Jdi na obsah Jdi na menu
 

Mají mít občané zbraně?

13. 7. 2008

Na Karlovarsku napadala opakovaně skupina Romských dětí stejně staré školáky a kradla jim mobily, peníze a jiné věci. Skupina mladých lidí sdružených v Národní obraně nabídla těmto dětem ochranu a současně výcvik v sebeobraně.

To se mnoha lidem nelíbí. Například paní Jiřina Šiklová se k tomu vyjadřuje v článku s výmluvným názvem: "Budou nám děti vychovávat neonacisté?" (Lidovky číslo 149). Jak by to řešila ona? Dala by dohromady sdružení maminek z obou skupin a ty by střídavě děti doprovázely. Dojemný humanistický obrázek, jak to ženy - matky vyřeší, nechci zlehčovat ani zesměšňovat, ale... co k tomu dodat?

Tvrdí se nám, že když nebudou spravedlnost vykonávat občané sami, ale jen k tomu určené orgány, povede to k menšímu množství násilí. Považuji to za nesmysl. 

Cpou nám sem cizí rakety proti údajnému "jadernému terorismu", takže podle této teorie dneska kdejaký psychopat může zřejmě vlastnit jadernou zbraň. Tudíž opatřit si střelné zbraně není pro dotyčné psychopaty žádným problémem. Proč by je nemohli mít i slušní občané na svou sebeobranu?

Předpokládám, že s tímhle názorem zůstanu osamocená, a že proti budou i ti, co pějí sborem oslavnou píseň na radar, bratři Mašínové jsou pro ně hrdinové a přitom jim vadí Landovo "militantní" podání Kryla. Divná logika? Kdepak. Jen obyčejná přizpůsobivost. Co se stejně nedá změnit, tak pro to si najdeme důvody, že je to vlastně v pořádku. Radar s raketami je "poznaná nutnost", občané jsou nesvéprávní a tak za ně musí rozhodovat tato inteligentní dáma . Tak když už radar, rakety, tak nějaký ten revolver už je naprostá maličkost.

P.S.: Jiná věc je, že když budu mít zbraň, musím mít odvahu ji použít. Útočník se prý při pouhé hrozbě zbraní daleko víc rozzuří a mstí se pak za svůj chvilkový strach.  Tohle má prý dobře propracované Mosad: "Zbraň vytáhni, jen pokud ji chceš opravdu použít a nepřítele zlikviduj." To nevím, jestli bych dokázala, ale můžu střílet třeba na nohy, ne?

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zuzi,....

(bdm, 16. 7. 2008 16:14)

ty si určitě poradíš :-))).

Jani

(Zuzik, 15. 7. 2008 21:30)

kdyby šlo jen o ten byt, tak to je brnkačka, ale já musím přebudovat celý svůj život a s tím si kurňa nevím rady :-)

Zuziku :-)

(Jana F., 15. 7. 2008 21:13)

Tak ať se ti něco krásného zdá, víš, že se říká, že co se zdá na novém místě, tak se splní :-).
Jo a nakazila jsi mě tím budováním, já se rozhodla převorat od základu kus bytu, to bude horor, takže budu asi taky mimo provoz.

OTéčko

(Zuzik, 15. 7. 2008 20:59)

Hele, holky, nejdou mi posílat mejly. Už jsem na svém novém bytě, takže jen, abyste věděly, že na vás nekašlu, dobrou :-))))

Hehe

(Zuzik, 15. 7. 2008 20:51)

jsem nevěděla, že jsi na S-M muhehe :-))))))

Tak to...

(Jana F., 15. 7. 2008 14:37)

...já bych ten revolver měla ráda, k tomu pouta a pak na těch lopatkách by se vidělo :-). Sorry, že jsem tak krvežíznivá, to se mnou dělá DPH...

:-O)

(Zuzik, 15. 7. 2008 8:08)

Tak když nerozumíte vy, holky, tak já jsem oupleně v pérdeli :-)
Petře, neberte to tak vážně, vždyť tu jen tak kecáme a probíráme náš pohled na svět. A rozdíl mezi mou osobou se zbraní v ruce a agresorem je ten, že agresor útočí a já se bráním :-)))Stejně bych zbraň doma nikdy mít nechtěla, každého agresora bych "dostala na lopatky" silou své vůle a ženskými zbraněmi !

