže být slušnej (poměrně :-)), když se debatuje slušně, ale dokáže taky tvrdě vrátit úder agresivním sprosťákům. Kdysi jsi napsal, že když se člověk vyjadřuje jako dobytek, ztrácí tím i ten pofiderní nárok, aby se k němu ostatní chovali slušně (jak vidíš, pamatuju si dost toho, cos mě učil, kdysi...). Začal jsi Tarase vulgárně napadat jen nějakou svou představu o jeho názorech, ani ne pro ty názory. Tak jen doufej, že ti to @Teo neudělá, aby tě v tom nechal samotného :-)).

do rici s pravopisem... (graver, 06. 09. 2008 11:26)

To jsem se zase odkopal... Ješíšmarjá, to zas bude keců :-((

jak to bylo... (graver, 06. 09. 2008 11:24)

"Když komunisté...zjistili, že jejich systém dorazil na mělčinu, ... šli od válu"
V tom se shodneme - to je rozhodně pravděpodobnější scénář, než hrdinná sametová revoluce. Byl to tenkrát dobrý byznys - my to položíme a vy nás za to nepověsíte (jako jsme to dělali my vám) a necháte nás u koryt. Koneckonců, když to píše Taras, který to nepochybně zná z té správné strany, něco na tom musí být.
"Českým pravičákům dochází dech"
Bohužel i s tím musím souhlasit. Zatímco modrá lůza padá na hubu, rudá zvedá hlavu.
"kriminální šmejdi, egoisti, lháři, slouhové agresivních bushitů"
To není o stranické příslušnosti, Tarasi, to je o lidech...
"Bushitové zřejmě raději zbouraj planetu, než by přiznali, že jsou na dně"
Tím asi myslíš modrou lůzu. To nemůžu posoudit, ale rudá lůza to téměř udělala - tam není zapotřebý výrazů typu "zřejmě".
"Mám s těmihle nelidskými zrůdami velké množství osobních zkušeností".
Nechtěj znát ty moje.
"Je to jedna a ta samá stáj"
Že bychom se konečně v něčem začali shodovat?

Tarasi, nechceš se podělit o tu strašnou zkušenost, která z tebe udělala tak zapšklé individum? Vždyť ty už nadáváš všem a na všechny. Je podle tebe někde nějaké zřízení nebo systém, který by ti vyhovoval. Z tvých příspěvků začínám mít pocit, že sice nadáváš na modrou lůzu, ale nepatříš ani do druhého tábora. Tak co tě sakra žere? Někdo ti něco udělal a ty to teď vracíš celýmu světu? Ser na to, lepší to nebude... Nikde a nikdy...

Škoda, (Taras, 06. 09. 2008 10:29)

že ateistovy plky neprošly, to by bylo pošušňáníčko.

Českým pravičákům dochází dech na všech frontách: amorální, odporná, hovadná až zločinná politika ODS začíná být jasná už i jejich skalním příznivcům, kteří mají zbytky charakteru v těle (viz diskuzi na Šumavákovi, od předvčerejška v noci).
Politici tohoto antievropského, protilidového a proamerického vyznání jsou věrným obrazem svých podnikatelských příznivců: kriminální šmejdi, egoisti, lháři, slouhové agresivních bushitů.

To jsou prosím fakta, s nimi nelze nic dělat, jenom je přijmout a adekvátně reagovat. Když komunisté (nejlepší z nich) koncem osmdesátých let zjistili, že jejich systém dorazil na mělčinu, izolovali stalinisty a geronty ve svých řadách a šli od válu. Poslali se na smetiště dějin. Bushitové zřejmě raději zbouraj planetu, než by přiznali, že jsou na dně, že zkrachovali a nadělali přitom - kvůli prospěchu těch několika procent kapoušských zmrdů -spoustu svinstev a zločinů.

A když se tenhle domeček začíná hroutit, propadají panice, jsou hysteričtí, sprostí a nejsou schopni ničeho jiného, než nadávání a vyhrožování násilím.

Mám s těmihle nelidskými zrůdami velké množství osobních zkušeností, a to jak s těmi rudými, tak dnes s modrými. Je to jedna a ta samá stáj, v koňských hlavách těchhle mutantů a deprivantů stejné amorální bahno, jenom postroje se liší. Elegancí a barvou.

Malér je v tom, že tihle šmejdi s každou novou generací přibejvaji. Co s tím?

jít od toho nebo do toho (graver, 06. 09. 2008 08:47)

@Teo: mně lidi vyčítají, že jsem arogantní sprosťák a svině, protože mám z Taras-like shitů jedině prdel (pokud zrovna ne nauseu). Ty se tady snažíš o rovnocennou diskusi s někým, kdo se nezmůže na víc, než na opakování standardizované sady frází typu "modrý póvl". Možná tě to máchání pytlíka ve sračkách jiných baví - mně zas baví to, co dělám já. V devětaosmdesátém mi kamarádi sundávali ruce z krků takových zmrdů se slovy "nejsme jako oni" - dnes se mi za to omlouvají. Dnes se tihle gauneři odváží kritizovat to, co se stalo po revoluci. Desítky let budovali sračky a s několikadenní přestávkou v tom pokračují - a ještě mají odvahu tláskat, jak to ostatní dělají špatně.
Hajzlové, žvanící o českém podnikatelském póvlu a přitom s chutí využívající jeho služeb... Že je tenhle póvl krmí (pokud k němu sami nepatří) je jim u prdele - hlavně že je na co nadávat. Nuly, které v životě nedosáhly ani na kliku od hajzlu, což jim nebrání z toho s posranými nohavicemi vinit ostatní. A příserky, ketré jim přizvukují, aniž by věděli/y, o co go.
Nějak se přestávám bavit...

... (Jessie, 06. 09. 2008 01:56)

Teď mě napadlo, že možná nešly přidávat komentáře, v estránkách je to omezené, zrovna jsem to přesouvala do archivu, aby bylo místo na nové...

Co blbneš, (Jessie, 06. 09. 2008 01:40)

@Teo, nic jsem ti nesmazala...

Hele Jano, (@Teo, 06. 09. 2008 00:47)

já jdu od toho. Mažeš mi komentáře... O.K., ať má ten homunkulus poslední slovo. A příště se už ve svých spotech nepřiživuj na tom, co napíšu já. V poslední době vůbec píčeš jenom o tom, co píčou jiní. A provádíš virtuální monitoring nepravostí. Tak se tady s kocourem po libosti mrouskejte, ale mě z toho vynechte.

Neustále (Taras, 05. 09. 2008 23:42)

říkáte jenom triviality (o které se nikdo nepře, vy je však připisujete mě, jako bych ty voloviny tvrdil), vyvracíte je a tak slavně vítězíte sám nad sebou. Takhle nesystematické až chaotické myšlení je podivné u člověka, který se patrně živí v hospodářské profesi, patrně finační anablitik či podobná ekonomická potvora.

Takže: zparchantělý systém zavedla polistopadová sebranka, na čele s profesorissimem. Systém nemůže být následkem čtyřiceti let totality, zvláště když následníci už měli dvacet let na to, aby zavedli systém jiný (což je čtyřikrát tak dlouhá doba, než je k systémovým změnám třeba).

Následkem totality je zparchantělá morálka, která byla DÁL ZDEVASTOVÁNA v devadesátých létech a ani nové století nevykročilo směrem k nápravě.

Součástí zdevastované morálky je i hodně zmrvené podnikatelské klima, a to jak ze strany státních orgánů, ministerstvy a parlamentem počínaje, přes policisty až k soudcům, ale hlavně zlodějská a vydřidušská mentalita podnikatelského bezcharakterního českého póvlu.

No a ty vaše výkřiky, kterými se snažíte přišít vinu socanům, ty jsou směšné. Pravice vládla celkem deset let, a situace se za její vlády vždy citelně zhoršovala, šlo to do kopru, socani osm let (navíc omezeni oposmlouvou a koalicí s pravicovými stranami), a za její vlády šlo hospodářství nahoru. Chyb a omylů i vyložených blbostí spáchala mnoho, ale rozdílný trend oproti ODS je jasný.

Tohle není náhoda, tohle je důsledek nesmyslných a škodlivých pravičáckých receptů, se kterými ODS vypadá v Evropě jako tlupa smradlavých opičáků s holou a modrou prdelí.

Dodatek (@Teo, 05. 09. 2008 21:29)

A ten zparchantělý systém je tady zejména proto, že ho půl století kurvili bolševici a socani a stále ho kurví jejich pohrobci, co předstírají, že hájí zájmy pracujícího lidu, ale jejich motivace jsou stejně sobecké, jako zájmy všech ostatních bez výjimky. Čítankovým případem je příběh křišťálově čistého Standy, co to s námi myslel fuckt upřímně. Moje babička říkávala: "Kudy chodil tudy krad, sociální demokrat". Jistě věděla, o čem mluví...

Prohnilí proti prohnilým... (@Teo, 05. 09. 2008 21:09)

Hele, mně se nechce pátrat po nějakých statistikách, vy jste mě asi blbě četl nebo blbě pochopil nebo oboje současně. Já přece netvrdím, že podnikatelé jsou příkladní poctivci. Jenom tvrdím, že nejsou horší než zaměstnanci. Vše, co podnikatelé zaplatí zaměstnancům, je součástí jejich nákladů. A za zaměstnace odvádějí nekřesťanské částky do státní kasy. což jim současně snižuje zisk a tudíž základ daně. Ale to je na vás asi o číslo větší... Já zatím nic nevykládal o lumpenproletariátu, o vychcaných zaměstnancích, co chtějí socialisticky pracovat a kapitalisticky žít. Bylo by to stejně "korektní", jako vaše kydy o tom, že podnikatelé jsou zloději. Od července, kdy se opět začaly za první tři dny nemoci vyplácet nemocenské dávky, se doba, kterou zaměstnanci promarodili, zvedla o desítky procent. Prostě každý dělá, co umí a co mu zparchantělý "systém" dovolí. Vaše "vývody" o nemravnosti OSVČ a vykořisťování poctivých zaměstnanců, jsou prostě mylné. Je mi jasné, že vy nikdy nepřipustíte, že byste se mohl mýlit. Přesto se mýlíte. Takže mi nezbývá než vám schválit ten sběr kobylinců. Doma si je, místo psaní šakalovitě zavilých textů, můžete přeleštit klůckem.

Asi si (Taras, 05. 09. 2008 19:52)

- místo s grófkem - půjdu podebatit do koňský ohrady. Z takový debaty alespoň získám koňský bobky do pařeniště, z týhle si odnesu akorát tik.

OSVČ je 900 tis, z toho si platí důchodový 700 tis., zdravotní 200 tis., a 85 procent těchhle svědomitejch a dobře vydělávajících platí odvody jenom na úrovni minimální mzdy, což znamená, že v ostatních skupinách to nebude lepší. Okrádají stát na daních, drtivá většina, tedy jsou téměř zloději.
Statistické údaje přesně zapadají do mých zkušeností, mám mezi nimi hodně známých a erár berou u držky všichni. Ostatně jsem několik let taky podával daňové přiznání.
Proč je tomu tak, to je otázka druhá, že je systém kravsky byrokratický a idiotsky provozovaný, s tím souhlasím.
Že je daňová disciplina u velkých firem ošetřena profesionálně optimalizačně zlodějsky, to je pravděpodobné, a tady patrně bude důvod, proč stát nemůže být k těm drobnějším trochu víc velkorysý. Na druhé straně je třeba říci, že "podnikatelé", kteří nejsou schopni dodat do veřejných fondů alespoň to, co zaměstnanec, nemohou být pro stát a společnost zajímaví a není důvod jim jakkoliv podstrojovat a parazitování tolerovat.
Teprve až vyvrátíte nebo zdůvodníte, proč OSVČ platí na odvodech a daních třetinu toho, co zaměstnanci a vyvrátíte i shora řečené, teprve potom si můžete odfajfkovat splněný úkol, grófko.

dyt ja prece (ratka, 05. 09. 2008 19:51)

taky :o)) Ale je lepsi s rovnou pateri nez nakrivo

ratko, (Jessie, 05. 09. 2008 19:25)

jenže lidi spíš uvažujou, jak se mít co nejlíp, případně jak přežít :-).

ten priklad jen ukazuje (ratka, 05. 09. 2008 19:01)

ze za uvedenych podminek nelze podnikat. A to ani u nas a ani jinde. Je neraalne prodavat sadrove trpasliky pri danych fixnich nakladech a ocekavat zisk cca 20.000 mesicne. Pokud se nekdo pusti za techto podminek presto do podnikani tak musi apriori pocitat s tim ze bude podvadet aby prezil. A tohle uvazovani je podle me spatne. Bud pujdu na ferovku nebo nic. Nekdo treba vubec neuvazuje o tom ze by mel byt poctivy. K sobe i k jinym.

Hele, (@Teo, 05. 09. 2008 15:51)

za tyhle nemravné nápady tě kocour rozhodně nepochválí... :p Ale co z toho vyplývá? Jsou-li někteří podnikatelé téměř zloději, pak zejména proto, že působí ve zlodějském a byrokratickém systému. Čím socialističtější, tím zlodějštější a byrokratičtější. Ne proto, že by byli morálně horší, než "vykořisťovaní" proletáři. Znovu tedy připomínám ten příměr o zapáchajícím rybníku, z něhož nelze vylovit voňavé ryby. Ani kapry (zaměstnance), ani štiky (OSVČ), ani sumce (byrokraty). Tímto považuju Tarasovu výzvu k věcné oponentuře a zesměšnění Tarase, jako zaujatého pisatele nekvalifikovaných odsudků, za splněnou. Příště mu můžeme rozmetat jeho stejně ubohé "vývody" o nemravnosti vlastníků majetku.

díky, @Teo, (Jessie, 05. 09. 2008 14:55)

dobrý příklad. Ještě doplním možné varianty řešení: 1. jít na pracák a 2. prodavačce dát polovinu minimální mzdy s tím, že zbytek dostane bokem
("vysvětlit" jí, že to, co nenacpeme státu, dostane ona) a cca půlku trpaslíků nakupovat a prodávat "bez papírů". Malý český člověk si prostě vždycky poradí...

Dodatek (@Teo, 05. 09. 2008 14:40)

V níže uvedeném příkladu jde o triviální obchodní činnost, nakoupit a prodat, nic víc. To zvládne kdejaký Nguyen. V případě výrobních činností se vše dramaticky komplikuje nutností zakoupit výrobní zařízení, zaměstnat odborníky a splnit řadu podmínek buzerobyrokratů, většinu zčásti či zcela nesmyslných. A těšit se, že odběratelé budou své závazky z obchodních vztahů plnit ve lhůtě. Jinak se snadno dostanete do situace, že vykážete fiktivní zisk z neuhrazených, v horším případě nedobytných pohledávek...

Pro všechny zdejší praktický příklad... (@Teo, 05. 09. 2008 13:18)

Hodně zjednodušeno, jinak bychom se v tom utopili:

Otevřeš si obchůdek se sádrovými trpajzliky, najmeš si bezdětnou a svobodnou prodavačku, dejme tomu za "podprůměrných" 20.000 měsíčně fixního platu netto (podíl na tržbě neuvažujeme, komplikoval by výpočet). Nájemné prodejny, energie, voda, telefon a další služby činí, dejme tomu 30 tis. Kč měsíčně (nejsme v Prase, tam by to bylo o něčem jiným...). Takže musíš z tržeb pokrýt fixní náklady. A ty činí: 30. tis. za nájemné a služby, 36 tis za mzdu a odvody státu (180% čisté mzdy!), 3 tis. záloh na minimální sociální a zdravotní pojistné za sebe (bez nemocenského). A dejme tomu, že budeš chtít pro sebe taky 20 litrů měsíčně, což není daňově uznatelný náklad, nicméně vydělat na to musíš, jinak pojdeš. Dostáváme se zhruba k 90 tis. fixních "nákladů" či výdajů. To jsou takové (oproti variabilním), které "vzniknou" i v případě, že neprodáš jediného trpajzlika. Čili tzv. bod zvratu, tj. minimální objem tržeb, abys nebyla v červených číslech, není 90 tis., to je jenom obchodní marže. Máš li rabat 33%, musíš měsíčně prodat trpajzliky za 280 tis. Abys začala vydělávat a měla se líp, než prodavačka, tak za víc, než 300 tis. Ale tím rychle spadneš do pasti plátcovství DPH, ztratíš konkurenční výhodu a třeba si budeš muset najmout účetní, co za nic nezodpovídá a zpravidla ani ničemu nerozumí. Všechno se náramně komplikuje, ani ti trpajzlíci nejdou tolik na odbyt, jak sis malovala. A tak si koupíš kladivo, rozmlátíš ty idiotský trpajzlíky, propustíš prodavačku, které zaplatíš odstupné a která se před skončením prac. poměru "hodí marod" a půjdeš na úřad práce hledat nějakýho vola, co by tě zaměstnal...

TArasi (ratka, 05. 09. 2008 11:41)

pokud bereme odvody komplet, tak urcite. jelikoz zamestnavatel je na tom nejhur. Ten odvadi na kazdeho zamestnance nejake donebesetycici castky.
Vem si 14,4% socialni a 14,4% zdravotni. Mas hned temer 30% jen za socilani a zdravotni (pulku plati zamestnavatel). A to jeste nejsou dane :o)) Pokud neplati zamestnanec nic nebo jen trochu (casty pripad) tak plati zamestnavatel.

Jenze tyhle odvody (zmestnavatele) ja neznam. Ja ani nejsem danova ucetni. Jsem obycejny technik. A vim jen to co jsem si psala do danovych priznani tady a tam. Takze jsem psala to co znam. Co jsem odvedla ja (moje rodina) nebo znami, pro ktere jsem psala danova priznani. To je ten pohled zespoda. Omezeny vlastni zkusenosti.

Pokud myslis platce jako zamestnance (bez podilu zamestnavatele) tak se mi tech 40% uprimne nezda. Protoze zamestnanec plati tech 14,5% (zdravotni/socialni) a pak cca 5-20% dani podle prijmu.

Ratko, (Taras, 05. 09. 2008 11:32)

složená daňová kvóta je všechno, co plátce odvádí směrem k vrchnosti i na svoje sociálno, i se zdravotním. Neboli se mohou porovnat i státy, které mají jednou vyšší daně a zase nízké odvody, a naopak. (A ještě se tam nějak promítají odpočitatelné položky.) A právě v tomto srovnání je na tom ČR ve vykořisťování lidí státem pod průměrem EU s 35 %, a Německo a staré státy unie začínají od 40 % výš.

vlastne (ratka, 05. 09. 2008 10:59)

mi to muze byt uplne jedno co si kdo o tom mysli :o)) Jestli si mysli, ze v zahranici jsou dane (z prijmu) vysoke a u nas nizke, tak je to jeho vec :o))

Odvody celkem jsou v zahranici vyssi. Nejvetsi cast odvadi zamestnavatel. ZAmestnance se to zasadne nedotyka. Zamestnavatel si proto musi uvedomit vcas kolik ho pracovnik bude stat. A zda si zamestna svoje lidi nebo zda prevede vyrobu nekam do pr... a bude se zivit jen prekupnictvim.

Zdravotni a socialni pojisteni (ratka, 05. 09. 2008 10:43)

neni dan z prijmu. Vsechno jsou odvody.
Ja nic nemichala. Pisu jen to co jsem delala, co jsem platila. Co jsem resila a s cim jsem se trapila. Co mam prokousane na vlastni kuzi za ta dlouha leta uplne skrz naskrz. A muj zamer byl jen a pouze osveta. Rict ze je to tak a tak, protoze jsem to tak ja sama zazivala. A vim kolik penez mi vzali tam a kolik tady. Zlobila jsem se vsude a bojovala taky vsude. Jenze zde u nas jsem rezignovala. Tady nejde vubec nic. Lide jsou ohlodavani na kost. A pritom na ty kosti nic neni k hlodani :o))) Kdyz budou lidi hezky vykrmeni, bude i co ohlodavat.
Jesti to jsou kategoricka prohlaseni, budiz.

ratko, (Jessie, 05. 09. 2008 10:35)

"MUSI platit povinne odvody. Jejich vysi nevim. Ale jsou tam urcite minimalny odvody na zdravotni a socialni pojisteni. ty jsou vysoke," - proto jsem psala už včera, že do porovnání nejdu a nějaká kategorická prohlášení nedokážu posoudit, když to podrobně neznám... Tak čau, jdu do posilovny :-P.

to fakt nevim (ratka, 05. 09. 2008 10:31)

myslim ze jsou urcitou dobu osvobozeni od dane. FAkt si nejsem jista. Ty odvody na socialni a zdravotni jsou tak vysoke, ze snad ani minimalni dan nemaji :o))) Vim ze maji zapornou dan. Kdyz se jim nedari. Muzou si to dat do nakladu dalsi rok. Myslim ze nemaji minimalni dan. Ale koukla jsem do google a planuji to. Zrovna se o tom ve vlekem diskutuje.

podnikatel (ratka, 05. 09. 2008 10:26)

je nadavka :o))

ratko, (Jessie, 05. 09. 2008 10:26)

jako že mají taky tak velký odpočet? A ta živnostenská daň?

jeste k tem Zivnostnikum (ratka, 05. 09. 2008 10:25)

Zivnostnici podle me jak v Nemecku tak v Rakousku MUSI platit povinne odvody. Jejich vysi nevim. Ale jsou tam urcite minimalny odvody na zdravotni a socialni pojisteni. ty jsou vysoke, jelikoz tu druhou pulku nedoplaci zamestnavatel. (jako u zamestnance) Proto se oplati zalozit zivnost teprve az si jsemjista ze to utahnu. je blbost si otvirat zivnost na vedlejsak.

kolikrat si rikam (ratka, 05. 09. 2008 10:20)

jak se u nas muze uzivit tolik restauraci? Tolik holicu, tolik lekarniku, tolik prodavacu benzinu, tolik butiku, nesmyslnych sluzeb. Dyt ti lidi si prece musi prekazet. Nemuzou si vydelat. Lelkuji a cekaji na svoji obet protoze nemaji co na pracu. Casto si rikam, z ceho ziji? Maji zahradku? ZEby si tam neco vypestovali...
Jsou jasna pravidla podnikani. Kdy mam nejaky zamer, mam zakazniky, neco vyrabim, dodavam pro urcity okruh lidi. Musim mit urcity obrat abych mel zisk. Abych pokryl naklady. kdyz lelkuje v prazde restauraci, samosce, novinovem stanku, benzince 4-5 lidi, z ceho ziji? Kdo jim plati a z ceho? Jak prichazeji k penezum?

Proc nechteji pracovat? Dnes jiz tememr nikdo nechce pracovat. Aby sel nekam do vyroby a tam osm hodin delal. Vyrabel neco. Tohle dnes nelaka.

A tak pokud nejaky socialista lituje delniky, tak muzu zodpovedne rict ze dneska delnici snad ani nejsou. Chodi se skemrat, aby proboha nekdo prisel pracovat :o)) A nechal se vykoristovat. On ten delnik se radeji postavi nekam do benzinky ci samosky. Nebo ze bude neco opravovat a ceka az se nekdo najde co si bude chtit nechat necopravit. Ale delat osm hodin. A treba na tri smeny? Posledni volba Bleeeh :o)))

ratko, (Jessie, 05. 09. 2008 10:17)

aha, takže tohle se týká zaměstnanců, a jak jsou na tom podnikatelé?

Gravere :o)) (ratka, 05. 09. 2008 10:10)

ja nemamiluze o zadnem statu v kterem jsem pobyvala. Vsude byla statni sprava Hydrou :o)) V Rakousku to byla snad jeste CK monarchie! Vsichni co se dostali do spravnich struktur (vcetne skolstvi, zdravotnictvi, urednici) si zili jako v raji. Dokonce tam existuje neco jako definitiva. Ucitel s definitivou je na vecne casy a nikdy jinak.

Urednici. Ti rakousti jsou absolutni prisernost a zakernost. ti nemecti jsou veš v kozichu :o) A ti čeští? vůbec nechapou co se deje. Ale delaji to s vervou a radi :o)) A hlavne jsou proti tem rakouskym a nemeckym chuda chudina.

co za to? (graver, 05. 09. 2008 10:02)

Ono aby ty výpočty byly úplně fér, tak bychom museli kalkulovat taky s tím, co kde za svoje daně dostaneme. Jak je nasizovaná sociální oblast, co a jak se cpe do infrastruktury, podpory podnikání atd., daňové asignace, černé díry...
V různých zemích můžou být např. obdobé (procentuálně) investice do policie, přitom srovnání třeba českých a britských složek (od Yardu až po bobíky) by asi bylo dost zajímavé...

a kdyz si zadas (ratka, 05. 09. 2008 09:48)

do pocitadla vetsinovy prijem v Nemecku (cca 40.000 Euro)tak ti vyjde asi 25% dan u svobodneho bez decka a s zadnymi vydaji (bydli u fabriky) a 15% u zdanovanych manzelu bez deti. Za kazde dite se odecita asi 6000 Euro z prijmu. Za jizdu do prace se odecita za kazdy km. Odecituje se ti i zaplacene zdravotni a socialni pojisteni. Postupne se ti takhle snizuje zdanitelny prijem az nekdy na tretinu. Co to znamena: Pokud mas rodinu s detmi a prumerny prijem neplatis prakticky temer zadnou dan :o)))

jak to ze ne :o)) (ratka, 05. 09. 2008 09:39)

zadej si do pocitadla vyssi prijmy a uvidis co ti vyleze. Ale uvazujme porad o zdaneni pracujicich jako takovych. Nikoliv deseti lidi s extra vysokymi prijmy nybrz milion lidi s prijmy. Co dostaneme.

Klidne se koukni a srovnej si. U nas jsou taky pocitadla. Zadej si klidne prijem kolem 30.000 mesicni mzdy. To je jiz nadprumer. To je 15.000Euro rocniho prijmu. Koukneme jakou by mel dan v Nemecku.
Aha? 1542 Euro kdyby byl svobodny a bezdetny tj. bez odectu. Kdyby zdanoval s partnerem (splitting) by mel nulovou dan.
Takze i u toho nejhorsiho, nejtezsiho zdaneni by platil jen 10% dan :o)) DYt to je skvele,ne?

Ja fakt nekecam :o))

??? (graver, 05. 09. 2008 09:34)

"krucinál, nech toho tykání..."
To ti mám najednou začít vykat? Proč? Dala jsi se na politiku a nechceš se zahazovat s plebsem?

ratko, (Jessie, 05. 09. 2008 09:27)

to vypovídá o tom, že nižší příjmy mají takhle výhodné zdanění, což je určitě správné. Další závěry se z toho dělat nedají.
S prací FU souhlasím, u nás je to děs...

