Jdi na obsah Jdi na menu
 

Dlouhé vlasy

26. 5. 2008

Vlasy mají velkou moc. Symbolizují sexualitu, charakter člověka i samu duši.  Nejsou módním doplňkem, ale součástí organizmu. Dokonce ještě i ostříhané vlasy jsou magické, vzpomeňme na využívání v čarodějnictví, magii, woodoo.

Vlasy vyjadřují svou délkou a úpravou naši osobnost. Lidé dlouhovlasí jsou volnomyšlenkáři, snílkové a bohémové, zatímco lidé s krátkým sestřihem jsou aktivnější, prudčí, pevnější. Všechny totalitní režimy a náboženské řády prosazují krátký sestřih, symbolizující kázeň a poslušnost, nedostatek individuality a osobní svobody. Jsou to osoby pod dohledem, nedobrovolným i dobrovolným, vojáci, trestanci, mniši v klášterech, v mnoha kulturách vdané ženy. Dlouhé vlasy jsou symbolem jedince nekontrolovatelného. Hippies nosili dlouhé vlasy, dávali tak najevo, že jsou nespoutaní. 

I Ježíš měl dlouhé vlasy. Tajemství síly Samsona bylo v jeho dlouhých vlasech. Když mu je Dalila ostříhala, přišel o svou sílu, ale po nějaké době mu vlasy narostly a získal svou sílu zpět.

Vlasy jsou nejsilnějším příjemcem energie. Člověk s volnými dlouhými vlasy má zesílené spirituální vnímání, přijímá energii a ta v něm cirkuluje správným směrem. Máte-li nedostatek energie, tloustnete. Všichni známe ty "stárnoucí ženy", které si čím dál víc zkracují vlasy a čím dál tím víc tloustnou. Jako jeden z prvních kroků při hubnutí pomůže nechat si narůst dlouhé vlasy.

Účinek dlouhých vlasů je ještě umocňován jejich barvou. Bezesporu nejúčinnější jsou vlasy světlé. Zlatá je nejmocnější léčivá barva a poskytuje příliv léčivé energie. Ne náhodou ženské postavy nejvíce spjaté s přírodními silami, jako Rusalky  a lesní víly, jsou vyobrazovány s dlouhými světlými vlasy.

Určitě nikdo nezhubne jenom proto, že si nechá narůst dlouhé vlasy! Ale je to jeden z vlivných faktorů, jeden ze souvisejících jevů pro správné naladění, pro "nastartování" hubnutí a celkově pro prospěšný životní styl.

U některých mužů je třeba brát v úvahu ještě jeden faktor, a tím je naopak nadbytek energie. Ten by mohl mít na organizmus nepříznivý vliv a proto v některých případech nebývá vhodné nechávat si růst ještě dlouhé vlasy.  

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

ach jo

(Jiřina1, 3. 6. 2008 20:56)

Zuziku :-)

(Jana F., 3. 6. 2008 14:38)

Vždyť já je taky žeru, tak ale bacha, abysme se neporvaly :-)).

Úměrnost

(Zuzik, 3. 6. 2008 13:37)

U me úměrnost mezi délkou vlasů a sexem určitě existuje... pro mě jsou víc sexy chlapi bez vlasů, prostě je žeru :-)))

No jo,...

(bdm, 2. 6. 2008 20:08)

... ono vizionáři toho namluví :-))). Asi proto, že realita je u nich o ničem :-))

Opravdu?

(Jana F., 2. 6. 2008 17:57)

No, netrvám na tom :-). Četla jsem to náhodou někde u nějakého vizionáře, co propaguje tantrický sex. Prostě blázen :-).

Jani,..

(bdm, 2. 6. 2008 17:40)

..ne ne, tak to asi nebude. Ta kamarádka mi říkala, že mezi délkou vlasů a sexem neexistuje žádná úměrnost :-)))

...

(Jana F., 2. 6. 2008 16:39)

V tomto případě je to otázka priorit, co je pro muže důležitější. Někdo radši ty vlasy, než nějaké zbytečnosti :-).

Hmmm

(bdm, 2. 6. 2008 16:08)

...dobrá rada nad zlato...:-))

Ještě jedna teorie

(Jana F., 2. 6. 2008 12:06)

Plešatost je prý způsobena tím, že tělo produkuje nějaké androgeny, proti kterým se tělo brání nějakými protilátkami. Tyto protilátky mají jako vedlejší produkt padání vlasů. A teď pozor: androgenů se lze zbavit sexem. Čili plešatí mají málo sexu. Můžou si myslet, že ho mají dost, ale potřebují ho prostě víc. Je prokázáno, že kdo začal pěstovat tantrický sex, narostly mu husté a dlouhé vlasy.
Takže zbývá pro většinu mužů nereálná a nedosažitelná možnost mít víc sexu, nebo naprosto jednoduchá kastrace. Pak vlasy narostou :-)).