???

(Jana F., 14. 7. 2008 22:25)

Přiznám se, Petře, že ti taky nerozumím. Možná jsem to zavinila já, smotala jsem dohromady dvě věci, které spolu nesouvisejí.

re: Ale vždyť si odporujete

(bdm, 14. 7. 2008 22:06)

Sakriš, to jsou samé hádanky :-)))Asi mi něco uniká ale já vůbec nevím, kdo si v čem odporuje (?). A už vůbec nevím, o jakém názoru a kterého agresora je tady řeč :-))))) A už vůbec tedy nechápu, jak někdo dokážet hodnotit, jak kdo čte :-))))))

Ale vždyť si odporujete

(Petr, 14. 7. 2008 21:49)

Původní téma bylo o zbraních a obraně....Dokonce jste se chtěly bránit střelbou na útočníka, vzít zákon do svých rukou...Jaký je rozdíl Vašeho názoru a názoru agresora? Někteří (spíše ré) zde zase čtou nevyřčené a to je čas abych se rozloučil.Pa

Zuzi,....

(bdm, 14. 7. 2008 21:09)

... teď jsem něco poslala :-)

OT pro Blanku

(Zuzik, 14. 7. 2008 20:57)

asi mám na tebe blbý mejl, všecky se mi delivery vrací, napiš mi, prosím

Blani

(Zuzik, 14. 7. 2008 20:42)

hihi, škoda, že nejsi chlap, bych tě sbalila, tohle mi už dlouho nikdo neřekl, ráda tě zase čtu ;-)

re: Hmmm

(bdm, 14. 7. 2008 20:38)

Zuzi, já tedy nevím, jestli jsi "prostá žena, nespoutaná silami politickými, náboženskými a mužskými :-)" :-)))))))) - ale co vím určitě, tak to, že jsi správná holka :-).

Hmmm

(Zuzik, 14. 7. 2008 20:34)

Tak jsem teda trochu myslela... a jsem fakt ráda, že jsem prostá žena, nespoutaná silami politickými, náboženskými a mužskými :-)
Tohle je debata nad mé síly, já mám svůj jasný názor na radar= NE, na násilí,nejen těla=NE, na nesvobodu, nejen těla=NE, na lásku=ANO, na pochopení=ANO, na odpuštění=ANO ! Snažím se nedělat druhým to, co sama nemám ráda a jsem tak šíleně naivní, že si i ve svém věku myslím, že jsou všichni lidi ve své podstatě dobráci ;-)A nakonec shrnuto : mám svých starostí až nad hlavu a nemám čas se starat o věci, které pindáním stejně nijak neovlivním, nadávat umí každý a každý ať si laskavě nejdřív zamete před svým vlastním prahem ;-)

re: tak vůbec :-)

(Jana F., 14. 7. 2008 20:28)

Děkuji, Blanko, žes tohle napsala. Jako bys mi to psala z duše, jenže já to nedokážu tak vyslovit. Ale hlásím se k tomu :-). A je moc dobře, že dneska existuje internet a každý může vyjádřit svůj názor. Protože jednou nebude moct tvrdit, že říkal něco jiného. Aspoň to... I když zadostiučinění bych si v tomhle případě ráda odpustila a byla bych miliónkrát raději, abychom jednou trpce nelitovali.

tak vůbec :-)

(bdm, 14. 7. 2008 20:01)

