Jdi na obsah Jdi na menu
 

Mám neuspořádané myšlenky, tak jen pár poznámek k dnešnímu dni.

Blanka měla kouzelný nápad se sudičkami, uvažuju, neměla bych to dát samostatně? Třeba by se ještě nějaká sudička přidala, kdyby to nebylo zrovna tam, kde to je :-)).

Jela jsem do míst, kde v blízkosti mají domov (denní stacionář) mentálně postižení. Zrovna měli vycházku. Jedna dívka mě začala hladit po ramenou a říkala: "Vy jste hezká". Řekla jsem jí, že je taky hezká a moc milá, a pohladila jí po vlasech. Představily jsme se a povídaly si. Ostatní "děti" (už odrostlejší) nás obklopily a nadšeně sledovaly.

Měla jsem z toho krásnou náladu a když jsem vyjížděla z parkoviště svým "oblíbeným" couváním, měla jsem co dělat, abych neodřela vedlejší auto. Chlap, co v něm seděl, vylezl ven a prohlížel si ten svůj křáp s výhružným pohledem, jestli tam nemá škrábanec. "Je to dobrý, bylo to ještě dva centimetry daleko" zavolala jsem na něj s rozzářeným úsměvem a než stačil řvát, ujela jsem :-).

A teď večer jsem se mrkla do graverova, řekla jsem si "prokristapána..." a nejraději bych gravera vzala do náruče a ukonejšila ho, protože tohle si opravdu chudák nezasloužil...

***

P.S.: Ty sympatie mentálně postižených pro mě opravdu moc znamenají. Něco o tom vím, spolužačka má stacionář pro takové lidi. Vycítí prý každou špatnou náladu, faleš, zlobu, neupřímnost. Jednou prý přišla do třídy a byla naštvaná kvůli něčemu doma, měla špatnou náladu. Jedna dívka začala nepříčetně běhat po místnosti a křičet. Ostatní se přidali. Jsou opravdu takovým barometrem toho, jací jsme. Dneska jsem byla v pohodě :-).

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zuziku...

(Jana F., 18. 12. 2007 18:21)

...málem jsi mě rozbrečela, napsala jsi to moc hezky, tady i u gravera.
Jen stručně o co šlo, když jsi tu nebyla: myslela jsem, že graver lže a nebyla to pravda. Omluvila jsem se (moc ráda), odnesla to jen flaška rumu na cukroví u graverovy paní, které se tímto omlouvám také :-)).
Takže u mě pohoda, akorát nesmím ke graverovi, protože jak je vidět, i po mé omluvě tam následují obvyklé sr...y. Ale vy ostatní tam můžete a když budeme tohle dodržovat, měl by zavládnout klid a mír :-)).

Hrůba !

(Zuzik, 18. 12. 2007 17:33)

Ježíš : všichni !

Jano

(Zuzik, 18. 12. 2007 17:32)

Unikají mi všechny souvislosti Tvého vztahu s Garverem. Moc bych si přála, abyste to nějak uzavřeli a abychom mohli kecat všude a všichny bez toho, abychom se navzájem podezřívali z nějakých nekalostí. Mám vás oba dva ráda, každého jinak a z jiných důvodů. Napsala jsem něco v tom smyslu i do graverova. Vy jste oba takoví tvrdohlavci, že to není možný :-)))

Ježíšek

(Zuzik, 18. 12. 2007 16:13)

Já jsem letos dostala ježíška už 12.12., jsem moc šťastná a musím říct, že si to opravdu užívám :-)
Díky moc všem za podporu a blahopřání.

Díky :-)

(bdm, 18. 12. 2007 12:52)

Fakt nádhera :-). Takový sladký koblížek :-). A až Zuzi někde potkám, tak se k ní už můžu hlásit :-)).

