Jdi na obsah Jdi na menu
 

DPH - datum vystavení dokladu a vliv na jeho platnost

5. 4. 2007

Neuvěřitelné, že jsou ještě dnes účetní jako Digi....Vystavení dokladu před datem zdanitelného plnění se řešilo už před pár lety po "velké" novele, myslela jsem, že je to dnes už každému jasné. Neznalost by se ještě dala pochopit, ale rezolutnost, se kterou Digi prosazuje svůj chybný názor je docela otřesná - představuji si, že takhle působí na klienta, kterému já řeknu opak a který tomu vůbec nerozumí. Nemám prostě ráda tenhle typ účetních, které agresívně vyhlašují, že kdo to nedělá jako ony, dělá to špatně.

Svou neznalost převrátí v pečlivost a druhou stranu, která to má správně, označí za bordeláře neznalé zákonů.

Díky za vyjádření paní LeyX:

Hledáte problém na nesprávném místě. I když to může vypadat divně, podle nového, 3 roky účinného ZDPH, je daňovým dokladem i doklad vystavený před DUZP (30.03. x 31.03.) - jen se v tomto případě musí ověřit (případ od případu), zda je DUZP správně stanoveno.
Pokud se týká vystavení DD po 15 dnech, je to z hlediska odpovědnosti plně na dodavateli - toto platilo i dříve. Občas se stane, že se něco nevyfakturovalo včas, bohužel. K vrácení DD není právní důvod (pokud obsahuje správné údaje). Na druhou stranu - proč se odběratel včas nedomáhal vystavení daňového dokladu?
Odběratel může být v obou případech v klidu, odpočet si v případě nároku na něj uplatní kdykoliv do konce kalendářního roku.
Jak už jsem uvedla výše - může se nám to zdát divné, ale pokud nejsme v rozporu s zákonným ustanovením, netřeba se zbytečně plašit. Snad jen si vzít ponaučení pro příště a případně navíc upravit smluvní ujednání s "problematickými" obchodními partnery. LeaX 5.4.2007

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář