Jdi na obsah Jdi na menu
 

Slušností je představit se.

Kdo jsem, kdo si myslím, že jsem, kým bych chtěla být. To vše je na netu možné.

********************************************************************

Identita

Slušnost je používat jenom jedno jméno, nebo nick, a to nejen v rámci jedné diskuze, ale všude na netu. K tomuto poznání jsem se dopracovala po mnoha i svých vlastních omylech a prohřešcích, které tímto veřejně přiznávám.

Kdo tohle dělá, dá se považovat za důvěryhodného a férového člověka, který si stojí za svým názorem. Má vytvořenou virtuální identitu a jde takto s kůží na trh. Když se mu nedaří, nepřevlékne kabát a neschová se zase pod jiné jméno.

Na druhou stranu nechci jednoznačně odsuzovat anonymitu, pokud je takto prezentovaná a nepředstírá se něco jiného. Takový člověk se nechce nijak prosazovat, vyjadřuje se k věci, nezúčastňuje se flame-wars. Nemá potřebu vytvářet si pro net nějakou identitu. Proto ji ani nepředstírá. Pokud je to dobrý odborník, je to pro druhé škoda, protože když je na výběr několik rozporných odpovědí, byla by osobnost autora dobrým vodítkem.

Co už je hůře pochopitelné, je záměrné střídání různých identit dokonce v rámci jednoho diskuzního fóra. Pokud takový člověk nemění jen jméno, ale i pohlaví, jednou píše jako žena, podruhé jako muž, nedá se to nazvat jinak, než záměrným klamáním. To už není anonymita, to je podvod a lež. Takový člověk předstírá různá povolání, zaplétá se do různých lží. Jeho slovo nemá žádnou váhu, je nedůvěryhodný a jeho charakterové a morální vlastnosti jsou pochybné.

Cyber identity, neboli skrytá identita:

http://web.net-mag.cz/?action=art&num=309

****************************************************************

Proč ráda vím, jestli debatuji s mužem, nebo se ženou.

Stručně - jsme jiní:

http://www.zvedavec.org/humor_222.htm (zajímavé vtipné postřehy, ale jsou opsané na netu asi na 50 místech, takže nikdo neví, kdo byl původní autor. Hrůza.)

http://www.ivtt.net/rozdily.php (inteligence, tvořivost, altruismus, kriminalita)

http://www.blisty.cz/2002/5/31/art10657.html (intelekt - hormony)

http://hakkoshikai.rezna.info/muzixzeny.htm (z hlediska sebeobrany)

http://www.isdn.cz/clanek.php?cid=7425 (jak používáme internet)

http://www.stripky.cz/svatky/valentyn/rozdily.html (ukázky z knihy Pravidla lásky)

http://www.tretipol.cz/index.asp?clanek&view&467 (tak tohle je o zmatení, to je tedy o vás, 1234?)

http://www.socioweb.cz/index.php3?disp=teorie&shw=124&lst=107 (nebo tohle?)

http://www.chlapi.cz/rohr/DM/default.html (to so přečtu, až budu mít čas)

****************************************************************

A ještě taková pikantní drobnost:

Před časem, v době před odtajněním adres na BC, jsem si vyměnila pár mailů s osobou, která vystupovala jako muž a o které jsem nevěděla, že je to žena.

Když si s někým píšu, vůbec nepátrám po jeho totožnosti ani žádných dalších osobních údajích, pokud mi je sám nesdělí.

Ale je to přinejmenším divné, když si dvě baby píší, jedna o druhé ví všechno, jméno, příjmení, adresu, údaje z daňového přiznání a kdovíco ještě a přitom neprozradí ani své křestní jméno a předstírá, že je muž....

Tak to mi někdo, prosím vás, vysvětlete, proč asi???

