Jdi na obsah Jdi na menu
 

Až tak?

8. 2. 2008

Z graverova blogu:

Věnujte prosím pozornost tomuto sdělení!

Pozornosti návštěvníků mého blogu jistě neunikla velmi vyhrocená komunikace, kterou jsem delší dobu vedl s identitou, vystupující na internetu mimo jiné pod přezdívkou "Jana F" (dále jen "osoba"). Někteří z vás se těchto diskusí rovněž zúčastnili.   

Je zřejmé, že tato komunikace již přesáhla rámec běžné internetové výměny názorů. Některé zúčastněné subjekty se v diskusi dopustily jednání, které vybočilo z mezí základní slušnosti a v jistých případech přesáhlo akceptovatelnou mez.

Výše uvedená osoba pokračuje na svém weblogu (jehož adresa je známá a nepovažuji za nutné ji zde reprodukovat) i nadále ve zveřejňování článků, které (ať již zastřeně nebo přímo) nevhodným způsobem referují k mé osobě a osobnosti, mým stránkám i mým aktivitám a obdobným způsobem se týkají i některých z vás. Nejméně jeden z návštěvníků weblogu uvedené osoby se na oněch stránkách vyjádřil v tom smyslu, že postoupil diskusi, která se jej přímo netýká, dalšímu subjektu k jakési analýze.

Vzhledem k tomu, že celá situace se vymyká kontrole a ze své strany nevidím žádnou smírnou možnost, jak tuto nechutnou diskusi ukončit, rozhodl jsem se konzultovat věc se svým právním zástupcem, požádat o vyhodnocení situace a doporučení vhodného řešení. Protože jsem přesvědčen, že i já mám na tomto konfliktu nikoliv bezvýznamný podíl, budu žádat také o vyhodnocení svých vlastních aktivit.

Na základě předběžných a obecných doporučení zde uvádím následující:

Žádám všechny návštěvníky mých stránek, aby se v komentářích zde zdrželi jakýchkoliv výroků, které by mohly být v souvislosti s uvedenou osobou považovány za lživé či urážlivé nebo jiným způsobem poškozovaly její práva. Totéž se zavazuji učinit i já sám.

Z dosavadních zjištění vyplývá, že provozování webových stránek výhradně či převážně za účelem útoků či jiných nevhodných aktivit, cílených na jinou osobu nebo skupinu osob, může být v rozporu se zákonem.

Obsah všech internetových stránek, zúčastněných v tomto sporu, byl pomocí k tomu určených a legálně získaných softwarových prostředků uložen pro případ eventuelního důkazního řízení. Archivace dobrovolně zveřejněných informací, dostupných neomezenému okruhu uživatelů internetu, je zcela legální.   

Dle dalšího vývoje situace nemohu vyloučit, že budu okolnostmi nucen sdělit příslušným autoritám informace, které by mohly vést k identifikaci zúčastněných osob či požádat některé ze zúčastněných o svědectví.   

Rozhodl jsem se v tomto okamžiku nevyužít doporučení kontaktovat správce serveru, hostujícího výše uvedený weblog. Dále jsem se rozhodl nevyužít doporučení kontaktovat zmíněnou osobu s žádostí o ukončení těchto aktivit, neboť mám důvodnou obavu, že by došlo pouze k dalšímu vyhrocení konfliktu.

Všechny zúčastněné weby (vč. tohoto) budou monitorovány až do okamžiku vyřešení situace nezávislým subjektem a jejich obsah, týkající se tohoto problému, bude ukládán. Toto neplatí pro obsah, který jeho autor učiní či prohlásí neveřejným.

Další postup bude záviset na doporučení specialisty. Rád bych však už v tuto chvíli považoval tuto záležitost, nehodnou naší úrovně, za definitivně ukončenou.

Tento text zveřejňuji pro vaši informaci a jeho umístění zde je pouze dočasné.

Děkuji všem za pochopení.

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Pozor sednout!

(Ivana, 8. 2. 2008 14:14)

Co nevidím,tomu nevěřím...ty jsi ty svaly viděla?Kdo ví jak.Jani jsi na blogu,tady nemůžeš všemu věřit!!!!!!
To harašení to by nebylo špatné téma.Nedávno jsem poslouchala psychologa,že se mají lidé třikrát denně obejmout...i na pracovišti..fak mluvím pravdu...škoda,že to mi připadalo padlé na hlavu a zrovna toto jsem odmítla si vzít zkopírované.
Ale mám tu něco co vás bude zajímat..jak komunikovat s druhými lidmi ,jdu to hledat.