Prace FU u nas (ratka, 05. 09. 2008 09:21)

a v Nemecku ci RAkousku je taky na specialni diskusi.
U nas je to zoufalstvi. Zoufale zoufalstvi.

ja se prece nedohaduji (ratka, 05. 09. 2008 08:53)

Takze sem neco hodim :o)) http://www.steuerzahlertipps.de/onlinerechner/einkommensteuerrechner.shtml

Do policka Einkommen si zadej treba 10.000 Euro prijem. Bez ulev. Dole ti naskoci ze z toho zaplatis asi 385 Euro dan pokud si sam a nula pokud jsi ve dvojici (splitting) Schvalne se podivej kolik si muzes vydelat s partnerem aby jsi neplatila jeste temer nic :o)))

KOlik je to 10.000 Euro? 250.000 Kc? Prumerny plat v Cesku? Plat v tyto vysi je v Nemecku prakticky nezdanen. (pokud jsi sam platis dan kolem 350 Euro max. 10.000 Kc) Kolik to je? Par procent?

Co jsou udaje o presnych predpisech? :o))) Neco takoveho neni. Proste si vypocitas dane podle tabulek ci ti da FU. Me predpisy nezajimaji.

gravere, (Jessie, 05. 09. 2008 08:38)

krucinál, nech toho tykání...

ratko, (Jessie, 05. 09. 2008 08:37)

takhle se dohadovat nedá, fakt toho nechme :-). Jedině s přesnými údaji o příslušných předpisech.

jeste k te dani (ratka, 05. 09. 2008 07:35)

jelikoz jsem byl donucena zdanovoat rodinne prijmy dlouha leta jak v Rakousku, tak Nemecku a ted i v Cesku.
Chtela bych upozornit ze na tu nejvyssi sazbu (nevimkolik je presne) v Nemecku dosahne pouze maly zlomek lidi a u nas prakticky nikdo.

Ten rozdil je v tom, ze se stejny príjem (a o tom celou dobu prosim mluvim) zdanuje u nas vyssimprocentem nez v nemecku. A to vim jiste :o)) Klidne snim klobouk :o)))) Ta progrese postupuje u nas prilis rychle. A to zpusobuje prislis rychly narust procentualni sazby. Je to proto aby se dostalo vic lidi do "vyssi sazby". V Nemecku bych byla max 15-20%, u nas jsem jiz pres 30%.

Klidne si to zkuste overit :o) Ne pres teoretickou sazbu koli :o)). Vemte si nejaky prijem a podivejte se na kolik vyjde sazba dane u nas a u nich. A to myslim ta zprumerovana,nikoliv jen to nejvyssi pasmo.

Jessie :o) (ratka, 05. 09. 2008 07:25)

zapni hlavu prosiiiim :o) Odkdy je zavedena DPH? Jak to vypadalo v letech 1990 az....? Ja si nepamatuji presne terminy. VEtsinu veci znam jen priblizne. Ale nakupovat v Makru (bez dane) bylo v te dobe modou. Ja tam ale nikdy nebyla. Jen to znam z vypraveni :o))

... (graver, 05. 09. 2008 07:17)

"na Chucpe si dospělí lidé ... dělají ... srandu ze zjevně nemocného člověka"
Lidi si vždycky budou dlat srandu z toho, kdo k tomu vybízí. Ostatně si nemyslím, že je Lahola nemocný (asi myslíš duševně) - jeho mentální poluce jsou jen o málo ujetější, než třeba ty tvoje :-))

"Tohle mohou dělat jenom parchanti, hajzlové, patologicky poškozené charaktery. Ksindl, povětšině modrý"
V první chvíli jsem nepochopil, proč zrovna politické spektrum má mít vliv na charakter a přístup k Laholům (tvé ujíždění na modrém xindlu je imho známkou, že něco není v pořádku s tebou), ale po přečtení tvých příspěvků mi ta implikace začíná být jasná.

"s takovým agresivním hlupákem, jakým bezpochyby jste, se diskutovat nedá"
Ale dá - vždyť to děláš. Já si myslím totéž o tobě a taky diskutuju. A budu v tom pokračovat, dokud se budu dobře bavit (a to mi nad tvými příspěvky ještě nějakou dobu vydrží, i když začínáš být dost jednotvárný :-)).
"Mě nevadí nadávky a sprostý slova..."
Hlavně ty tvoje, že?
"...pokud jsou podložena argumentací"
Jakou argumentací podkládáš svoje sprosťárny? Kdo s tebou nesouhlasí, je modrej xindl - víc jsem nepochytil. Budeš muset přidat...
"zajímavé je, jak Graver není schopen pochopit ironii, stejně jako hrabě"
Jo, tak ona to byla ironie, jo? Tak to máš recht, to jsem nepochopil. btw: kdo je hrabě - hrabě jsem přece já (viz http://www.volny.cz/graver/graver).
"Ten mě vyzval, abych napsal článek "Jak jsem se mýlil úplně ve všem"."
Autorem této výzvy je @Teo (04.09.2008 10:52) - je pro mě ctí, že si nás pleteš.
"Graver se na takové jemné a nevinné narážce několikrát uspokojí"
... čímžpádem je tato tvoje kokotina irelevantní.

Tarasi, asi je na čase přiznat barvu. Já nepolemizuji s tvými politickými názory (to by bylo jako líbat švába a mimo to mě politika nezajímá). Jediný důvod, proč tu s tebou diskutuji, je vlastní mrzká touha po rozptýlení a relaxaci. Vždycky, když mám splín, najdu si někoho, jako ty a přesvědčím sám sebe, že na tom ještě nejsem tak špatně. Vím, že to je fuj, ale takový je svět. Ostatně zas tak nefér to není. Ty jsi zapšklý dědek, který plive nadávky na každého bez rozdílu a ještě to označuje za argumenty. Zasloužíš na prdel a já nemám vůbec špatný pocit, že se na tom podílím.
Tak zase něco pěkného napiš - ještě pár dní mám čas.

Kocour už je mrtvej? (@Teo, 05. 09. 2008 01:16)

Že používáš minulý čas... :-P

Hahaha :-))) (Jessie, 05. 09. 2008 00:04)

@Teo, ty jseš vážně...ehm...zábavnej :-))). Že zrovna ty vyrukuješ s formálně správným názvem bych tedy nečekala a můžu ti říct, že po absolvování žabomyších sporů na tohle téma v minulosti na to zvysoka kašlu :-)).
Ale naopak, jak bys chtěl snadno vygenerovat nulovou daň u svobodného bezdětného neinvalidy, nedůchodce a tak dále, to bych tedy ráda věděla. Jeden způsob použitelný pro všechny byl od počátku, ale to je asi pro tebe španělská vesnice, řekla bych :-).
Jo a kočkování s kocourem se mi líbilo, to kočky mají rády, tos taky nevěděl :-))?

Nezdá, on je slabej...! (@Teo, 04. 09. 2008 23:43)

V daňové problematice jste oba nuzní bezdomovci. To se flagrantně projevilo v amatérské "diskusi" o minimální dani, ačkoli nic takového v daňových zákonech nikdy neexistovalo. Jednalo se o minimální základ daně, což je zásadní rozdíl. Z tohoto ZÁKLADU se po uplatnění odčitatelných položek poměrně snadno vygenerovala nulová daň z příjmů, takže erár inkasoval v řadě případů opět hovno. No a jeho naivní představy o Švarc systému krátce povytočily i tebe. Než ti bziklo, že se nemůžeš zbavit posledního spojence, k němuž ses za cenu nedůstojné servility přilísla.

:-)) (Jessie, 04. 09. 2008 21:04)

(@Teo, 04. 09. 2008 11:57)"na stranu evidentně slabšího kocoura otloukánka" - hahaha, fakt se vám zdá slabej :-)))?

Tak si to zopakujeme: (Taras, 04. 09. 2008 20:23)

na Chucpe si dospělí lidé (žádní pitomí puberťáci) dělají krutou, zlomyslnou, zlovolnou srandu ze zjevně nemocného člověka. To, co píše Lahola, je zcela vedlejší, z něho promlouvá choroba.
Tohle mohou dělat jenom parchanti, hajzlové, patologicky poškozené charaktery. Ksindl, povětšině modrý.

Místo aby se grófek omluvil, tak napsal "omluvu", z níž je přijatelné pouze jediné konstatování. A vesele se posíral strachy z dvojnásobného akademika, než si zjistil, že to nebude tak horké.

Tady se vede diskuze o tom, že OSVČ okrádají stát na daních. Přinesl jsem čísla, fakta, jistě uznáte, že pouze 15 procent OSVČ, kteří berou víc než minimální mzdu je nesmysl. Místo zdůvodnění mi modří šmejdi nadávají (proč vás tak to spojení modrý+nadávka tak irituje, komsomolci? Vždyť sami nadáváte do rudochů kdekomu...).

Ratka mi vypráví nesmysly: jestiže jsou daně v Německu několikrát nižší, než u nás, s tou rozumnou benevolencí a velkomyslností pro nízkopříjmové, jak by asi zároveň mohl německý stát vyplácet tak velkorysé sociální dávky a podpory, jaké po právu obdivujete?
Je to tak, že naše složená daňová kvóta je 35 %. Jsme v dolní polovině tabulky EU, a platí pravidlo: čím je země vyspělejší (chce se mi napsat ...obyvatelé inteligentnější), tím je zdanění (včetně odvodů do fondů) vyšší, takže nejlepší země včetně Německa ho mají okolo 45 % a Švédsko víc než 50.
Mimochodem - velká koalice SPD a CDU/CSU zvedla o dvě procenta zdanění nejvyšších příjmových skupin o dvě procenta na (cca) 47 %. To by se čeští lumpenmilionáři asi posrali do výšky.

Gravere, s takovým agresivním hlupákem, jakým bezpochyby jste, se diskutovat nedá. Mě nevadí nadávky a sprostý slova, pokud jsou podložena argumentací. Vám jde jenom to první. Grófko jako podle kopíráku, i když v příspěvku v 11:57 přinesl něco, o čem by se mohlo diskutovat. Jenže když to zabalí do desítky nadávacích volovin...

A zajímavé je, jak Graver není schopen pochopit ironii, stejně jako hrabě. Ten mě vyzval, abych napsal článek "Jak jsem se mýlil úplně ve všem". No tak jsem odmít, nemůžu přece takovej článek napsat, když se nemýlím. No a Graver se na takové jemné a nevinné narážce několikrát uspokojí.

Diskutovat s tímhle materiálem nemá cenu.

re: OSVC :o) (Jessie, 04. 09. 2008 20:19)

ratko, tak do toho s tebou nejdu, promiň :-). Vůbec nevím, jak by OSVČ mohli nakupovat bez daně (to jako bez DPH nebo jak?), a vůbec se nehodlám dohadovat o možnostech a variantách koho, co, jak, kdy, myslíš tím zdaněním (letos už je to není progresivní), jestli do toho počítáš pojištění a podobně.
Ale jinam bych s tebou šla, třeba na flám, nebo na tvůj blog - safra, nějak tam nic nepíšeš, nadhoď nějaké zajímavé téma :-).

OSVC :o) (ratka, 04. 09. 2008 19:28)

delala jsem urcitou dobu OSVC a to jako tlumocnice a prekladatelka. Zakony u nas byly nastavene tak, ze si lide nakupovali jako OSVC BEZ DANE :o)) To jsem treba nemohla pochopit. Jak muze nekdo prodat neco bez dane nekomu jenom proto ze je to OSVC :o) Tohle umoznovalo tehdejsi nastaveni pravidel. Ja si nekupovala bez dane nic, protoze mi to prislo nenormalni.
Prece si muzu priznat vydaj jenom na to co souvisi s vykonem me prace a pokud to pouzivam pro svojipotrebu tak to nemuzu uplatnovat. Tohle v cesku nikoho nezajmalo. Ani financak a ni ty, kteri bez dane prodavali jako napr. Makro. To nebyla chyba OSVC, oni delali jen to co mohli.
A jak ti Jessie dokazat ten rozdil na danich? Moje dane z prijmu v Cesku dosahuji temer sestimistni castky. V Nemecku bych platila necelou pulku. Duvod je jednoduchy. Jeich progrese narusta mirneji a nezdanitelny zaklad zacina podstatne vys. U nas se dosahne nejvyssi procento zdaneni jiz pri relativne nizkem prijmu cca 40 tis. mesicne.

gravere, (Jessie, 04. 09. 2008 18:23)

já bych do flame šla, ale nevím, o co momentálně jde :-).

@Teo, (Jessie, 04. 09. 2008 18:21)

"článek, kritizující satirické šlehy na adresu JUDr.PhDr.Mgr.et Mgr. Henryka Laholy" - žádné tvoje šlehy nekritizuju, stojíš si za svým a neseš za to případné následky a celkem to bývá i vkusné. Už po několikáté píšu, že mě znechutila ta vlastnost některých lidí štěkat v bezpečném úkrytu smečky. Ale jen některých a je to zajímavé projít ty příspěvky a sledovat, kdo byl nejvíc ve svém živlu :-)). A zakazoval by Laholovi přístup k internetu :-))). To je fakt perla a figuruje na tvém blogu, blahopřeju :-)).

gravere, (Jessie, 04. 09. 2008 18:13)

"nemám ve zvyku vykat někomu, jehož názory mi smrdí" - jo tak proto jsi mi začal před časem tak neurvale tykat.

ratko, (Jessie, 04. 09. 2008 18:12)

"TArasovo plivani na lidi kteri NORMALNE pracuji" - jaké? To myslíš poukazování na velké množství OSVČ, kteří šidí na daních? No jo, kdo si odpustí pokrytecké pohoršování, tak přizná, že šidí. A já to navíc ani pokrytecky neodsuzuju :-)).

"To zdaneni je u nas zasadne vyssi a to mozna i dvojnasobne" - mohla bys to doložit čísly?