"Nevím kdes vzala tvrzení o mlčení za komančů a teď." – A proč bych to měla někde brát? :-)). Prostě to často čtu. Často slyším od zastánců radaru, že ti, kteří za komančů mlčeli, tak dneska jsou nejvíc proti radaru a když tenkrát nešli se samopaly proti okupantům, tak kde dneska berou právo se ozývat. Jsou to lidi, kteří podle mě zamrzli duchem někde v totalitě a vůbec nevidí, že se "svět" někam pohnul – nehodnotím, jestli k "lepšímu" nebo "horšímu" :-). A vůbec nevím, kdo je největší "demokrat", který byl největším kolaborantem :-))). A lidé "uzavřeni na základně" mi taky vadí. Jenže mně spíše vadí to (a takové základny), že jsou tam násilím drženi, mučeni a vyslýchání lidé a bez soudu souzeni. A vadí mi jejich věznitelé, kteří sami chtějí trestat a soudit a přitom neuznávají autoritu mezinárodního tribunálu, protože sami dobře ví, že většina z nich by před něj byla postavena.
A to je vlastně to, co mi na celém tom radaru vadí – vadí mi americká zahraniční politika, vadí mi, jak se neustále někde vměšují a vnucují násilím ostatním ten svůj způsob života. Jak se neustále do někoho pakují, vyzbrojují si povstalecké armády a když se jim vymknou z rukou, tak tam zase chtějí dělat pořádky. Na každém "horku" jen vydělávají nekřesťanské prachy. A co já můžu vědět, kam budou mít v nejbližší době namířeno? Třeba se zase začnou navážet někam, kde si to nenechají líbit a nějakou tu střelu jim budou chtít vrátit. Ale aby ji tam dostali, tak jim v cestě bude stát "náš" radar – třeba. Já bych nechtěla, abychom my bránili ty amícké výboje.

,,,

(Jana F., 14. 7. 2008 18:49)

"Nevadil jim půlmilion agresorů a vadí jim 250 lidí na uzavřené základně..." - vadí mi obojí.
"protože se to nelíbí Rusům" - ne, Rusové mi můžou být ukradení, nelíbí se mi to z úplně jiných důvodů.

BDM

(Petr, 14. 7. 2008 18:43)

Lze s Tebou souhlasit téměř ve všem. Nevím kdes vzala tvrzení o mlčení za komančů a teď. Pouze jsem konstatoval, že největší kolaboranti jsou najednou největšími "demokraty". Tím svým jednáním ovšem straní svým bývalým chlebodárcům.Nevadil jim půlmilion agresorů a vadí jim 250 lidí na uzavřené základně....protože se to nelíbí Rusům. Nemlčel jsem za komančů ( a trpěl za to), nemlčím ani teď, když se mi nemůže nic stát....Jo, pardon, to bylo pro holky.

Všechno dohromady :-)

(bdm, 14. 7. 2008 16:17)

Hodně s vámi, holky, souhlasím. A myslím, že Zuzi to "náš stát" nemyslela ve smyslu "společenství jedinců" (socialistické "stát jsme my") ale ve smyslu "státní instituce", která ji není schopná ochránit. Nebo lépe řečeno, že vždycky a všechny není schopna ochránit. A v tom s ní souhlasím. Jenže jestli "jinde" a do jaké míry je to lepší nebo horší, těžko soudit. Já myslím, že v naší kultuře je to všude velice podobné. A právě proto, že žádné kolektivní nebo státní vědomí neexistuje, že jsme společenství jedinců, kteří jsou různě vychováváni, mají různé žebříčky hodnot, různé možnosti,.....
A to, že se na něčem většina shodne (zákony), ještě neznamená, že všem to vyhovuje.
Ono je vůbec kolikrát absurdní, když se dva lidé dostanou před soud, oba znají tu jakousi "objektivní pravdu", oba ví přesně, jak to bylo ale někdo třetí (soud) to musí posoudit a vynést ortel. A v momentě, kdy nastupují právníci (více či méně kvalitní) a nastupuje předkládání důkazů (více či méně zdokumentovatelných), tak se nějak ta pravda úplně vytrácí a je to už úplně jiná hra. A přitom ta pravda (ten skutek) zůstává pořád stejná, oba ví, co kdo komu provedl, ale ortel je třeba úplně opačný.
Co se týká vlastní obrany, tak si taky myslím, že člověku by mělo být dovoleno bránit se sám. Jenže pokud má někdo zbraň a není s ní pořád v kontaktu a nenosí ji pořád, tak stejně v momentě, kdy ji nejvíce potřebuje, tak ji stejně nemá u sebe nebo vůbec zapomene, že ji někde má a mohl by ji použít – můj případ :-))).
Ta národní garda mi ale nesedí vůbec. Já tedy neslyšela, že by třeba chtěli bránit cikánské děti před útoky "jiných" nebo že by chtěli bránit děti vůbec bez ohledu na barvu pleti nebo že by chtěli bránit lidi vůbec bez ohledu na národní příslušnost.
Radar je kapitola sama o sobě :-) A argumenty typu "když jste mlčeli jste za komančů, tak mlčte i teď" mi připadají směšné.