Tak pozor, děvčata...

(Jana F., 8. 2. 2008 13:54)

...tady bychom mohly narazit, už to tady nápadně připomíná harašení, jak že je ten paragraf...Musím vás napomenout a to zcela vážně. Nechte si zajít choutky, žádné řeči o svalnatém karatistovi :-).

Jako kohout a slípky...

(Ivana, 8. 2. 2008 13:43)

...tak nějak nás jmenoval?
No pane Graver,ale samozřejmě ani vaší přítomností by jsem já nepohrdla,takový karatista v nejlepších letech,no řekněte děvčata...Aby jste se nedivil..že Vy jste jen zvědavý?To jsme si klidně mohli dát zcuka,bez té komedie…Ferneta holky sebou já vezmu vínečko ze sklípků.Není nad to se sejít z ručky do ručky.z úst do úst...netěšte se tady konec!

Sraz :-))

(bdm, 8. 2. 2008 13:36)

Jani, přesně tak. Aspoň nás konečně k tomu někdo donutí, když se samy k tomu nemůžeme dokopat :-)). Kdo zajistí nocleh?ˇ....že by Graver? ...že by nás chtěl na jedné cele?....no nevím.....to by si asi moc nepomohl :-)))))
Zuzi, a ne, že z toho zase vycouváš tím, že nemáš co na sebe! - jako posledně.
Ivanko, na Tebe se taky moc těším :-).
Ale nejvíc samozřejmě na Radku, to je bez debat :-)))).

To beru

(Ivana, 8. 2. 2008 13:23)

Co Gravera,ale ta paní Radka ta by mě taktéž zajímala.Já jí vlastně obdivovala,tolik nemocných doma...a jak to zvládá při zaměstnání..."no nedivte se,já to zase hodnotím z mého pohledu"
Mám v rodině policisty vyšetřovatele,nemám mu to skopírovat???

re: Sraz?

(Jana F., 8. 2. 2008 13:13)

Nevím, Zuziku, ty v tom moc nejedeš, leda něco z minula. Ale mohla bys mě zastupovat, co říkáš? Budu potřebovat dobrého obhájce.

Sraz?

(Zuzik, 8. 2. 2008 13:07)

Jo ! Jo! Jsem pro ! Teda pokud budu pozvána ! Ale až po daních :-)))

Sraz :-))

(Jana F., 8. 2. 2008 13:02)

Ten sraz myslíš, co pořád marně plánujeme :-). A bude nás víc, i s graverem, ten by jinak na chatu s námi nejel :-)).

Janě :-)))

(bdm, 8. 2. 2008 12:58)

No Jani, možná se konečně fakt sejdeme :-))))))

Jo...

(Jana F., 8. 2. 2008 12:50)

Myslíš to zřejmě tak, že právníci i nevinného odsoudí. No, možná, s tím nic nenadělám, svědomí mám čisté. A věřím ve spravedlnost. A když už se tedy všichni demaskujeme a sejdeme u soudu, tak jsem doteď pro jistotu zálohovala oasu, protože ta s tím má také co dělat. Aspoň předám Radce konečně ten fernet :-). Na zjištění její totožnosti budu určitě trvat, to mi za to stojí. Sama bych do toho nikdy nešla, ale když už to graver rozjel, dohodnout se nechce a není cesty zpátky, tak nemůžu nic jiného dělat.

k textu

(bdm, 8. 2. 2008 12:50)

Já jen doufám, že tenhle text tam Graver nechá dlouho a ne jen dočastně. Tohle jsou fakt perly, které se hned tak nikde nevidí :-))

Hmmmmm

(Zuzik, 8. 2. 2008 12:16)

Jani, já teda nevím, jestli dobře chápu, ale myslím si, že nezávislou osobou je v tomto případě myšlen právník..... myslím si taky, že je to zbytečné a tenhle Graverův přístup mě dost mrzí, já si myslela, že je nad věcí... tak nám to ostatně radil. Nevím moc o co jde a nemám vůbec chuť se hrabat v přípěvcích na kterémkoliv fóru a hledat pravdu, je to jen a jen věc vás dvou... jste oba dospělí lidi měli byste se tak chovat.

To bylo zbytečné, gravere...

(Jana F., 8. 2. 2008 11:18)

Mohl jste mi sdělit, že vám to vadí až tak. Byla bych se přizpůsobila. Ale celkem jinak posouzení nezávislou osobou vítám.
Tomu, aby si někdo kopíroval naše debaty a předkládal je k posouzení psychologům zabránit nemohu.