A že někdo nežil v cizině a nemůže to tudíž znát je přece nesmysl. Můžeš žít v cizině a nevědět o jejich zákonech a podnikání vůbec nic, zrovna tak jako u nás. To je o informacích a ne o emocích a dojmech, jak se tam někdo měl dobře nebo blbě...

a to je vše? (graver, 04. 09. 2008 18:03)

Nikdo nebude dále polemizovat s mrzkou kupkou zapáchajícího modrého hnoje? Nikdo se neodhodlá více oponovat nechutnému graveroidnímu xindlu, jež se v záchvatu totální absence sebekritiky odvažuje považovat se za rovnoprávného člena této zkurvené společnosti? Styďte se, srabové! Kde se schovává Jessie, tato neúnavná bojovnice za práva fšech zmrdů? Do kterého rektálního otvoru zalezl Taras, jsa utlučen zapáchajícími argumenty modré lůzy? Nehodláte mi dopřát žádné zábavy ani na těch pár dní, kdy se mi nedopatřením podařilo vrátit do této (dle některých zúčastněných) nekulturní země a urvat kousek času na pěknou flame? Slezte z toho lustru, Donalde!

ANTICHÁTRA (@Teo, 04. 09. 2008 15:56)

Ano, někteří pomýlení jedinci si pod svobodou slova představují anarchii, útoky na vymoženosti socialismu a vedoucí úlohu Strany. Proto také pohrdáme těmi, kdo v nezkrotné pýše, ješitné nadřazenosti, sobeckém zájmu nebo dokonce za mrzký peníz se kdekoli na internetu - a také v Oáze se našla skupinka takových odpadlíků a zrádců - odtrhnou a izolují od uvědomělých souduhů a soudružek, jejich života a skutečných zájmů a s neúprosnou logikou se stávají nástrojem antihumanistických sil imperialismu a v jejich službě hlasateli rozvratu a nesvárů v komunitě!

svoboda slova (graver, 04. 09. 2008 14:34)

No, ona si Jessie, Taras, Helena a jim podobní představují svobodu slova jako komanči demokracii - já si můžu žvanit, co budu chtít a vy stulte pysk. Holt si Mr. Lahola na svém webu i jinde žvaní, co chce a ostatní žvaní, co chtějí a kde chtějí o něm. A vo tom to je...

gravere, (@Teo, 04. 09. 2008 13:37)

ale pod článek, kritizující satirické šlehy na adresu JUDr.PhDr.Mgr.et Mgr. Henryka Laholy, co se konkludentně fakticky mýlí ve všem, ale myslí si, že v ničem a s křesťanskou láskou uráží všechny, se ty tarasoviny vyloženě hodí. Je to na pochvalu. Ale to necháme na majitelce webu. Ta si to líp užije...

opet jsem chytra jak radio :o)) (ratka, 04. 09. 2008 13:29)

nejvyssi cas abych se sla vypnout :o)) nebo nejlepe vypustit... preji vsem hezky den.

no právě, já jsem zažil... (graver, 04. 09. 2008 13:29)

Na druhou stranu, předsudky a škatulky mám taky (jako skoro každý), takže to beru docela volně. Popravdě, na Tarase (stejně jako na Helenu) reaguje většina lidí nejen pro jeho názory, ale taky (možná zejména) pro jeho projev typu "všichni jste blbci, jen já jsem génius".

gravere :o)) (ratka, 04. 09. 2008 13:17)

ja se nedivim. Pokud si clovek nazazije a neprozije sam tak nevi :o) Nema jak vedet. I vsechny ty predsudky a ruzne skatulky jsou jen a pouze z nevedomosti. A v hlave zustava jen naucene. neni s cim srovnavat.

článek už napsal... (graver, 04. 09. 2008 13:06)

"mýlím se jenom zřídka"
Lidi, kteří se mýlí jen zřídka, o tom bohapustě nežvaní.

"Gravere, nemozu za vaši intelektuální nedostatečnost, při které obecné prohlášení vztáhnete na sebe a pak reagujete nadávkami k osobě."

A co tohle: "Modrý póvl - (Taras, 04. 09. 2008 09:39) - a ksindl ilustrují (a specifikují) vaše tři příspěvky."
Obecné prohlášení, jo? Týká se tak ňák všech a nikoho, že? Aspoň si stůj za tím, co říkáš, abys nemusel uhýbat, když dostaneš na prdel.

"rozdíl mezi kulturním světem a zdejší modrým chudobincem"
Nikdy jsem nepochopil, proč všichni ti, kteří nadávají na zdejší modrý/rudý/oranžovofialovozelený bordel, už dávno neodtáhli do toho kulturního světa. Asi proto, že vědí, že tam na ně nikdo nečeká...

"diskutovat také nelze, jak prokazuje i tato debata"
Ale přesto diskutuješ - a jak..

"jsem se nejvíc podivil, když místo na Západ jsme se po sametu vydali někam mezi Uzbekistán a Malajsii"
A co jsi dělal, když jsme se tam po sametu ubírali? Seděl na prdeli a divil se? A co jsi dělal před sametem?

"když nadhodila, že jsem na Západě nikdy nebyl"
I intelektuálně nedostatečný pochopí, že být na "Západě" (gdeže to vlastně je?) neznamená chodit dva kiláky přes čáru na škopek, protože tam mám známý.

napadlo me (ratka, 04. 09. 2008 12:59)

ze se mozna srovnavalo danove zatizeni svobodneho bezdetneho bez rodicu a bez baraku bez jizdy do zamestnani a celkove zijiciho nekde osamote a osamote vydelavajiciho.

Bezne si lide odecitavaji od dani uplne vsechno. Manzelku, deti, cestu do prace, stul a zidli, pocitac, auto, babicku a dedecka :o))

Tarasi, nevim (ratka, 04. 09. 2008 12:57)

co kdo s cim srovnaval :o) To zdaneni je u nas zasadne vyssi a to mozna i dvojnasobne :o)) V kazdem pripade jsou RAkusaci na tom taky blbeji nez Nemci :o))
A tak se me rodine, ktera vydelava smisene (napul tady a napul jinde) vyplati vzdycky zdanovat (danovy domicil) v Nemecku a nikoliv tady.

Takze neco jineho je teorie, vetsinou na objednavku a neco jineho je seda praxe :o))
I kapka vody je kulata. Jenom kdyz do ni strkas a pichas tak se ruzne rozstrikuje. Pokud je v klidu tak se chova kulate :o))

Článek nenapíšu, (Taras, 04. 09. 2008 12:45)

mýlím se jenom zřídka. Už jsem se ale lek, že po mně za tu tisícovku budete chtít, @Teo, abych za vás plnil manželské povinnosti, aby milostivá neobtěžovala pošťáky, instalatéry a nádeníky. (Tohle vskutku nebylo košer, spíše chucpe, ale musím ukázat, že to i po jejich umím.)

Po jejich, to je tak, že - aniž bych o oponentovi cokoliv věděl, tak ho označím za komunistu, Paroubkova příznivce, socku, nebo impotenta, jak jsem to udělal grófovi. Převedla to i Ratka, když nadhodila, že jsem na Západě nikdy nebyl; no jo, bydlím 2 km od hranic s Německem a moh bych tam každej den chodit na pivo, známý tam mám. A jak proboha můžete vykládat o strašlivém českém zdanění, když ČR je v dolní polovině zemí EU v pořadí podle výšky daní (složené daňové kvóty), a Německo na špici?

Mě už celkem nemůže nic překvapit: přesto jsem se nejvíc podivil, když místo na Západ jsme se po sametu vydali někam mezi Uzbekistán a Malajsii. To jsem se opravdu vyděsil. Existenčně mě to sice neohrozilo, jako jiné a mnohé, ale zklamání to bylo obrovské.
Těšil jsem se hlavně na svobodu slova, neb jsem koníčkem diskutér a čtenář. Výsledek je takový (vedle té ekonomické katastrofy), že české noviny se číst nedají, jsou skoro stejně odpudivé, jako býval Ruďas, a diskutovat také nelze, jak prokazuje i tato debata a stovky jiných. A to je právě ten obrovský rozdíl mezi kulturním světem a zdejší modrým chudobincem: tam se chovají jinak, skoro všichni, mluví spolu slušně, vstřícně, samozřejmě tvrdě prosazují své zájmy, ale většinou korektně a v rámci zákona.

Viděl jsem nedávno tři diskuze v německé televizi, dvě na veřejnoprávních, jednu na komerční (Illnerová, Willová, NTV), o Gruzii. Neuvěřitelný rozdíl, oproti našim médiím. Hovadiny typu srovnávání roku 68 a současné války si nedovolil říci ani bývalý americký velvyslanec v Německu Kornblum, byli zastoupeni všichni, od pravice až po levici, nehádali se, nenapadali se osobně, mluvili k věci, hledali východisko, realistické, takové, aby co nejmíň bolelo. Žádné výkřiky o trestání Ruska, všeobecná shoda na tom, že válku zavinil a zahájil Saakašvili.(A pro radarové frikulíny specielně: prakticky všichni odsoudili českou a polskou sólo jízdu jako něco, co výrazně zhoršuje a zatěžuje mezinárodní vztahy.)

Gravere, nemozu za vaši intelektuální nedostatečnost, při které obecné prohlášení vztáhnete na sebe a pak reagujete nadávkami k osobě.

Proto jsem také, Jessie, s poměrně lehkým srdcem zapíchnul Helmuta: nemá to cenu. V prostředí Augiášových chlévů s modrým dobytkem a hnojem platí a něco znamená jenom bič, slovo končí pod tím hnojem.

Co vadí Tarasovi... (graver, 04. 09. 2008 12:36)

Jemu nejde o to, jak se má sám, on prostě komentuje poměry. To je imho košer - na svůj názor má právo, jen se nesmí divit, že za něj dostane na prdel od modrého hnoje. V podstatě se chová úplně stejně, jako Helena - urážky a sprosťárny vůči každému, kdo mu oponuje a když to dostane zpátky, tak prská, že jsou na něj ostatní eaní. Abychom si rozuměli - já jsem si pár jeho postů přečetl a mé chování k němu už je založena na tom, jak se chová on (tzn. nevidím žádný důvod, proč s ním jednat v rukavičkách).
Abychom to mohli posoudit, museli bychom vědět, co Taras je a byl, čeho sám dosáhl, co se mu nepovedlo atd. Může to být aparátčík, zhrzený podnikatel nebo prostě zarudlý hospodský ekonom (to jsem já nakonec taky, jen barva je jiná).
Jinak můj názor cca viz ratka + @Teo - když to těm "drobným podnikatelům" stát pořádně opepří, tak žádný div, že hledají cesty, jak z toho.

ja totiz nepochopila a (ratka, 04. 09. 2008 12:02)

furt nechapu co je teda spatne. Co to mu TArasovi vlastne vadi. Dyt si zije dobre, na leky plati jen litr. Dane neplati a podle me neplati ani pojisteni.

Ale zpet, jelikoz si myslim ze tohle TArasovo plivani na lidi kteri NORMALNE pracuji je pro me nepochopitelne. Vzdckymi prislo divne, ze nkdo je pronasledovan pro to ze dela. Svarz system se u nas kdysi zavadel jenom proto, ze neni mozne zamestnat lidi za vyhodnych podminek bez smrtonosnych vedlejsich nakladu (kdy je zlodejem stat). Bavime se porad o sluzbach. Uklizeckach, pomocnych pracich, domovnici atd. Tihle lide byli nuceni si delat zivnostenske listy (Svarc system) protoze jinak by zamestnavatel za ne musel odvadet svinske odvody.

Drobne prace by podle me nemely byt zdanovany vubec. Potreuji zahradnika, domovnika, uklizecku, pomocnici a ja nevim koho jeste? Sem s nimi :o) Bez zivnostaku jen na obycejnou smlouvu. Nahlasim ze je zamestnavam, ze jim kazdemu platim 2.000 mesicne a je to. Dotycny si muze takhle najit ctyri zamestnavatele a ma za mesic 8 000 bez dane. Na tolik bych odhadovala v cesku vydelek od ktereho se jeste nemusi platit dan. (minimalni vydelek)

Tim by se vyresilo to Tarasovo okradani statu na ktere si furt stezuje. Proste by do 8.000 mesicne oficialne neplatili mzdu a ani by neplatili socialni pojistěni. Zdravotni by si nejak zajistit museli. Nejlepe pres partnera (rodinne pojisteni)

Nejvic dani plati stejne ti co si vydelaji vice. Ne ti chudaci z ruky do huby.

Jessie (@Teo, 04. 09. 2008 11:57)

se rozhodla být spravedlivá a tak se přidala na stranu evidentně slabšího kocoura otloukánka. Však mě se ho už taky zželelo, proto jsem mu učinil tu velkorysou nabídku. ;) Ale "naprostá většina OSVČ" znamená, že téměř všichni jsou zloději a jsme obloukem opět na startu. Minimální daňový základ mě ani mé klienty nikdy nezajímal. Byla to jen pomůcka pro neschopné úředníky, kteří nedokázali vybírat své nemravné daně u malých ryb, u nichž by, v souladu s Ratčinými zkušenostmi z civilizované Evropy, žádná daň vybírána být neměla. U těch velkých, zapáchajících ryb, na to zcela rezignovali. "Nás", modré ... (dosaďte sami ze svého bohatého arzenálu) vytáčelo především progresivní zdanění a neustálé snahy protlačit milionářskou daň, legislativní chaos, který se dramaticky prohloubil po Zemanově "legislativní smrští" a tisíce dalších zhovadilostí, které nás nasírají dosud. Páč tohle není reforma, nýbrž deforma.

hulvát a dobytek? (graver, 04. 09. 2008 11:56)

Ale nejsem to já, kdo nazývá ostatní xindlem, dobytkem a smradlavým hnojem, že? Co kdybychom vedle sebe postavili moje a záTarasovy výrazy? Pěkně do dvou sloupečků a hodnotit počet a kalibr? Kdo by z toho vyšel jako dobytek, co?
Pokud jde o tykání, je ve webových diskusích běžná a vnímat ho jako urážku se považuje za zbytečnou sebestřednost. Mimo to, nemám ve zvyku vykat někomu, jehož názory mi smrdí a kdo mě označuje za smradlavý hnůj.
A pokud jde o úroveň, srovnej si sekvenci příspěvků a zjistíš, kdo tu úroveň zvolil a kdo se jí přizpůsobil.
Na elegantní stírání se musíte kvalifikovat.
Nicméně, od tebe je ten názor v pohodě - všichni už dávno víme, že chování ostatních posuzuješ podle toho, jestli je máš zrovna v oblibě nebo ne.

