Jdi na obsah Jdi na menu
 

Agresivní řidiči

20. 8. 2008

Moje řidičské umění se postupně lepší, ale pořád to není žádná sláva. Sice už jezdím dost rychle a nezdržuju provoz, dokonce občas nějakého loudala i předjedu. Ale dělám tu a tam drobné kiksy, na které reagují někteří řidiči neurvalým troubením, případně posunky. Dost těžko to snáším a snižuje to mou sebedůvěru, asi podobně, jako když mi v diskuzi pořád někdo předhazuje, že jsem blbec.

Ale už se učím nejen jezdit, ale i reagovat na tuhle "kulturu". Například se mi dnes stalo, že jsem v prudké zatáčce nepodřadila a tudíž pak nemohla dost rychle zrychlit jízdu. Řidič, který jel za mnou, zběsile houkal. A já? Normálně bych se trápila a někam uhnula, aby mohl předjet. Ale tentokrát jsem byla nad věcí. Schválně jsem jela asi kilometr uprostřed silnice a pomalu, aby nemohl předjet. Říkala jsem si, ať se třeba zblázní, co na mě má co houkat, že jo :-). 

(Hehe, tak mi teď můžete taky nadávat :-)).

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

........

(Zuzik, 28. 8. 2008 17:01)

to říkám furt... jezděte opatrně, na cestě jsou šílenci :-)))
Jezdím R-Lagunou-někdy, Hondou Accord-synovou se sportovním laufem a dělám hrozný kravál, Volvem-nejvíc a jak dábel a služební Fabkou .... a jsem z toho hotová, páč mám strašný zmatek kde se pouští světla a jak tam narvat zpátečku :-))))))))

...

(Jessie, 25. 8. 2008 21:02)

O.K., Petře, nic ve zlém, vím, že jako od řidiče bych se od tebe mnohé naučila.
Hezký rybolov přeji :-).

Jessinko

(pevasa, 25. 8. 2008 16:39)

nevím jak jsi přišla na to že předjíždím rychlá auta.Já si jedu své. Pokud je někdo rychlejší, ochotně uhnu a totéž bych si představoval od ostatních. Nejvíce zabitých motorkářů je při předjíždění, kdy o nich předjížděný neví.Buď nečumí do zrcátka, nebo se dostanou do hluchého úhlu a ten dotyčný se vyhne díře na silnici, cyklistovi, zapaluje si cigáro a ono mu to trochu uteče do leva, dá blinkr až když začne zatáčet, telefonuje a nestíhá řídit.... Za těch 50 let bez nehody z vlastní viny za volantem a řídítky už poznám kdo na tom jak je. Kdo jede "čitelně" kdo nečitelně a proto nevím co udělá.Tak raději houknu, abych se nedostal na máry.... Když se ten dotyčný hulvát potom za Tebou táhl, necítil se asi na bezpečné předjetí. Možná bych to troubení posoudil jinak.
U nás je v autoškolách smůla, že se vůbec neučí "rychlá a bezpečná " jízda. Kolikrát jsi jela v autoškole kolem stovky? Syn dělal teď papíry na autobus, jezdí s osobáky i náklaďáky přes 15 let a byl stejně nucen jezdit do 60 km/hod. Jak to pak má absolvent zvládat sám, když ho nepustí instruktor rychleji? Musí se to pak učit sám v provozu a výsledky jsou vidět.... Pa, odjíždím na ryby

Petře,

(Jessie, 25. 8. 2008 13:30)

píšeš o bezpečnosti a předjíždíš rychlá auta a přitom na ně tu a tam zahoukáš, to si nějak nedokážu srovnat... Jsem schopná lecčeho, ale srazit motorku, která mě předjíždí? I kdybych ji neviděla, jedu přece po své straně.
K tomu případu, co jsem popsala, se už vracet nechci. Houkání na někoho pro vteřinu zpomalení nebo pomalejší rozjezd považuju opravdu za nebezpečné machrování.