:-))

(Jana F., 18. 12. 2007 12:39)

Už je máš, snad to došlo, já už teď tomu odesílání moc nevěřím :-). Člověk myslí, že něco poslal a za půl roku se dozví, že to nedošlo a zbytečně se na sebe lidi mračej (to jen tak všeobecně, na vás to nikoho není :-)).
To s dlouhými rezavými vlasy je Zuzik, aby ses nespletla, že to je maminka :-). Hezké pohlazení na duši, takové fotky, dýchá z nich štěstí. A pěkný dárek pod stromeček :-).

:-))))))))

(bdm, 18. 12. 2007 10:19)

No jo...tak to je fakt záhada :-)))) A kde ty fotečky mám já??
Zuzi, uzdravuje se a Jani, Ty posílej :-)

miminko :-)

(Jana F., 17. 12. 2007 20:47)

Strefila jsem se, viď? To víš, jsou věci mezi nebem a zemí, které se vymykají i racionálnímu vědeckému uvažování (zdravím, Blanko :-)).
Za fotky děkuju, vypadáš tam jak šťastná krásná maminka (akorát nějak moc málo zničená porodem :-)).

Jééé

(Zuzik, 17. 12. 2007 19:54)

jak jsi to uhádla? Přesně v tu dobu už jsem chovala miminko, Poslala jsem fotky, tak doufám, že jsi je dostala. Jinak jsem nachcípaná jak prase, tak čau :-)

Kdepak...

(Jana F., 15. 12. 2007 15:17)

...nic není smazané, to jsme si jen s Jitkou neporozuměly, proč jsem chtěla konejšit gravera v náručí :-)). Mimochodem, Zuzik teď asi zrovna chová miminko, to je lepší, ne :-)?
No a Jitka o tom napsala závažnou úvahu o neporozumění na internetu, ke které chci pořád něco dodat, ale nějak to neumím formulovat v té dnešní předvánoční sobotě :-)).

Poslyšte,....

(bdm, 15. 12. 2007 14:26)

..že Vy jste (Jana) mi tady něco umázly?! :-))) Já jsem nějak ztratila nitku :-))

Ha...

(Jitka_D, 14. 12. 2007 17:09)

Už jsem na to přišla.... nejspíš celá ta všechna internetová komunikace je stále míjející a nepotkávající se myšlenky a různá rozpoložení různých lidí... v tomto pohledu by to bylo dost smutné, ale uznej, ža něco na tom bude. Tak pa:))

???

(Jana F., 14. 12. 2007 16:48)

Jitko, nemyslela jsem žádný článek, ale komentáře. Opravdu jsem to tentokrát psala v dobrém úmyslu a plna předvánoční dobré vůle, smířlivosti a lásky a nechci se do toho dál zamotávat :-)), ale připadalo mi nespravedlivé, že za kvalitními úvahami jsou tam komentáře takové úrovně. Kdežto za mými bláboly (bez poznámek, prosím :-)) se objevují takové pěkné příspěvky :-).

Re: RE :))

(Jitka_D, 14. 12. 2007 16:01)

Tak to jsi mě Jano pěkně nachytala, máš štěstí, že jsem jen zvědavá a ne urážlivá:))) Jestli jsi tedy myslela to Tesco. A já už myslela, že se z něho stal mentál:))

Re: nakukování

(Jitka_D, 14. 12. 2007 15:46)

.... ne, už se ptát nebudu:))))) a to jsem si o sobě myslela, že zvědavá nejsem

:-))

(Jana F., 14. 12. 2007 11:37)

No já nevím, když vezmeš z čeho všeho bylo už graverovi blivo, tak tohle - mě až zamrazilo, fakt :-). Jinak ale nevím, proč se TAM nekoukat, gravera jsem vždycky četla ráda.

Buď mě chceš rozbrečet nebo vyděsit :-)

(bdm, 14. 12. 2007 11:12)

Tak, až se Jitka zase bude ptát, proč TAM nakukuju, tak tady má odpověď. Jana tady prostě něco naťukne a já jsem zvědavá :-) Ale tentokrát jsi mě, Jani, trošku vyděsila, protože jsi to tak dramaticky napsala, že mě až píchlo, protože jsem si myslela, že se Graverovi přihodilo něco nepěkného, co by si opravdu nezasloužil :-)))))