:-)))

(bdm, 30. 5. 2008 10:38)

Nad pravdou nebádám už,
je někdy moc ostrá
a zajíždí jak do másla nůž

:-))))))))

krásné časy...

(graver, 30. 5. 2008 8:55)

Jo, byly to krásné časy, kdy měl jsem ještě všechny vlasy.
Dnes hostí je už podlaha - snad chyběla jim závlaha.
Však pravdu nalezl bych rád, jak zastavit jejich pád.

Zase vlasy :-)

(bdm, 29. 5. 2008 19:40)

Graverovi
Chtěně/nechtěně - to bylo různé. Vy asi myslíte nechtěně jako od přírody, že? :-)) Ale ono to bylo nechtěně i jinak. Hodně vlasů "sebrala" vojna - a to někdy bylo i dost smutné - jako ve Formanových "Vlasech" :-). Já mám dodnes schovaný pramínek vlasů svého manžela, když odcházel na vojnu :-). U někoho "přežily" ještě pár let na výšce. Kdo se vyhnul vojně, tak kolikrát vlasy sundával pak kvůli zaměstnavateli. A ty (vlasy), které přežily i zaměstnavatele, pak kolikrát dorazily manželky :-))) ....ale i tak to byly krásné časy :-)).

Janě
Jani, vždyť jsem napsala, že tohle ze sebe vypotil mužský :-)))). Ale zapomněla jsem napsat, že jeho pleška byla vzadu :-))). Vzpomínáš na přehazovačky u starších pánů? Dneska už to naštěstí není vidět ale já to pamatuji a byla to síla. A když byla dobře "natužená" a zafoukal ten správný vítr, tak vypadali jak pankáči :-)))))).

...

(Jana F., 29. 5. 2008 14:55)

Ještě z nich nevyrostli různí mudrcové, případně šílenci. Ono se to těžko rozezná, takže to jen potvrzuje teorii, že když chlapi mají té energie moc, ještě umocněnou vlasama, tak jim to nemusí prospívat :-).

Blanko, ta pleš vzadu, to je jako to kolečko, co mají kněží? Ale to je pak divné, že to slouží jako symbol sexu :-)).

...

(graver, 29. 5. 2008 14:28)

Někdo z nich vyrostl nechtěně :-))
Jak říká Mládek - já jsem přírodní skin...

Vlasy..

(bdm, 29. 5. 2008 10:06)

.... ono stejně většina těch kluků z dluhých vlasů "vyrostla". Ti, kteří si je nechali, dejme tomu i po třicítce, tak to jsou většinou muzikanti nebo ti, co mají třeba k muzice blízko....

holá hlava a vousy ...

(graver, 29. 5. 2008 9:53)

Jo, jo - ZZ-Top o tom vědí svoje :-))

Bez :-)))

(bdm, 28. 5. 2008 22:59)

Můj bývalý kolega v práci, když došlo na téma "bezvlasost" u mužů, vždycky říkal tohle: Ten, co má pleš vpředu, ten je myslitel. Ten, který jí má vzadu, ten je na sex. A ten, který jí má po celé hlavě, ten si myslí, že je na sex :-).

radce :-)

(Jana F., 28. 5. 2008 21:47)

Hele, lištičko, ty vyhmátneš ze všeho to podstatné :-))

vousy

(radka, 28. 5. 2008 21:14)

predstavuji si ten zavoj z rozpustenych vousu jak popisovala Jana i bdm:o) Podle me asi vousy zcela nenahradi vlasy :o))

...

(Jana F., 28. 5. 2008 18:59)

To je ono, pánové, když chybějí vlasy, nechte si pro přijímání energie narůst vousy. Nevím čím to je, ale holá hlava a vousy působí velmi mužně.

Takže blond vlasy jsou přitažlivé a sexy a lákají muže, že? Další důvod pro to, být blondýnkou.

Ostříhané nehty bych neschovávala do žádné krabičky, ale dbala bych, aby se nedostaly do rukou nějakému nepříteli .-).

Venkovane, jasně že je důležitější to, co je v hlavě, než na hlavě. Ale věci jsou někdy provázanější a záhadnější, než by kdo tušil. Jsou malé klíčky, kterými se otvírají velká vrata :-).