Mohl bych to skóre vyrovnat, ale proč se obsírat s někým, kdo se vyfauluje sám...

K minimální dani, (Jessie, 04. 09. 2008 11:27)

kterou to začalo: abych byla spravedlivá, tak musím přiznat, že v naprosté většině OSVČ, co znám, to bylo na místě, tak, jak píše Taras. A těch pár ostatních mělo vždycky zákonnou možnost, jak se tomu vyhnout. Ze setrvačnosti jsme na to všichni nadávali a já jsem v tom pokračovala i tady, takže Tarasi ty promiň a ostatní si po libosti odplivávejte.
Je to celkem dobrý příklad, jak dvě různá stanoviska mají každé něco do sebe a mohou vést k nekonečnému sporu, kdy se každý zabarikáduje na své pozici...

gravere, (Jessie, 04. 09. 2008 11:04)

jojo, kde jsou ty časy, kdy jsi dokázal elegantně a s nadhledem někoho setřít, že tě všichni obdivovali a i ten postižený měl k tobě respekt. Tohle, co tady předvádíš, je ubohé a nemá to žádnou úroveň, chováš se prostě jako dobytek... A proč mermomocí Tarasovi tykáš? Seš nějakej nadrženej, ne :-))? Myslím na flame, aby sis to zase nevykládal jinak.

Hele voe Taras, (@Teo, 04. 09. 2008 10:52)

co jsme si, to jsme si... uděláme to jinak. Já už podporuju kdekoho, klidně vás zahrnu taky do projektu. Stěžoval jste si, že platíte litr měsíčně na poplatky. No tak mi pošlete číslo účtu a já vám ty vaše duševní choroby budu sponzorovat. Ale nic na tomto světě není zadara. Vy recipročně konkludentně fakticky spácháte sebekritiku ve stylu Zemana. Třeba pod názvem "Jak jsem se mýlil úplně ve všem". To je seriozní návrh, ne? Stejně vás už nikdo nebere vážně, tak proč na tom alespň nezarobit. :-p

No a zase jsme (Taras, 04. 09. 2008 10:44)

dojeli do Horních Kotěhůlek. Vystupovat. Za zchátralou českou nádražní budovou smrdí modrej hnůj. Naše specialita.

@Teo, neztrácím nervy, nejsem zoufalej, mám se celkem fajn, celej rok prázdniny, a vy musíte hákovat a přispívat mi na tu Havaj.

Ratko, o čem to píšete a s kým se hádáte? Nic z toho, co jste napsala nepopírám, takže se nemohu mýlit, ovšem jakou to má souvislost se Švarc systémem?

A je pozoruhodné, jak lidi, kteří okolo sebe hází paroprasety, oranžgutany, Rudým právem (neumíte šésky, grófko) a chovají se jako hulváti (Graver), vyhodí z jejich nadřazeného přehleďáckého frikulínství prachobyčejnej modrej póvl. Tisíckrát vyzkoušeno.

who is xindl (graver, 04. 09. 2008 10:29)

"a ksindl ilustrují (a specifikují) vaše tři příspěvky."
Ok, záTarasi, pokud je tohle tvůj jediný argument, tak jsem v pohodě. Co ilustrují tvoje (a všechny) příspěvky ti už řekli jiní a nejen tady, já to mám vcelku na háku.
O tom, co reálně i legálně je nebo není švarcsystém, se diskutuje na jiné úrovni a já se v tom už dávno neorientuju tak, jak bych chtěl. Pokud jsem to správně pochopil z toho co píšeš a co o tobě píšou jiní, tak jsi zapšklý důchodce s rudou minulostí a s takovými si my modří xindlové nemáme co říct.

Tarasi, (@Teo, 04. 09. 2008 10:03)

neztrácejta nervy, kdo to má po vás uklízet... Švarcovní uklízečka na ŽL? Inu, zoufalé ženy dělají zoufalé věci. Třeba napíčou zoufalý článek. A zoufalý důchodce přijde machrovat, vyzývá k oponentuře a když mu dojdou pseudoargumenty z Rudého Práva, nadává do modrého xindlu a póvlu. Jaj typické... :-/

na druhe straně (ratka, 04. 09. 2008 10:00)

chapu, že je třeba odvadět, odvádět a není z čeho. Platy mizerné. Produktivita mizerná. Výkony mizerné. Není z čeho nahrabat ty peníze, aby si mohli všichni dobře rozdělovat. (jako třeba v Nemecku kde je stul prostřeny skutečne bohate) Vemte si jen ze v Nemcku je pridavek na jedno decko 150 Euro :o)) To je malem jak u nas minimalni mzda :o))) A kdyz Vam decko studuje a nemate penize tak Vam na studium stat penize da. Pulku mu jako bezurocnou pujcku a pulku si muzete nechat :o)) A presto se nikomu nechce studovat. Radeji jde na urad prace. Je to veget.

pan Taras se myli (ratka, 04. 09. 2008 09:48)

a to zasadne!! Je vidt ze nemanejsmensi tuseni jak to chodi v kulturnich zemich. TEd bych hodila invektivu: (treba tam nikdy nebyl) Ale nehodim.

V kulturnich zemich se plati dan teprve od vyssicho prijmu, takze ti mene vydelavajici neplati NIC!! Mene vydelavajici je do 800 Euro mesicne. Opakuji. Ti neplati dan. (v Nemecku)
U nas v cesku jsou dane odporne vysoke. Nemravne. A to jak pro malo vydelavajici tak pro hodne vydelavajici.
Uklizecky nepotrebuji zivnostak pokud budou vydelavat na minimalni prijem (do 800 Euro) Uklizecky, zahradnici, pomocnice k detem muzou byt do teto castky zamestnany i v domacnostech. A domacnost si je muze zahrnout do VYDAJU.
Je tolik veci ktere se muzuou delat v kulurnim svete samostatne aniz by kdokoliv odevzdaval statu desatky. A proc? Protoze je pro kulturni stat vzdycky vyhodnejsi kdyz si nekdo privydela nejakou drobnost (pletenim, uklizenim, varenim) nez aby sel po statu vyskemravat almuzny. Rozumny stat ma rad kdyz se lide o sebe staraji samostatne a nepotrebuje z nich odirat kuzi.

V Nemecku treba dostane kazdy zamestnanec v pripade nemoci 6 tydnu kompletni plat!!! Pak dalsi rok plati pojistovna a pak je s dotycnym zrusena pojistna smlouva. A je predan do pece statu :o))
Stat se stara dobre. ZAhnivajici kapitalisti na to vydeaji dost.

Modrý póvl (Taras, 04. 09. 2008 09:39)

a ksindl ilustrují (a specifikují) vaše tři příspěvky.

modrý póvl (graver, 04. 09. 2008 09:18)

btw: nevím přesně, co je to modrý póvl (něco jako rudý póvl?) - můžeš to nějak specifikovat?
Když se domnívám, že právě v tom, čemu TY (já opakuji, Karlíku: TY) říkáš švarcystém, já vidím jedno z možných řešení sociální situace u nás, znamená to, že jsem modrý póvl nebo na to musím ještě být v nějaké straně?

... (graver, 04. 09. 2008 09:12)

"Gravere, proč píšete tak zmateně? Proč jste si před intelektuálním výkonem nešlehnul?"
1. Že píšu zmateně je jedna možnost, druhá je že korektní interpretace mnou napsaného je mimo tvé možnosti (jinými slovy nejen že nevíš, co sám píšeš, ale hovno rozumíš tomu, co píšou jiní).
2. Jak víš, že jsem si nešlehl?

Kdybych měl čas a chuť to rozebírat, tak bych tě požádal, abys místo těch keců doložil svá tvrzení a vyvrátil má (tzn. jak je to konkrétně s tou uklízečkou), ale nemám v úmyslu se této pošetilosti dopustit.

Tohle je to, (Taras, 04. 09. 2008 09:02)

proč modrý póvl ruší minimálních daně a povoluje Švarc systémy: "Podle údajů Všeobecné zdravotní pojišťovny 84 procent jejích pojištěnců z řad osob samostatně výdělečně činných nepřiznává příjem vyšší, než je úroveň minimální mzdy, v roce 2003 to bylo 6 700 korun, od 1. ledna 2005 částka 7 150 korun."
Odvody zaměstnavatele na pracovníka jsou pak třikrát vyšší, než když si daňové a pojišťovací povinnosti vyřizuje sám švarcovník.

Neboli: Snížit si náklady (okrádat stát na daních), vyloučit svou odpovědnost za prováděné práce (odpovědnost přechází na švarcovníky), zbavit se nutnosti platit za pracovní úrazy, odstupné, dopvolenou atd., to je smysl těchhle manévrů modrého ksindlu, a konečně i namastit si kapsu na úkor druhých. Výsledkem pak jsou platby pro lékárníka Cikrta: když neodvádí zaměstnavatelé, musí platit důchodci. To je jasný.

Evropská komise kritizovala rozšíření Švarcsystému především v nových zemích, jmenovitě ČR, SR a Estonsku.

V EU je tento způsob zaměstnávání postihován, soudy v případě žaloby odsuzují zaměstnavatele.

Grófko, běžte se vyoutsorcingovat, pastovat z Wiky umí každej blbec.

Gravere, proč píšete tak zmateně? Proč jste si před intelektuálním výkonem nešlehnul?

... (graver, 04. 09. 2008 08:25)

"zmlaťte ho i fyzicky, virtuálně je to málo...A není tohle vlastně navádění k trestnému činu?)"
Nikoliv - zmlácení někoho nemusí být trestným činem a dokonce ani přestupkem - záleží na okolnostech a důsledcích.

"Uklizečka s ŽL je jasnej švarcák, v kulturním světě většinou zakázanej"
Formulace na úrovni hospodského ekonoma s preferencemi v oranžovorudém spektru (nevím, kdo je autor skutečně ani mě to nezajímá).
1. Uklízečka na ŽL není švarcsystém ve smyslu legální definice závislé práce.
2. Mechanismus typu "uklízečka na ŽL" rozhodně není v "kulturním světě" zakázána.
3. Co je to "kulturní svět"?

Jo, koukám, že mě @Teo předběhl. Já když čtu píčoviny, odpovídám rychle.

Taras právním bezdomovcem... (@Teo, 04. 09. 2008 00:59)

Úklid bytových a nebytových prostor je volnou živností. O "švarcák" ve formálním rozporu se Zákonem o zaměstnanosti by se jednalo při poskytování služby pouze jednomu subjektu, nikoli více zájemcům či klientům. Avšak existuje judikát z roku 2005, že stát nemá zaměstnance a zaměstnavatele buzerovat a nutit do zaměstnaneckého poměru, pokud mají obě strany zájem o jiný než pracovněprávní vztah. Tolik k žabomyšímu sporu. Pokud jde o kocourokočičí spor, nezbyde vám než, po vzoru vašeho vzdělanějšího kolegy JUDr.PhDr.Mgr et Mgr. GeoNa, navrhnout vaší neloajální fanynce vývrat nohy do vinglu na pochcaném dvorku.

Tarasi, (Jessie, 03. 09. 2008 23:19)

podnikání podle jakéhokoli jiného smyslu slova, než odpovídá našim momentálním zákonům, je pojem na nic.

Nemyslel jsem (Taras, 03. 09. 2008 23:05)

formální znaky podnikání, ale podnikání podle obedcně přijímaného smyslu slova. Uklizečka s ŽL je jasnej švarcák, v kulturním světě většinou zakázanej.

Tarasi, (Jessie, 03. 09. 2008 15:49)

"rejdění s hadrem není podnikání" - tak jak to nazveš, když na to má živnostenský list, podává DP a vztahovala se na ni mj. minimální daň? A pokud byla Ukrajinka, musela vést účetnictví, ještě navrch...

Jessie, (Taras, 03. 09. 2008 14:25)

není to možné proto (uklizečka na živnosťák na dvě hodiny denně bez minimálních odvodů), že rejdění s hadrem není podnikání ani řemeslo, a vypiglovat kanceláře může stejně tak dobře zaměstnanec pana velkopodnikatele, ovšem s účetně a tedy i daňově podchyceným výkonem. A stát nemusí trpět Švarc systém, kterej není nic jinýho, než daňovej únik. (Ostatně v řadě států je zakázanej.)