No, nebýt toho odtajnění IP adres, kdoví, kam bychom se dostaly a mohla jsem mít další zajímavou životní zkušenost :-)))

****************************************************************

Dodatek

"Člověk by měl mít na netu jednu identitu"

"Ale Jano, vy jste to taky porušovala"

"Ano, ale už to nedělám"

Blbost. Nedělám to proto, že nám pan Haken dal zveřejněním IP adres pořádnou lekci. Jinak bych to možná dělala dál. Tu a tam jako žertík, tu a tam v zápalu boje. Tak jako 90% ostatních, kteří jsou na mě oprávněně naštvaní pro moje kecy.

Tak to prosím berte jako ideální teorii, jako že člověk má být věrný a podobné bláboly.

*****************************************************************

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Jako žert to taky beru, jak vidíte

(Jana F., 7. 12. 2006 22:14)

A k těm dalším pohádkám si připravujte osnovu, ale ne účtovou :-)

Jde o to se poučit do budoucna

(111111, 7. 12. 2006 10:11)

Jde o to se poučit do budoucna (Jana F., 06. 12. 2006 15:33)No víte, asi takhle:
Večerníček byl žert ????????
Tak to potom Pohádkovou skutečnost považujte také za žert tak, jak by jej napsala Božena Němcová (mimochodem manželka finance, dnes bychom řekli berního úředníka)pokud by si přečetla vaše "odborné"
příspěvky na BC i sagitu!

Do budoucna se klidně můžeme dočkat obdoby Jiráskova
"U nás" nebo "Proti všem" k Válkám o přehledech.

a zase je to o tom VAŠEM vidění

(1234, 6. 12. 2006 17:48)

chudák František Háj, například. lhář a podvodník...ale napsala krásného Káju Maříka:-)))
a co vám říká třeba pojem "skrytá identita"?( Cyber-Identity)
ono je to celé o tom, že nemáte soudnost a jste šíleně nesebekritická. vy rozhodujete, co je správné, co je jen nevinný žertík a co hnůj. to si rozhodujte doma, když to snesou.
cokoliv napíšete, i když to je subjektivní hodnocení povahových vlastností člověka, kterého vůbec neznáte, nebo dokonce obviňování z trestných činů, hodnocení profesních kvalit aniž vaše znalosti dovolují cokoliv takového hodnotit, nadávky do volů, chudáků apod., je jen "žertík". i když to jiní chápou jako urážky. podívejte se, kolik místa na těch vašich "stránečkách" věnujete mě a 1:-)))) tak schválně, proč jste si je založila? ale zkuste být alespoň jednou upřímná. aspoň k sobě:-(
s pár lidmi z BC jsem se hned, jak jste avizovala vznik svých stránek vsadil, že se na nich budete snažit psát hlavně o tom, jak je ta 1234 zlá, hloupá, atd a budete se snažit hodnotit, co je dobré a co špatné. za první černou známku mám prémiovku, neb můj názor byl, že tam dáte něco, co tam absolutně nepatří:-))))
takže fernetů už mám 5. ten, co jste prohrála se mnou si nechte. berte to třeba jako dárek k narozeninám.
a mimochodem, co lenka? to si nestojí za svým slovem, že si nechala smazat svůj komentář, nebo jej přesouváte do žumpy?:-))))

re: je to věc názoru...

(Jana F., 6. 12. 2006 17:22)

Nevím, možná jsem použila zbytečně příkrá slova. Ale snažila jsem se to vysvětlit - není to o anonymitě, ale o předstírání jiné totožnosti, není to jen a jen o jménu a jeho změnách. Lhát - to je přece námaha za účelem něčeho - čeho? Představuji si, co by se mnou udělalo, kdybych psal jako muž. Brrr... Nebo si představme sprostého hajného, jak si navlékne růžové kalhotky a začne psát v ženském rodě.
Prostě čeština ma dva rody, mužský a ženský, a člověk je buď muž, nebo žena. Tak na co sakra budu předstírat, že jsem něco jiného? Nemůžu za to, já v tom vidím něco...nedobrého.

je to věc názoru...

