Jdi na obsah Jdi na menu
 

Moje přání do nového roku

9. 1. 2008

Trochu opožděně pozvedám virtuálně sklenku šampaňského a pokouším se formulovat, co si tentokrát přeji do nového roku dvou nekonečen.

Přeji si být soustředěná na každou činnost, kterou vykonávám.

Přeji si mít sílu nestýkat se s lidmi, kteří jsou mrtví, ač ještě žijí.

Přeji si, aby mí přátelé mi upřímně řekli o mých chybách, aby kvůli mě nelhali, aby si kvůli mě nedělali potíže a když je budu štvát, aby mě kopli do zadku.

Přeji si, aby mí nepřátelé byli silní a ne ubozí prolhaní zbabělci, kteří nesnesou ránu, a přeji si velmi, aby nebyli tak zoufale blbí.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Jitce :-)

(bdm, 13. 1. 2008 9:52)

...a mi se to zdálo nějaké divné :-). Ale pak jsem si říkala, že profesionálni deformace je profesionální deformace a každý jsme tím nějak postižení :-))

re všem

(JitkaD, 12. 1. 2008 18:35)

Ivanko... aha:)raději než opravovat, tak znovu... a já v tom viděla nějakou velikou složitost:)) to je pravda, někdy to je lepší. Jinak optimismus je moc potřeba a je dobré vidět, že někdo jiný nevidí boucnost tak černě... i když to je kartářka, můžu se tedy nad sebou zamyslet a lehce se zastydět, že :))))
Blanko, já tím myslela, že na směrnice myslím stále UŽ i doma... ale i tak mě to bude inspirovat:))) jak jsem stále v práci a pak doma u účta na PC a tak všichni bez dozoru a zvlčilí.... asi směrnice už nepomůžou. Hlavně, že si tu inventarizaci, co je v ledničce dělají sami a nepotřebují mě k tomu:))
Jano, magické datum, jestli myslíš toho 26.2. to jsem neslyšela, ale mám hrůzu s osmiček, ale kdyby se toho ujal někdo dobrý ve statistikách, tak by našel určitě nepřízeň pro jiná čísla.

26.února

(Jana F., 12. 1. 2008 17:25)

Díky za přání, Jitko, ale máš pravdu, já se snažím se té závislosti na internetu spíš zbavit, tak mě moc NESVÁDĚJTE, JÓÓ :-))).
Ale kdybych někomu z vás chyběla, měl abstinenční příznaky a chtěl to zase pořádně roztočit, tak stačí říct :-)))

K tomu magickému datu - už jsem to taky někde slyšela, nevíte o tom něco víc? Má to mít nějaký opravdu přelomový význam, snad dobrý...

Jitce :-)

(bdm, 12. 1. 2008 17:24)

Jituško, moc prosím, napiš, jaké směrnice pro usměrnění doma vytváříš :-).

nový rok

(Jitka_D, 12. 1. 2008 17:04)

Ahoj, také vám všem přeji vše nej… do nového roku. Jani, chtěla jsem ti napsat sluchátkové přání: „volám, volám jako hrom, příspěvků ať máš milion“ jen si nejsem jistá, jestli by to nebylo kontraproduktivní k tvým přáním v úvodu:)))
Ivanko, ten výhled od kartářky je povzbuzující, já osobně se té osmičky dost bojím, jen kdybych tak dokázala tomu důvěřovat…. Navíc to odporuje mému oblíbenému rčení, že optimismus je nedostatek informací. Hlavně, že energie bude proudit 26. února a ne 28:))
K tomu přání pro účetní, stále přemýšlím, jak bylo myšleno : raději se vrátit, než jít špatnou cestou.
Blanko, jejda, tak ti závidím… poklidný leden…. Já tedy také k žádnému DP nesměřuji, stačí mi to co je v práci a i doma mě pronásleduje inventarizace, směrnice, už zas nespím … a zapomenuté doklady v šuplíkách a firemních autech – proboha, to jsem úplně zapomněla:))

DP...

(Jana F., 12. 1. 2008 13:21)

To já už řeším, už se ozvali klienti, co chtějí mít DP nejlíp 2.ledna a celý rok po mě touží...Do toho DPH, silniční, zaměstnanci, 5 kilo navíc po svátcích, ještě nedostatečně odbouraný alkohol..., no prostě leden je horor...

:-)))

(Jana F., 10. 1. 2008 11:50)

Jaképak věčně :-). V naší rodině máme tradiční přípitek (asi nejen u nás) "Ať se všichni za rok zase takhle sejdem." Tak asi takhle, to by šlo, ne :-)?

:-)

(bdm, 10. 1. 2008 11:35)

Jani, říkala jsem S ROZUMEM! :-)))
"neopouštět nás" - ale vždyť nic netrvá věčně :-))
"být pořád taková" - ale vždyť "tím, čím jsme byli včera, nejsme už dnes a nebude ani zítra" :-)))

A já myslela, že vám třeba začnu vyšívat, háčkovat, péct,.. :-)))))))))

Ještě...

