Jdi na obsah Jdi na menu
 

Sleduji trpělivý boj Evy M. v diskuzi na BC, ve kterém se snaží přimět tazatele, aby formulovali jasně svůj dotaz.. Od 20.11.2006 doted´ asi 15 napomenutí. Ale pokaždé jsou to jiní lidé, nikdo se neopakuje. (Jiří 2x, ale v tom byl nevinně, napomenut byl najednou :-))  Takže se jedná vždy o někoho nového a takoví lidé, kteří přicházejí poprvé, budou pořád.

Říkám si, jestli by to nechtělo jiná opatření, třeba nabídku témat při zadávání dotazu (kolik by jich mohlo být? - možná by stačilo 20 hesel - a k nim by se dalo něco dopsat, nějaká druhá libovolná část).

Nebo zveřejnit nějaká pravidla. Ale těžko čekat od lidí, kteří se potřebují dozvědět jednu informaci ze zákona a nejsou schopni si to sami najít, že budou kvůli tomu studovat jiný "zákon" o pravidlech diskuzního fóra.

Takže stokrát známé věci znovu:

Jak se ptát

*** nejdřív se podívat, jestli dotaz už nebyl zodpovězený v předchozích odpovědích

*** nadpis jasně formulovat

*** dotaz přesně formulovat, sdělit potřebné údaje, aby je odpovídající z nás nemuseli tahat jak z chlupaté deky

*****************************************************************

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Pokus o pravidla :-)

(Eva M., 10. 12. 2006 21:03)

Tak jsem učinila pokus o zformulování pravidel pro diskuze. Originál je tady http://www.volny.cz/eva-m/nez_se_zeptate.htm Odkaz jsem dala na BC do fóra http://business.center.cz/business/diskuze/zprava.aspx?id=269747 a zároveň jsem to poslala panu Hakenovi v emailu. Tak uvidíme, jestli to pomůže. Možná si jen vysloužím lavinu kritiky či naprostý nezájem, i to je možné. Ale chci se aspoň pokusit o zlepšení :-)

re: pravidla

(Jana F., 10. 12. 2006 17:20)

To by bylo skvělé, kdyby nám pan Haken připravil nějaký podobný dárek, třeba k vánocům :-) Osobně vidím nejdůležitější smysl kvalitního formulování nadpisů v usnadnění vyhledávání. Včera jsem opravdu dlouho a marně hledala tu debatu nahlašování přerušení podnikání živnostenským úřadem ostatním institucím.

Pravidla

(Eva M., 10. 12. 2006 16:35)

Jani, ve většině diskuzí bývá u políčka pro nový dotaz ještě výrazný odkaz s textem ve smyslu ČTĚTE, NEŽ SE ZEPTÁTE. Tam bývají napsaná stručná pravidla )dlouhá by nikdo nečetl). Jednak si to část lidí přečte rovnou - a zbylou část na to lze pak upozornit odkazem na ten link. Je mi líto, že pan Haken na BC zatím nic takového nezavedl, i když mu to bylo navrhováno už víckrát. Snad se dočkáme :-)