Ratko, tatínek měl recht: viděl jsem před časem na komerční německé TV seriál (občas ho opakujou) o poctivosti řemeslníků. Bezradná studentka stojí nad pračkou, u níž byl odborně shozen řemen od motoru k bubnu. Nechává mistra opraváře samotného s pračkou, ten se dává, sledován kamerami, do díla. Shodí oplechování, uvidí spadlej řemen, zaklapne to zpátky. Zavolá bezradnou: je to v elektronice, slečno, musíme to odvézt do dílny. A kolik to bude stát? Sto euro byla nejmenší částka, okradli ji všichni čtyři povolaní opraváři.
No a, překvapení tržnice: stejně vypadají účty pojišťovnám od německých doktorů.
A tím se dostávám k hlavnímu: samozřejmě, když je systém zdrav. pojištění v deficitu, dlouho by nepřežil. Jenže před okrádáním dědečků a babiček se musí stát podívat na možné úspory, na ty účty od doktorů, na plýtvání neschopenkami, na Cabrnochy a Julínky, kteří ze systému vysosali 250 milionů na IZIP na hovno. Až tohle bude v pořádku, pak teprve je možné jít za občanem a říci: Připlať!

je zvlastni (ratka, 03. 09. 2008 14:18)

ze jsem mela v sobe bojovnost a touhu prezit odjakziva. Umim prezit podle me uplne vsude a vsechno. Jenze tehdy jsem spoustu veci nesmela. Neslo nic. Ted jde temer vsechno. Zalezi jen, jak si clovek nastavi horizont.

a kdyz jsem rodila (ratka, 03. 09. 2008 14:16)

deti, tak jsem rodila ve spine a hnusu. Prosila se lekaru aby me proboha prohledli. nemela jsem co jist. Hladovala jsem. Z domu mi nosili jidlo. nesmela jsem mi t pri sebe toho nejstarsiho. Vlastne me tesilo to mladi :o) Bylo krasne ze jsem byla mlada a mela sve sny a touhy.

a s dvemi malinkymi detmi (ratka, 03. 09. 2008 14:13)

jsem premyslela jestli jim dat banan napulky nebo jogurt napulky. A pred muzem jsem schovavala sladkosti jelikoz detem vsechno snedl.
A stydela jsem se. Touzila jsem mit tolik penez, abych se nemusela rozhodovat jestli pul bananu nebo pul jogurtu.

ten stat (ratka, 03. 09. 2008 14:10)

predtim se okradal urcite vic, akorat nebylo co krast. Vsude bylo vymetino. Jestli si nekde neco schovavali zelinari a reznici, a jestli si delali politruci vecirky tak o tom ja nic nevim :o)) Takze to ani nemuzu nic posoudit. Ja jenom vim, ze jsem kolikrat nemela ani vlozky a strkala si tam vatu :o)) A prdel si utrirala uborusky, jelikoz nebyl hajzlpapir.

Jessie, (@Teo, 03. 09. 2008 13:32)

kdybych chtěl bejt jízlivej, tak napíču, že je to jejich chyba, ne moje. Právě tak, jako je chybou natěšeně se narodit se do těchle sraček, který nám navařili komančové a po nich pilně míchali socani. Je logické, že v tomto prostředí jsou krysy ve výhodě, snáze přežívají. Pokud je nesežere kocour.

a vůbec... (Jessie, 03. 09. 2008 13:28)

... okrádání státu - není vlastně okrádání TOHOHLE státu bohulibá činnost :-p?

ratko (Jessie, 03. 09. 2008 13:27)

(neboj, nespleteme si tě :-)), to v Německu se mi líbí. Ještě bych rozlišovala podnikání a jen takovou drobnou samostatnou činnost. Jestli někdo namítne, že získání ŽL je jakás takás záruka kvalitních služeb, tak je to pěkná blbost...

to predtim jsem byla ja :o)) (ratka, 03. 09. 2008 13:09)

s "t" :o))

lumpove (radka, 03. 09. 2008 12:55)

Pro meho otce byl lump kazdy remeslnik :o))) porad kolem nich smejdil a rikal jak maji co umyvat, brousit, michat, podavat, pridavat, lepit, rezat. Furt jim premeroval a kontroloval spotrebu. Kontroloval casy. Byli z nej na nervy. Az se jeden zeptal: a jake je vase povolani? Nooo, byl ucitelem estetiky a umeni :o))) heheheheh :o))))

kapitalisticti nemci (radka, 03. 09. 2008 12:52)

to osetrili tzv. minimalnim prijmem. Do 400 Euro mesične nemusi platit ani dan a ani zdravotniplus socialni pojisteni (myslim že plati symbolických 5%). Do 800 Euro mesíčne pak neplati žádnou dan ale plati jiz pomernou část zdravotního a sociálního pojištení.
Nad 800 Euro je pak plna palba.
Zivnostak si muze otevrit jen ten kdo je fakt zpusobily podnikat.
V nemecku casto najdete inzeraty Hledam/nabizim praci na 400Euro Basis. To je prave pro ty duchodce a zeny na materske. To neni hlavni vydelek.

(@Teo, 03. 09. 2008 11:37) (Jessie, 03. 09. 2008 12:32)

Máš tam chybu - ti důchodci si na důchod celý život platili, mimina ne.
Na ten článek se opravdu těším :-).

(Taras, 03. 09. 2008 08:21) (Jessie, 03. 09. 2008 12:29)

To bys mohl taky říct, že většina lidí jsou lumpové a zavést na základě toho pro všechny minimální trest :-).
Mně jde o ten princip svobodné volby vydělávat míň. Jako zaměstnaná uklízečka můžu pracovat dvě hodiny denně za 4000 a daně neplatit, ale když si na totéž pořídím živnostenský list, tak už by to jít nemělo?

Taky hehehe! (@Teo, 03. 09. 2008 11:37)

Vypnout inkubátory a současně zastavit výplatu důchodů. Ať přestárlí paraziti vychcípaj, stejně volí socany a komanče. Prosím, neomdlívat! To byl samozřejmě extrémně blackovní "humor"... Většina lidí, především zaměstnanců a levicových nostalgiků pohlíží na podnikatele jako na zloděje a lotry, kteří kudy chodí, tudy špekulují, jak vykořistit zaměstnance a ošulit erár. Asi přes víkend napíču něco souvislejšího, abych osvětlil některé aspekty problematiky, která je mnohem složitější, než hesla na odborářských transparentech. Zmíněná minimální daň byla jen drobnou lapálií oproti stovkám byrokratických nástrah při samostatné výdělečné činnosti, pocházejících především ze ztopořených per socialistů s jejich zparchantělými modely přerozdělovacích procesů. Znovu podotýkám, že obě skupiny považuju z hlediska "vyšších principů mravních" za rovnobezcenné a tudíž v podstatě "nemravné". Ať jste kaprem anebo štikou v zapáchajícím, bahnitém rybníku, prostě tím smradem nutně načichnete. Od hlavy...

nepovinne zdravotni pojisteni (ratka, 03. 09. 2008 11:34)

U nas stejne jako ve vsech civilozovanych zemich plati, ze cloveka nelze nechat bezmocne umrit nybrz je treba mu pomoci.
A proto neprichazi v uvahu nepovinne pojisteni. Kdyz ma nekdo tezky uraz, tak ho nemuzou nechat lezet na dlazbe. Kdyby bylo pojisteni nepovinne tak by se nejdriv zkoumalo zda ho vubec vezt na sal :o))) To by ho odvezli hned nekam k hrbitovu :o)) Aby usetrili za odvoz odpoadku :o)).

hehehe (radka, 03. 09. 2008 11:25)

To nejde Tarasi :o) Zdravotnisctvi je porad drazssi protoze jsou vynalezany porad drazsi a ucinnejsi metody jak zachranit lidsky zivot.
A tak nejde vubec o kapitalistickou nenazranost. Jde jen o to a jedine o to. 100 lidi muze teoreticky prezit, jenze ja mam penize pouze pro 20.Ten zbytek byl rozdan babickam a dedeckum na aspiriny a vitaminy. V tyhle podobe to je a bylo dosud.
Kdyz se rozdavaji penize na blbiny tak nezbydou na pro ty kteri umiraji.
U nas je pece velkorysa. Muj tatinek dostal v osmedesati bypass a prezil s nim jiz 5 let. Ta operace stala urcite pres milion. Takovou operaci by si ze sveho nikdy nezapaltil.
Leky na zvyseny tlak ano.

Ja nejsem zadny kapitalista, jsem zamestnanec :o)) V zadnem pripade nesouhlasim aby jednoduche leky, vitaminy, acylpiriny byly zadarmo. Urcitou minimalni castku je treba platit. Jako prevenci proti plytvani leky.
Zila jsem i v dobach socialistickeho blahobytu i ted :o) Oboje ma svoje vyhody i nevyhody.

Ano, Ratko, (Taras, 03. 09. 2008 09:26)

to vaše srovnání havarijního a zdravotního pojištění přesně ilustruje přístup pravice a levice k životu: na zdravotní pojištění se dívá pravice jako na výdělečný podnik, úžasně výhodný pro podnikatele, protože platba do něj je povinná (obdoba povinného ručení).
Pokud tedy bude zdravotní pojištění NEPOVINNÉ, pak je možné se na zdravotní dívat stejně, jako na havarijní. Jenže už před mnoha desetiletími se lidé dohodli, že nárok na zdravotní péči (zdarma) je základním lidským právem. (Alternativou je rozvrat, rozpad sociálních struktur.)
To jenom čeští rychlokvašení podnikatelé vracejí národ zpět na stromy a útočí na základní lidské a sociální hodnoty, proto, aby trhli ještě víc a ještě rychleji. Nenažraní kapoušové.
Pokud se tedy vracíme k boji každého s každým, volám: okamžitě vypnout všechny inkubátory, co s těmi zachráněnými potraty, vždyť to stojí spoustu peněz.
A navíc se z nich pak stávají příznivci ODS.

ze jezdi kapitalista (ratka, 03. 09. 2008 08:56)

v BMW a ma holou prdel? To je fakt u nas zabavna kratochvile. Jenze podminky podnikani to u nas umoznuji. (si myslim) Ja bych to treba nikdy neudelala. Kapitalista to udela z jednoducheho duvodu, vi ze kdz krachuje tak padne do teple periny socialnich vyhod. Je o nejporad dobre postarano.

z vlastni zkusenosti vim (ratka, 03. 09. 2008 08:53)

ze zamestnanec MUZE vydelavat vic nez kapitalista. Pokud tim myslime toho kdo ho zamestnava. Dokonce je to casty pripada, ze kapitalista zkrachuje protoze musi vyplacet zamestnance porad stejne a nema vytvoreny vysledek :o)) Duvody jsou ruzne, nemusi to byt vina kapitalistu. Kdyz pojde kapitalista automaticky padnou i jeho zamestnanci. Tyhlepripady jsou caste.

Placeni zdravotniho pojisteni. Princip by mel byt jasne jako POJISTENI nikoliv pokryvani kdejakeho min nakladu. Pojisteni znamena kryti vydaje ktery by si pojisteny nemohl nikdy sam zaplatit. Narocne operace, tezke nemoci. Zde funguje princip solidarity. A proto si drobne vydaje plati pojistenec sam. Jako u havarijni pojistky si plati urcitou castku pojistenec (selbstbehalt) a jen presah plati pojistovna.

Ty poplatky u nas jsou stanoveny nesmyslne a slozite. Jenze bez vlastniho podilu nelze pokryt ty vazne pripady nemoci, kdy dochazi k mimoradnym vydajum kde jsme na pojistovne zavisli (operace srdce, leceni tezkych nemoci, intenzivni pece).

Stejně dobře (Taras, 03. 09. 2008 08:21)

bych se tě moh zeptat, proč zaměstnanec nemůže vydělávat tolik, jako kapitalista nebo manažer.

Minimální daň není trest za podnikání, to je trest za to, že OSVČ masivně podvádějí při odvodu daně. (Tohle nelze nechat stranou, to je hlavní příčina jejího zavedení.) Což je všude ve světě trestní záležitost, u nás pak jakýsi druh sportu pro horních deset tisíc, něco jako golf.

Takže jestliže chceš hledat nějakou absolutní rovnost před finančním úřadem pro OSVČ, napřed ji najdi pro ty chudé a vykořisťované zaměstnance (týrám @Tea) ve vztahu k pořizování Rolls Royců.

Jsem zvědav, jestli někdo v březnu 2009 z Kalouska dostane, o kolik se snížil výběr daně z titulu zrušení MD.

Tarasi, (Jessie, 02. 09. 2008 23:14)

nechme být, kdo je jaký chudák a kdo jak podvádí. Vysvětli mi, proč zaměstnanec může vydělávat tolik, že z toho neodvádí daň, a živnostník (do loňského roku) ne. To je trest za podnikání?

Jessie, (@Teo, 02. 09. 2008 23:09)

už jsem to vysvětlil. Nepostřehla? Záměrně? Ať tak či onak, vždy s kloboukem Tonak. Jistě se nebudeš divit, že mi z "kauzy zlodějských podnikatelů" opět vychází to, co už dávno vím: Ať házíš svině perlám nebo naopak, výsledek je zcela totožný.

Jessie, (Taras, 02. 09. 2008 22:18)

to, že chudinka co plete čepičky by měla platit minimální daň (ona ji samozřejmě neplatí, mastí to načerno), je sice dojemné, ale méně dojímavé je to, že OSVČ platily v průměru třetinu na daních a odvodech toho, co (chudí a vykořistovaní) zaměstnanci. (Zajímavý, jak @Teo nepochopí ani nejjednodušší ironii.) A to je PARAZITOVÁNÍ na ostatních plátcích, zvlášť když vezmeš v úvahu, jak si významná část OSVČ mastí kapsu.
Po uveřejnění toho článku na BL (už je to dva roky) mi chodily maily od těch podnikatelských vohnoutů, kteří byli zvyklí na to, že si před nimi kdekdo sedal na prdel a žili si v tom oparu zachránců národa, spasitelů. No byli uražený, chlapci, a první (a jediné), co je napadlo, stejně jako chucpizdy (fórek ála @Teo), kteří to tam teď řeší, bylo to, abych si to šel zkusit místo nich.
No, nešel jsem, stejně jako jsem nevyslyšel zedníky, kteří mi léta navrhovali to samé, abych si to šel zkusit jít zpucovat místo nich. A bylo to většinou také potom, co dostali pucunk.
Dokonce bych řekl, že požadavek minimálních daní a odvodů je spravedlivý k těm, kteří platí do systémů a státního rozpočtu nejvyšší částky: ať se ti dole také neulejvají. Nejsem já nakonec liberál?
Ahoj, Venkovane.