(Jana F., 9. 1. 2008 22:52)

...pár poznámek, abych mohla vypnout počítač a klidně spát:

Zuzikovi, našemu sluníčku, přeju ať překoná mraky, sníh, mráz a fujavice a zase zvítězí, protože sluníčko je nejsilnější ze všech :-)

Díky i za tohle graverovi: "Sebepitomnější diskuse mezi sebechytřejšími lidmi nikdy neskončí, pokud alespoň jeden nebude chtít. Každý z nás dokáže vždycky najít protiargument a tlačit tu káru výkalů dál." Ano, to je pravda, můžeme si pinkat pitomostmi donekonečna a já už teď chápu tu chvíli, kdy graver zatáhne oponu, jak říká výstižně Blanka.

Ivanko, nějak jsi se odmlčela, těším se na tebe zítra a na tu slíbenou pohádku :-).

Blanko

(Jana F., 9. 1. 2008 20:09)

Ty máš samé skvělé nápady, teď mám chuť založit nový "post"jak říká graver s názvem co si přejeme jeden od druhého a co přejeme jeden druhému :-).

Tak co si přeju od tebe: neopouštět nás a být pořád taková, jaká jsi. Napsala jsi mi, že na BC nepíšeš už tolik, jako dřív, protože tam je všechno v pořádku, není proč zasahovat. Přeju si, abys zasahovala tady, když nebude něco v pořádku, ale taky abys nás požádala o pomoc, když budeš něco potřebovat ty.
Co přeju tobě: být pořád taková, jaká jsi. Užívat si života, jak si užíváš.

Přání :-))

(bdm, 9. 1. 2008 19:52)

Pojďme si plnit přání :-). Máte něco, co byste si přály ode mě? Holky, ale s rozumem, jo? :-))

Přání Janě

(Zuzik, 9. 1. 2008 19:01)

Přeji Ti z celého srdce, abys měla tu sílu nevšímat si urážek bezpáteřních blbců bez fantazie a aby tady na těchto bezvadných stránkách zase zavládl jemný humor a dobrý pokec ;-)
P.S.jak to čtu, tak ono je to tak nějak vlastně přání pro mě :-)))))))))

v lepším čase, na lepším místě...

(Jana F., 9. 1. 2008 16:29)

Děkuju za přání, gravere. Opravdu děkuju.

Jen drobná poznámka: už delší dobu řeším, jestli stačí, aby "slušná ženská" jen sama neurážela druhé, nebo jestli by neměla, chce-li zůstat sama sebou, nepřijmout urážky ani od druhých.

Jo...

(Jana F., 9. 1. 2008 16:13)

Má to hlubší smysl. Znamená to ponoření se do té činnosti, soustředění takové, že se jedná až o meditaci. To jsou moje neohrabaná slova, Exupéry třeba napsal něco podobného: "Udeřit motykou o zem má úplně jiný význam pro otroka a jiný pro hledače zlata." Nebo i tak, že jednotvárná práce u pásu může mít smysl, když ho v ní najdeme.
Teda ale hledat smysl v té hromadě faktur, co mám před sebou, to je fakt fuška, asi jsem si vzala větší sousto, než můžu zvládnout...:-))

i já přeju...

(graver, 9. 1. 2008 16:11)

- abyste měla sílu nestýkat se (mnozí to ocení)
- abyste dokázala unést tu pravdu o vašich chybách
- abyste dokázala rozlišit přátele od nepřátel - ne každý, kdo vám říká pravdu do očí je nepřítelem
- abyste dokázala rozlišit, kdo je ubohý a prolhaný zbabělec
- aby vaši přátelé i nepřátelé nebyli tak zoufale blbí

Vaše přání jsou rozumná - myslím, že bych je zkusil taky..

Jedno přání ode mne: zůstaňte svá a buďte rovná, i když se cítíte obklopena lidmi, kteří podle vás takoví nejsou. Zanechte zbytečných urážek (už jich je opravdu na slušnou ženskou hodně) - je umění neurážet druhé, i když oni uráží vás - ani já to vždycky nedokážu nebo nechci dokázat. Máte docela zavedené stránky - nevěnujte je a svůj čas výhradně onižováním druhých a sebe samotné. Dokažte sma sobě, že z toho tady druhou oásu mít nechcete. Každý není graver a i kdyby, nemusíte jím být vy.

Sebepitomnější diskuse mezi sebechytřejšími lidmi nikdy neskončí, pokud alespoň jeden nebude chtít. Každý z nás dokáže vždycky najít protiargument a tlačit tu káru výkalů dál.

Myslím, že to je všechno, co jsem chtěl říct (spolu s tím, co už jsem řekl). Ode mě už toho moc neuslyšíte - na tento druh komunikace nemám sílu ani chuť. Snad se jednou zase potkáme - v lepším čase, na lepším místě... a snad budeme oba lepší.

dodatek...

(Jana F., 9. 1. 2008 16:00)

Díky, Blanko :-).
Ještě k tomu soustředění - vypadá to jako blbost, ale je to asi jedno z velkých mouder. Někde jsem četla, jak se dva žáci velkých východních mistrů dohadovali, který mistr je lepší. Ten jeden se chlubil neuvěřitelnými skutky, přejít řeku, hýbat předměty atd. Ten druhý řekl: "Můj mistr když spí, tak spí, a když jí, tak jí."

Janičko,....

(bdm, 9. 1. 2008 15:47)

..přeji Ti, aby se Ti to splnilo :-)).