pro me jsou nejhorsi

(radka, 25. 8. 2008 8:30)

uplne stare popelnice dovezene ze zahranici. Jejich majitele, vetsinou mladi kluci si mysli ze jsou mistri sveta.
Mercedesy jsou auta pro stare dedky a babky. Mozna proto jezdi klidneji. Nespechaji. Plouzi se svetem :o))

ja jezdim

(radka, 25. 8. 2008 8:07)

s oktavkou benzinakem a s Toyotou Avensis. Oktavku mam radeji, Toyota je moc velka pro me.
Jezdim od 18 let a hodne. A nikdy jsem nebourala. Akorat jednou ve svycarsku do me narazil na dalnici Merecedes Cabrio. Byla najednou zacpa a on to nepostrehl vcas. Ale slo to opravit. To bylo jest na starem aute Nissan Sunny (pak byl Renault Laguna)

Tak to jsi

(pevasa, 25. 8. 2008 7:26)

mě Jessinko trochu zklamala. Abych se přiznal, tak občas na motorce zatroubím i když se nejedná o blondýnu, ale třeba mladého začátečníka. Když ho chci předjet a vidím, že o mně neví, zrcátko má pro okrasu a táhne se po prostředku, nebo telefonuje, kličkuje po silnici.... To je i pro jeho bezpečnost, protože když mě srazí odnesu to nejen já, ale i on si to bude dlouho promítat... Já mám najeto přes 2 miliony (zrovna mám 50 leté výročí od 1. řidičáku), teď už nejsem také žádný rychlík, ale když mě někdo dojede , tak ho v 1. možném místě pustím bez ohledu zda jede podle předpisů či ne, ba mu naznačím kde má volno(třeba blinkrem) protože koukám i do zrcátka.Nejhorší je, že se nás snaží "vychovávat" ti, kteří sami moc neumí.
Mimochodem nejagresivnější a bezohlední jsou majitelé BMW, po nich následují AUDI a dále pseudoterénní auta bez ohledu na značku. Je zajímavé, že jsem neměl nikdy (za 50 let) problém s Mercedesem....
S čím kdo jezdíte????

Než mizerný řidič

(Venkovan, 24. 8. 2008 21:21)

tak sem volil variantu,žádný řidič.Pro bezpečnost nejen svou,ale hlavně okolí:-)

gravere,

(Jessie, 24. 8. 2008 13:06)

budeš se divit, ale souhlasím s tebou, taky jsem se toho bála. Bylo to na opuštěné silnici v lese, nikde nikdo. Takže jsem pak radši rychle zahnula a rozjela se co nejrychleji pryč :-). Ale je zajímavé, že jak za mnou jel, tak potom už NETROUBIL :-))!

tomu říkám být nad věcí :-))

(graver, 24. 8. 2008 11:26)

"tentokrát jsem byla nad věcí. Schválně jsem jela asi kilometr uprostřed silnice a pomalu, aby nemohl předjet"
To jsou pecky, takhle po dovolené...

radka: "Zadny ridic z nebe nespad" - jednoho jsem náhodou viděl.Udělal to, co Jessie a dostal takový kopanec do rusutur, že spadl z nebe až za několik dní - jako ty obuchy z Mrazíka :-))

Jessie - žiješ nebezpečně. To bych si já nedovolil - a to vážím skoro metrák a v autě vozím pár šikovných pomůcek...
Silnice jsou plný magorů a je potřeba se s tím naučit žít - nejlíp tak, jak píše @Teo. On ten debil, který tě vytrubuje, bývá občas až takový debil, že když se ho pokusíš vychovat, tak hazarduješ se životem. Chlapi, kteří vyblikávají blondýnky, jsou možná machos, možná ho mají malýho a možná jen spěchají a nemají náladu na blondýnku, která se někde motá jako hovno pod splavem :-)