@Teo, (Jessie, 02. 09. 2008 22:01)

"ekonom nemůže obstát v diskusi s politikem: http://jdem.cz/acpu9 " Možná v TV debatě. Nebo když považuje ostatní za blby, kteří ho nepochopí. Proto jsem vděčná každému, kdo se svoje názory pokouší trochu ostatním vysvětlit. Ty vysvětluješ moc hezky - proč nemůžeš vysvětlovat :-)).

Venkovane, (Jessie, 02. 09. 2008 21:54)

z vašich slov cítím, že vás to, co tady čtete, zarazilo. No, nejste asi sám (zdravím, Petře :-)). Ale neberte to tak, jestli to dokážete. První dojem nebývá správný. Mně daleko víc znechucuje pokrytectví a zdvořilost navenek.
To o těch slovech jste napsal hezky.

Tarasi, (Jessie, 02. 09. 2008 21:33)

máš pravdu, je to moje zkušenost a můj dojem z ní, nejdu na to přes teorii. Než jsem narazila na tu MD, tak jsem myslela, že v životě nenajdu téma, ve kterém bych s tebou nesouhlasila, tak to je úspěch, ne :-))? Ale na debatu o tom není prostor a nejsou lidi, takže to prozatím nechme otevřené.

Wicky (Jessie, 02. 09. 2008 21:18)

Fakt myslíš, že @Teo nemá na víc :-))?

Virtuální svět (Venkovan, 02. 09. 2008 20:52)

Starý milovník J.Verna se dočkal splnění a přkonání klukovských snů.
Mohou komunikovat lidé z kteréhokoli místa planety.Teď jen záleží jaký zvolí spůsob.
Jyko stařík s hendikepem(Neználka počítačovích technologií)volím pokud možno slušný vstup na blog a respektovat pravidla pána blogu.
I když sem se co by prosťáček stal zlodějem netového prostoru a bylo kolem dost hlučno.
Toto století je století Internetu v dobrém i zlém.Je to technologie,která dokáže dobré i zlé.Je to opět o přístupu a POUŽITÍ SLOVA.
Mnohokrát sem upozornil na to,že SLOVO může hladit nebo ublížit.
Na tom pomyslném pranýři se může někdo ocitnout třeba jen špatně napsaným nepovedeným příspěvkem.Nebo jen díky osobnímu sporu či nevlídností vůči někerým nickům.
Kopat,plivat či házet kamením nehodlám,neb nejsem bez viny a tudíž nemohu hodit kamenem.

Já bych to viděl (Taras, 02. 09. 2008 19:53)

spíš jako potenturu, otevřené pak zůstává to, jestli stačil doběhnout.

zatraceně - oprava překlepu! (Wicky, 02. 09. 2008 19:22)

OPONENTURU !!

Jessie, (Wicky, 02. 09. 2008 19:13)

neprovedl aTeo jen tak mimochodem a skoro nechtěně tu ponenturu, k níž jsi tady vyzývala? Podle mě tedy jo..

Abych to dokončil... (@Teo, 02. 09. 2008 17:50)

... takovéto výstupy z tělních vývodů o vykořisťovaných a chudých zaměstnancích, čili proletariátu, nemravnosti vlastnictví většího než malého rozsahu majetku etc., vedou k ospravedlnění třídního boje, násilného převzetí moci a diktatuře proletariátu s již známým modelem "spravedlivého" rozdělováním společenského bohatství. A samozřejmě ke všem negativním externalitám, které tato ideologie všude, kde se s ní v praxi experimentovalo, přinášela. Howgh!

Jenže to, (Taras, 02. 09. 2008 17:00)

cos napsala, Jessie, je tvůj morální a subjektivní dojem, kterej ti samozřejmě neberu. Pokud něco občané chtějí od státu (a oni chtějí), tak musí na druhé straně stát zase něco vyžadovat od občanů. A daňová kázeň je to první, bez ní nebude nic.
Vezmi to z druhé strany: malý a velký zmrd na ministerstvu zdravotnictví mi berou skoro tisícovku měsíčně na doplatcích za léky. Peníze navíc, které já jsem ze svých daní grófově babičce a dědečkovi platil, do poslední mrtě. Zmrdi nechtějí nic slyšet o mezigenerační solidaritě, čo bolo, to bolo, terazky som podnikatel. Minimální daň koštovala šest stovek. O čem se se mnou, kterej dává víc za platbu, kterou předcházející generaci hradil, chceš bavit?
Ten článek byl reakcí na článek jistého podnikatelského idiota, který chtěl podnikat a nic neplatit. Tak ať si na ty daně půjčí, jako si budou půjčovat studenti na školné.

Hele, (@Teo, 02. 09. 2008 14:16)

to je o něčem jiným. Tupá agresivita jeho amatérských "vývodů" je zkoncentrována už v nadpisu. Vše, co uvádí dále, jenom rozežvaňuje tuhle základní sMyšlenku. "Specifická morálka českého podnikatele" NENÍ o nic lepší ani horší, než morálka těch ostatních, zaměstnanců a zejména politiků. Ryba smrdí odjakmrtva od hlavy, že? A já bych o té smrduté hlavě mohl psát dlouhatánské příběhy. Dokonce i s konkrétními jmény a částkami. Puchejře nevyjímaje. Jenomže bych byl v případném soudním sporu logicky v "důkazní nouzi". Taky nad "vykořisťovanými a chudými zaměstnanci" se nemohu nepousmát. Ani tady neplatí autorovo meziřádkové tvrzení, že morálně převyšují své zaměstnavatele. A k těm oponenturám a diskusím... Přečti si zajímavý článek, proč třeba ekonom nemůže obstát v diskusi s politikem: http://jdem.cz/acpu9 Aby ti to bylo bližší, zkus někomu, kdo nemá páru o účetnictví, vykládat, že z hlediska majetkové bilance zisk není aktivem firmy, nýbrž pasívem. Prostě to nepobere a na vysvětlení tohoto zdánlivého paradoxu nebudeš mít prostor ani trpělivost. A tak nezbývá, než zcela rezignovat anebo se holt přizpůsobit úrovni protivníka. A pustit se do idiotského sporu, kolik andělů se vejde na špičku jehly či kolik jehel lze zabodnout do hlavy anděla...

minimální daň (Jessie, 02. 09. 2008 12:04)

Je řeč o tomhle článku?http://www.blisty.cz/art/28483.html
Tak musím přiznat, že minimální daň považuju za svinstvo. Upírá živnostníkům právo na minimální mzdu, či ještě nižší výdělek.

Teď to bude nuda, přeskočte to: znám dost lidí, které to bolelo. Paní, co plete čepičky, malá trafikantka se dvěma syny na studiích, kluk z vesnice, co jezdí s koňmi a vydělá si sotva na pojištění, ale od koní jít nechce, je to jeho život, armáda zedníků, pracujících takzvaně na živnostenský list s nevalnou měsíční odměnou, v zimních měsících ani to a ještě si platí sociální a zdravotní pojištění...uááá...zívám u toho...

Takže v tomhle mám jiný názor, než Taras, ale to není důležité. Podstatné je pro mě něco jiného: napíšu vždy, co si myslím, bez ohledu na kohokoliv, žádné partičky, žádné křivárny. V případě MD jako bych slyšela, co říkáš z výše své povýšenosti a úspěšnosti, @Teo: "Kdo si na ni nevydělá, ať nepodniká". Opravdu jsi to nikdy neřekl, zrovna tak jako prohlašuješ, že poplatky u lékaře to vůbec nevadí, protože "ty na ně máš"?

Kurvahelmutgutntág! (@Teo, 02. 09. 2008 10:37)

Myslím, že jsem se jednoznačně vyjádřil k otázce, zda jsou podnikatelé zloději, v tomto článku: http://chucpe.bloguje.cz/667038-prachy-v-prachu.php Pravděpodobně k nemravnosti samostatně i nesamostatně ekonomicky činných v budoucnu ještě něco napíču, ale tak, aby se to dalo číst, rozhodně ne jako "oponenturu" k jednostranně zlostným zhovadilostem tarasoidně-laholoidního typu. V tomhle státě kdekdo rozumí politice a ekonomii. Expertů jsou plný hospody a internet. Hádají se jako v mateřské školce, jestli je lepší červenej, oranžovej nebo modrej plyšák. Nekonečných impotentních diskusí si třeba užiju, až budu taky v důchodu. Zatím mě omluvte... :p

Skutečně ještě větší blb, (Taras, 02. 09. 2008 08:59)

než to po paropraseti vypadalo.

Jestliže Jessie má živnosťák a dělá účto, tak musí:
a) docela přesně vědět, jak podnikatelé okrádají stát na daních;
b) sama moc možností "optimalizovat" svoje daně nemá, leda tak nějaké procento bokem "za atvágu".

Chápu ale, že vypořádat se s faktem, že přibližně polovina výkonů u řemeslníků jde mimo účetnictví nebo že OSVČ platily do fondů veřejného a povinného pojištění třetinu toho, co zaměstnanec, nebo že na zdravotním dluží šest miliard, to v podstatě nelze, takže nezbývá frikulínovi, než žvanit o smradlavé rukavici a o tom, že s magory se nediskutuje (zvláště pak tehdy, když na to modrej komsomolec nemá).

Na mojí penzi jsem desítky let odváděl státu nemalé čéstky, z nichž bylo hrazeno i porodný, doktoři a školy a mlíko o svačině, které malý, protivný a usmrkaný hajzlíček grófíček potřeboval k tomu, aby se z něj nakonec stal velkej hajzl. Takže nevidím jakoukoliv souvislost mezi vaším pracovním (samozřejmě vyhledávaným) výkonem a mojí penzí, spíš bych řek, že mi ještě něco dlužíte.

Kristova noho! (@Teo, 01. 09. 2008 23:35)

Jessie, tys četla to o těch skorozlodějských podnikatelích? Nemáš taky náhodou živnostenskej list? Jsi zlodějka? Tak proč děláš takový hovadský vlny? Nafackuj si před zrcadlem. Oponovat něčemu tak ukrutánsky blbému jako jsou tarasoviny je stejné, jako polemizovat s JUDrem PhDrem a tak dále. Nebo s komanči, jestli byli Mašínovci sprostými vrahy. Nikam to nevede, to už jsme si ověřili. Nikdy nikdo v takových debatách neucukl ani o milimetr. Copak jste to svým zbytnělým mozkem ještě nepobral? S magory v ústavech pro choromyslné se taky nediskutuje. Zbaví se svéprávnosti a izolují od společnosti. Hele, já jsem fakt vůl, že jsem se nechal zatáhnout do těchhle kocouřích her. Klidně jděte zase soukmenovcům vykládat, jak jsem zbaběle nezvedl hozenou smrdutou rukavici. A terazky mě omluvte, jdu vydělávat na váš důchod.

ha... (Jessie, 01. 09. 2008 21:59)

Tak tomu říkám výzva: "Zkuste k některému z mých článků na BL (které vám tak leží v žaludku) spáchat oponenturu, vyvrátit ho v základech a autora zesměšnit."
Ale @Teo to nedokáže, to je na něj o číslo větší. Možná někdo jiný, kdyby se našel? Docela by mě to zajímalo. Všichni mají blogy, tak prosím, pokud do toho někdo půjdete, dejte vědět.

Kam bych chodil... (Taras, 01. 09. 2008 21:18)

V dolní hospodě jste pravil: "Kdyby se sečetli všichni, kteří sami sebe hodnotí jako Lahola či vy, nebylo by pro nadlidi kam šlápnout."
Požádal jsem o nějaký citát, ze kterého by vyplývalo, že jsem se vysoko hodnitil a vydával za nadlida, nic.
A teď sám, o kousek níže, jste udělal hromádku: "Nehraju si na experta, i když bych mohl. Jsem vyhledávaným expertem v problematice, o níž víte velký kulový, možná jste o tom nikdy ani neslyšel."

Co by to mohlo být, v čem jste takovej machr, a že o tom vím kulový? Kapesní kulečník?

Navíc jste trumbelín, kterej nechápe smysl slov a vět. Proč jste sem pastoval toho mýho Denta, když prakticky stejný význam má můj komentář z 12:34? Ano, vy M/F vyhledávaní experti jste odborníci v úzkém spektru, které se je možno tzv. naprdět, ve společenských všeobecnostech vypadáte jako primitivové, F/M pitomci. Proto s vámi nelze diskutovat, nejste toho mocni. Zkuste k některému z mých článků na BL (které vám tak leží v žaludku) spáchat oponenturu, vyvrátit ho v základech a autora zesměšnit. Věcně, argumenty, důkaz proti důkazu. Na to samozřejmě nemáte, proto ty plivance, nálepkování, nadávání.

Jste vůl, jak vám dnes někdo sdělil na Psu. Opakování je matka moudrosti.

Je mi líto, že vám nemohu podat příznivější zprávu.