(graver, 6. 12. 2006 16:22)

Nemám v úmyslu odsuzovat nikoho, kdo své identity za nějakým účelem mění (pokud vysloveně nedělá svinstva), ale já sám to nedělám z jednoho prostého důvodu: nestojí mi to za to a nikdo mi nestojí za to. Považuji za podstatné, co je řečeno, ne kým. Jistě, někdy je zajímavé pozorovat, jak jsou stejné věci, řečené různými subjekty, různě chápány a jak různě se na ně reaguje, ale je mi to jedno. Svého času jsem si takto užíval s Jašou, která už ve finále opravdu reagovala jen na gravera - kdepak je jí konec? Jak se asi dnes podepisuje? Mohl bych si najít její posty a začít srovnávat IP, ale na to je můj čas příliš vzácný.

dva různé pohledy

(1234, 6. 12. 2006 16:15)

jo jo, u jednoho je to žertík a nevinná zábava (když střídá nicky aby nebylo poznat, že jde o něj) a u druhého podvod a lež (když z určitého pádného důvodu přestane jeden nick používat a začne používat jiný).
ale o mě to není, já nepředstírám ani různá pohlaví (kdo umí číst, ví o čem píšu) ani různá povolání:-)))
a odtajnění IP adres byl šok jak pro koho. pokud si vzpomínáte, já jsem o to zveřejnění neustále žádal. a hlavně proto, aby takoví ti co trpěli a trpí chorobnou záští vůči některým nickům (V2, 1, 1234...)neviděli za všemi příspěvky které se jim nelíbí právě tyto nicky:-))) největším šokem byl asi pro lenku, která po mě za změnu nicku prvně plivala, dokud někdo nenapsal, jak pod cizím nickem nadává sprostě iloně a podobně:-(((
ale to už jsem psal na BC - nejde o to v tom nepokračovat, jde o to, kdo to dělal a dělá za účelem poškození druhého, nadávání a kdo se za jiné nicky neschovává.
ale jak vidím, s navážením se do mě nepřestanete. opravdu byste měla vyhledat odbornou pomoc. pěstováním takové zášti trpí nejen duševní, ale i fyzická schránka. lidé nemocní nenávistí nekončí dobře.

Jde o to se poučit do budoucna

(Jana F., 6. 12. 2006 15:33)

No víte, asi takhle:
Večerníček byl žert a od začátku všichni věděli, že jsem to já.
Marinu jsem použila, protože jsem se potřebovala poradit o nějakých nových skutečnostech, které mě napadly v souvislosti se sklady v DE. Už za chvíli jsem svou totožnost netajila, jak jste si všiml. Kdybych se hned podepsala Jana F., nic by z té debaty nebylo, protože na mé jméno reagujete jako býk na červený hadr. Jak byste býval reagoval, kdybych se podepsala rovnou?
Jinak nikdo nejsme dokonalý a nebudeme snad na sebe vytahovat prohřešky minulosti. Máslo na hlavě máme snad všichni. Když pan Haken odtajnil IP adresy, byl to šok a jen pár lidí nikdy nic nenapsalo anonymně. Eva M., Jiřka, graver, možná ještě někdo další. Jde o to v tom nepokračovat.

Pravidla slušného h o v á n í

(111111, 6. 12. 2006 13:34)

Použito:
Co už je hůře pochopitelné, je záměrné střídání různých identit dokonce v rámci jednoho diskuzního fóra. Pokud takový člověk nemění jen jméno, ale i pohlaví, jednou píše jako žena, podruhé jako muž, nedá se to nazvat jinak, než záměrným klamáním. To už není anonymita, to je podvod a lež. Takový člověk předstírá různá povolání, zaplétá se do různých lží. Jeho slovo nemá žádnou váhu, je nedůvěryhodný a jeho charakterové a morální vlastnosti jsou pochybné.

Míníte tím ty vaše Večerníček a Marina na Sagitu?
Na to ten úvod pasuje jak ........