Zuziku,

(Jessie, 21. 8. 2008 20:53)

díky za podporu :-). Když s tím troubením je právě ta potíž, že se člověk lekne, co se děje hrozného, a v tom leknutí pak může zazmatkovat.
A s těmi chlapy, že taky dělají chyby, to máš pravdu. Tuhle jsme jely s dcerou, před námi jeden takový a dcera povídá: "No vidíš, mámo, ten jede ještě hůř, než ty, a je to chlap." :-))

Řídím ráda

(Zuzik, 21. 8. 2008 17:08)

A jezdím dost... akorát teda su buranka z buranova a dělá mi trochu problém Praha... minulý týden jsem tam bloudila, páč jsem musela zajet mimo obvyklou trasu a nakonec to dopadlo suprově... troubili na mě jen jednou :-D
A Jani, když řídíš, tak kašli na toho blba, co jede za tebou a troubí na tebe, jeď si podle svého a nenech se rozhodit...
Chlapi jsou zrovna taky hrozní řidiči jako my a někdy se podívej, jak dokážou debilně zaparkovat, by mě čerti vzali.
A pamatuj... NIKDO o sobě nemůže trvdit, že je dobrý řidič ;-)

Já netroubím

(@Teo, 20. 8. 2008 21:05)

ani na trouby, nezávodím a nerozčiluju se. Na silnici se chovám jako v minovém poli. Opatrně a ostražitě. Prostě suchar. :)

reagovat lzer různě

(xxl, 20. 8. 2008 18:42)

Např. jako pan premiér.

za uplny vypatlanismus

(radka, 20. 8. 2008 18:33)

povazuji kdyz blbecek troubi na autoskolu :o))

aTeo a ostatní macho´s :-))

(Jessie, 20. 8. 2008 17:55)

To jsou dva úhly pohledu. Podle toho mého hovadský chlap troubí na vynervovanou blondýnu, i když vidí, že se snaží co nejmíň překážet, a blondýna kvůli tomu nebrečí a brání se celkem přiměřeně.
Mimochodem, taky bys troubil, aTeo :-))?

re: kdysi

(Jessie, 20. 8. 2008 17:50)

Ano, radko, tak to bývalo, já tak žila celý život a teprve v pokročilém věku jsem si udělala řidičák, proti vůli celé rodiny. A jsem šťastná, dalo mi to neuvěřitelný pocit svobody :-).
Manžel po první jízdě se mnou se beze slova odpotácel k baru, hodil do sebe několik panáků a pravil, že nikdy nečekal, že se JÁ naučím tak jezdit :-)).

To máš těžký...

(@Teo, 20. 8. 2008 14:26)

Když si představím popsanou situaci, blondýnu v červeném Nissanu se zakrnělým sebevědomím, jak pomstychtivě kličkuje před pánem tvorstva a pak o tom ještě vítězoslavně ublogne... Tak vážně nevím, co bych měl naznačit v komentářích, abych zbytky tvýho sebebezvědomí nevynuloval úplně. :p

kdysi

(radka, 20. 8. 2008 12:54)

si na auto narokovali muzi. Kdyz bylo koupeno auto (jedno) tak s nim jezdival muz. Jenz zridka byly vyjimky, treba kdyz se opil a potreboval odvoz.
Kdyz dnes maji auto oba, tak zene nebrani nic v tom aby si jedzdila kam chce a jak chce. A tim ziskala jistotu. V jejim aute chlap ani nemuze blbe vyrypovat protoze riskuje vysazeni behem cesty :o)).

kdepak

(radka, 20. 8. 2008 12:39)

za tohle ja nenadavam. Sama se povazuji za dobrou ridicku. Jenomze jen diky tomu z hodne jezdim. Ze jezdim prakticky porad a vsude. Kdyz jsem jezdila jen obcas, tak jsem se za volantem nervovala. Bala jsem se ze udelam tohle nebo tamto spatne. A jak to zvladnu. A ruzne posmesky od tech vyjezdenejsich. Zadny ridic z nebe nespad.

Naschvaly na silnici nedelam. Ani nejezdim schvalne pomalu. Patrim k tem dynamickym ridicum. Ale kdyz na me nekdo dela posunky (debil), tak mu ukazu taky.