Ale jděte... (@Teo, 01. 09. 2008 14:15)

Ale jděte...
Já se nebráním žádným titulům, není to totiž dost dobře možné a pak... v podstatě mi visej někde, tamtéž jako vy sám. :) Podstatou vašich "expektorací", tj. chrchlů s "vývody", bylo to, co neustále sám kritizujete. Totiž nenávistné invektivy vůči vašim "třídním nepřátelům". Pokud jde o diskusi na vaše oblíbená témata: radar je svinstvo, Mašínovci jsou vrazi, podnikatelé zloději, restituenti paraziti etc., přijde mi to jako diskutovat s kurvami o mravopočestnosti. Opravdu si myslíte, že někdo z modrých komsomolců bude dychtivě čekat u vašich tělních "vývodů", až z nich něco vyteče? Já nemám žaludek na to, abych ten humus vstřeba. Takže jsem vaše texty vždy jen znechuceně přelétl. Totéž platí o komentářích. Jste takový malý, užvaněný GeoN. Je mi divné, že vy moje texty podrobujete tak důkladné analýze. Jsou určeny je pro pobavení. Nehraju si na experta, i když bych mohl. Jsem vyhledávaným expertem v problematice, o níž víte velký kulový, možná jste o tom nikdy ani neslyšel. Ale kdo by pak ty intelektuálské namachrovanosti četl, že? No... Aby nedošlo k mýlce, tady kopíruju vaše vykašlané "expektorace" u odkázaného spotu na Misantropově blogu. Třeba v nich někdo najde jinou podstatu, než jsem výše uvedl. Já na to opravdu nemám... jako bych neměl na to, diskutovat s Laholou o otázkách víry. Vy a GeoN byste se do toho zřejmě pustili, víte přece všechno konkludentně fakticky nejlíp, že? Tady jsou ty EXPEKTORACE:

Artur Dent, alias Maly, je z frikulínů nejfrikulínovatějších, ten radar tady měl už být dávno a tak. Zřejmě programování sebou nese nějakou modrou deviaci.
Artur Dent je ze stejné stáje, jako @Teo, Sunfreedom u Tribuna, Kocour, Bimbo na Lávce. Čtyřicátníci, někteří mladší, v nějaké úzké specializaci se jim podařilo uspět, většinou ale jsou to restituentní haranti. Společné mají takovou hodně protivnou nafrněnost, aroganci, agresivitu, posměváčkovství, jenže tohle všechno není podložený obecnými znalostmi, přehledem, zkušenostmi. Pokud je tam nějaká zbytková inteligence, pak zcela schází ta sociální. Oni si myslí, že jsou mládež nová, mládež Klausova (vsadím se, že by většina z nich nevěděla, co jsem teď parodoval), že jim patří svět. A k těmhle všem negativům samozřejmě patří citová frustrace až deprivace, přesně podle Koukolíka. Domluva nebo dokonce diskuze s nimi není možná, začnou házet hesla, přesně jako bolševici blahé paměti. Přečti si někdy na Bloguje Poradnu, to je vrchol arogance, spíš ale už čiré sprostoty. Naprosto stejná hovadnost, jako @Teovo prasečí Paroubek. Oni si myslí, že mohou všechno a dohoda s nimi je možná jenom přes pár facek, těm rozumí okamžitě, jako všichni primitivové.

A sakra Drsoň, terazky si připadám jako GeoN. Takhle dlouhý komentáře zatím plodil jenom on, ge-ON. Mimochodem, ten je TAKY příkladem brutálně vulgárního, levicově orientovaného, samosera. Přestože poblitickým smýšlením je vám blízko, blizoučko. I ty tělní vývody máte patrně společné... :p

Tarasi, (Jessie, 01. 09. 2008 14:06)

ty věříš v moc slova a dokážeš všechno přesně pojmenovat. Ale přesto se i tobě stalo, že jsi rezignoval na domluvu ("zatalibanovaný" jasan :-)). Lidi, kteří nemají tvoje vyjadřovací schopnosti to prostě vzdávají dřív. Znamená to vždycky, že nemají pravdu? Já si nemám co říct s oaSou. @Teo udělá vtipný obrázek místo dlouhých řečí. U Tribuna (a jinde) jsou nekonečné debaty, kde si lidi neporozumí a neporozumí. Každý se utvrzuje jen ve svých původních vzorcích, nikdo nemění názor a nenechá se přesvědčit. Jen já :-)).
Takže, sice do mých zakódovaných vzorců zapadají přesně tvoje názory (sakra, toho se zas někdo chytne ... :-)), ale pokud někdo debatovat nechce, ať se místo toho klidně pošklebuje. Jinak ale dík za všechno, co tu píšeš.

Když se Kamio (Taras, 01. 09. 2008 12:34)

i Jago tak brání vulgárním hlupákům a @Teo restituentnímu harantovi, tak tedy po sté:

Typická, skoro vzorová diskuze F/M tvorů (frikulíni a mlamojové) je tady:
http://www.misantrop.info/705724-pohled-za-hranici-svetu.php
Ani jeden diskuzní příspěvek se nezabývá smyslem, podstatou mých expektorací, ale napřed citují, moje věty, odstavce, odkazují na celé články, a pak se jenom podivují, zvrací a odplivují, aniž by proti mým vývodům postavili jediný argument.
Proč? Inu - diskuze se mnou je zbytečná, asi jako hadrem leštit hovno (citát). A když se Dent pokusil náš střet celkem poctivě rozplést, tady, u Jessie, tak někdo z řad jeho F/M týmu označil tohle snažení jako "Arthur pobíhá na Oáze s hadrem".

Ateista je na tom hůř: prakticky neřekne slovo rovně (přitom obviňuje protivníka z překrucování!), zásadně nediskutuje k věci, ale k osobě (v jeho podání jsem už byl politruk, osoba nepraktická, člověk trpící intelektuálštinou, to je zvlášť zavrženíhodné, dokonce i důchodce je u něj přitěžující okolnost). Z jakéhokoliv věcného sporu okamžitě uteče k flusání Gottwaldů, Stalinů, komoušů. Neznám jediný spor, který by s ním bylo možné dotáhnout do konce, k nějakému výsledku, to narozdíl od Denta. Dám příklad: kdesi jsem napsal, že patologická nenávistnost ke komunistům je často způsobena výchovou v restituentních rodinách nebo v rodinách tzv. "bývalých", tedy v těch, kterým komunisté skutečně ublížili. No a u @Tea jsem to trefil na komoru (aniž bych znal jeho zázemí).
A teď (dneska) on znovu vykřikuje, jak jsem u něj s restituentním harantem vedle, že nezrestituoval ani cihlu. Ale přece není rozhodující, jestli cihlu máte nebo ne, @Teo, ale to, že jste byl v popsané rodině VYCHOVÁVÁN a odmalička veden k nenávisti: "Kdyby ti komunisti nebyli, tak jsi byl uherský gróf, Ateíčku!"

Nejsem slepý ani nekriticky zaujatý: F/M frekventanti mají nesporné kvality, jsou inteligentní, mají smysl pro humor, @Teo obdivuhodné výtvarné cítění ve spojení s velkým nadáním karikaturisty, Dent nebo Roj zase vládnou (kromě těch IT sraček) úžasnou schopností originálního vidění světa a vyjadřování. ALE: jakmile přijde kosa na politiku, historii, věci občanské a sociální, stávají se z nich doslova malé děti, skoro primitivové, a, což je podstatné, nejsou schopni diskuze o těchhle věcech, aniž by nezačali argumentovat ad personam a shlukovat se do houfu trapných šikanistů.

Škoda, ale nejhorší asi je, že v jejich věku už se nepředělají.

Kamio (Jessie, 01. 09. 2008 12:28)

Přece by ses nebál, jsi chlap, ne :-)? A ještě tady nejsi na řadě :-)).
BTW nereagoval jsi na můj kom.č.131, pokud je to úmyslné, tak si toho nevšímej.

Jago (Jessie, 01. 09. 2008 12:26)

Máš pravdu, ta jména tam dopíšu (slibuju už podruhé...) a hlupáky jsem určitě nemyslela všechny, tak co s tím, nevím...
Ale všimni si jedné věci - ty sám mě nabádáš, abych označila, kdo co psal, aby na @Teovi nebyly ty jó krávoviny. Protože prostě hlupáci tam jsou, jako všude. Já prý taky, no a, co má být :-))?

Konečně! (Kamio, 01. 09. 2008 08:15)

Konečně je zaplněna mezera v mezeře ve virtuálním světě! Jessie monitoruje aTeovy nepravosti!

Málem jsem se z toho coby vulgární hlupák přepadl, naštěstí jsem se pevně držel povrchního povrchu... uf! ;-)

Jessie, (Jago, 01. 09. 2008 07:21)

jako jeden z návštěvníků a občasných komentátorů @Teova blogu odmítám být označen za vulgárního hlupáka, aniž by zde byly aspoň nastíněny důkazy o MÉ vulgaritě a hlouposti (netvrdím, že ze všech diskusních příspěvků srší genialita). Navíc: Kdo nečetl tamní diskusi, může po přečtení tohoto článku lehko nabýt dojmu, že celé to zažlucené napsal @aTeo, což není pravda. S tím by se mělo něco udělat, ne?

ach... (Jessie, 31. 08. 2008 23:06)

..., už vím, čím mě spolehlivě rozesmutníš, @Teo - když ztratíš vtip...

Soudím, (@Teo, 31. 08. 2008 22:53)

že ta kontrolní otázka bude přece jen nezbytná:
Kdyby hloupost nadnášela, co myslíš, jak by se to projevilo konkrétně na tobě?

... (Jessie, 31. 08. 2008 22:44)

Mazat ne, radko, to je samozřejmě blbost :-). @Teo nemůže dělat nic s vulgárními hlupáky na svém blogu... může jen bojovat proti všem ostatním hlupákům, kteří mu tam příspěvky nepíší :-)). (Hehe, to je geniální myšlenka, platná pro všechny blogující :-)).

a co jako (radka, 31. 08. 2008 18:11)

ma s tou debatou podniknout podle tebe? mazat, mazat,mazat? :o)))

to zrovna ne... (Jessie, 31. 08. 2008 17:40)

...je to v diskuzi pod článkem. Ten článek se mi taky líbil, ta "debata" už právě ne... (ta jména tam možná ještě dopíšu, teď musím pryč...)

Jessie (radka, 31. 08. 2008 17:34)

ja to hledat nebudu ani nemam chut. Rikas ze to tluste zlute o retardovanem pakovi psal aTeo?

"Máš zájem?" (Jessie, 31. 08. 2008 15:49)

Přemýšlela jsem, co bych dělala, kdyby o mně někdo napsal něco takového, co by mi opravdu vadilo, dotklo se mě to a trápilo mě to. Teď nemyslím někdo, s kým mám zrovna neshody. Někdo, komu jsem nic neudělala. Asi bych mu slušně napsala e-mail s pokusem dohodnout se. Pokud by mě poslal někam, tak bych nedělala nic, žádné žaloby, jen bych se prostě dál trápila...

ja vim ze nemusi (radka, 31. 08. 2008 15:39)

pracovat. Ze zije ze socialky. A nijak me to nevydrazduje. ja platim bez reci vsechny dane a pojisteni. Kdyz nekdo pracovat nechce tak at z toho co odvzdavam klidne zije :o) proce ne :o))

Pan Lahola se sam nastavil aby dostal pres palici. Malokdo ma silu si nechat vysirat na hlavu, ze :o)) Me to neva. Ale to jsem jiz psala. Nijak me neurazi ani pan Lahola a ani ti co se s nim prestreluji. Divadlo.

Mno... (@Teo, 31. 08. 2008 15:34)

je asi na čase položit ti nenáročnou kontrolní otázku. Máš zájem?

článek... (Jessie, 31. 08. 2008 15:25)

Je to jen fór, radko :-). Napsala jsem to sem, protože u @Tea jsem se jen zeptala, co jim Lahola udělal, a v tu ránu jsem se tam stala terčem i já. Což jsem přesně čekala :-)).

"Mene zabavne je, kdyz z toho nekdo zacne delat bojiste a hlavne zneuzivat nejakou blbost jako zbran" - tak nějak mi připadá, že tomu pánovi bylo úplně zbytečně a nesmyslně ublíženo. Dal najevo, že mu to vadí. Plivali po něm za to ještě víc. Připadá ti to zábavné? Tak se dobře bav...

Jo a pracovat dnes už nikdo nemusí, to už snad víš :-).

no koukam (radka, 31. 08. 2008 15:20)

ze jsem to mozna pekne zamotala :o))

Ten ateuv clanek me proste nijak nevydrazdil. Lahola je posuk a aTeo se o nej otrel jemne. roztomile :o))

O me prece aTeo taky popsal vsechno mozne. Odkazoval na me jako na typickou psychorachjtli. Delal si ze me prdel az se hory zelelnaly :o)). Na tom prece vubec nic neni. Kdo se boji nesmi do lesa. nebo nesmi psat na blog :o))

jessie (radka, 31. 08. 2008 15:12)

nevim co "basnik chtel rici". nechapu. cely clanek mi prijde nespravedlivy, rozestvavaci a kysele zaprkly.

Laholu jsem taky cetla, je to nekolik let. Rikala jsem si ze ten pan by mel jit asi pracovat.
Podle me to je clovek se zdravyma rukama (i kdyz to ma v hlave pomotane) tak by mohl zkusit treba nekam do vyroby :o)) A u toho si filosofovat. ja to taky tak delam :o))
Alespon se pak drzim u zemi.

Pro me je aTeuv clanek zabavny a odpovida duchu v jakem Lahola pise. Mene zabavne je, kdyz z toho nekdo zacne delat bojiste a hlavne zneuzivat nejakou blbost jako zbran. Pritom jde o hovno. srandu.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář