Jdi na obsah Jdi na menu
 

Přišly mi knížky

9. 11. 2007

Přišel mi balíček knížek, jako vždy čtu všechny najednou (to je další fáze Zuzikova rychločtení :-)).

Brian Tracy - Snězte tu žábu

Erich Fromm - Umění milovat, Lidské srdce (Tak to bude moje jednička - jen jsem nakoukla, úžasné a přitom čtivé. Jsem moc ráda za tenhle tip, Ericha Fromma jsem vůbec neznala.)

Henri Sanson - Tajnosti popraviště (Historii Francie můžu v jakékoliv podobě. Už jsem pochopitelně kdysi četla. Fascinovalo mě, jak dokázali lidé jít na smrt. To nejsou pohádky, oni snad byli nějak jiní, než my dnes.)

Andreas von Rétyi - Vyléčení rakoviny (Knížka, které se bojím. Bojíme se o tom mluvit, vyhýbáme se tomu tématu. Ale musím ji přečíst, i když vím, že jednomu milovanému člověku už stejně nepomůžu. Možná dřív? Kdo ví... Jeden citát: "Bohužel jsou do této mašinérie pod pláštíkem "vědecké nezbytnosti" naháněna kvanta pacientů trpících rakovinou. Po "zpracování" jsou vyplivnuti ve stavu, kdy jim už žádná terapie nemůže pomoci")

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Důležité je,

(bdm, 12. 11. 2007 20:58)

abys ale neměla rychlejší pracovní tempo než já chápání :-)). Navrhuji napsat první radu a rozebrat ...:-))

21 rad

(Jana F., 12. 11. 2007 20:41)

Blanko, já jsem je už začala pro tebe heslovitě psát, tak vydrž, já mám pomalejší pracovní tempo :-)).

Tak to je sice pěkné,...

(bdm, 12. 11. 2007 20:10)

..že jsi, Jituš, u rady č.11 ale já zase nevím, jak ta rada zní :-))). Ale zato už vím, že rada 22 tam není :-)))). To bude debata :-)))))))))))).

Re: 21 žab

(Jitka_D, 12. 11. 2007 0:33)

Blanko klidně, jen bych to nechtěla vzít hopem a tenhle weekend je fakt šílený. Jano, já jsem zatím u č. 11. Jak už jsem psala. rozporuplné pocity, ale čtu dál a s autorem "vedu diskuse" předčítala jsem i manželovi a probírali jsme navržené situace, ale on zná dobře vztahy ve firmě, kde pracuji, tak jsme se shodli, že rady jsou nepoužitelné. Tak si myslím, že to pro někoho jiného to co mě "rozrušuje", kdo to nezná ty souvislosti bude nicneříkající. Já se ozvu zítra, zas mě odcucávají od PC a nemůžu se soustředit.

22 rada :-))

(Jana F., 11. 11. 2007 21:35)

Blanko, těch rad je v té knize 21 :-). Jak je tak čtu, tak rada tvého syna, Jitko, se mi zamlouvá čím dál tím víc :-). Takže možná také nějakou radu přidám :-).

Jinak ale dneska taky moc nečtu, spíš mám pocit, že zápasím se sedmihlavým drakem...

Berte na mě ale ohled,...

(bdm, 10. 11. 2007 21:18)

...protože já s vámi tu žábu nečtu, takže já bych vždycky potřebovala vědět, co se tam píše, ať si to třeba s nějakou tou radou (22) můžu dát dohromady. A rada je to výborná, ať už je jejím autorem kdokoli. V mém podání je to "neřeš to!", a to používám často :-))).

Re: knížky

(Jitka_D, 10. 11. 2007 18:58)

Jani, já sem určitě ráda zavítám a souhlasím s tím, že je to vskutku to lejlepší o co se můžeme podělit. Jen bych ráda také něčím přispěla a nejen nakukovala. Moje "bránění se" neber prosímtě jako skutečnou obavu před osobním odhalením, to ne, jen mi tehdy přišlo, když jsem shlédla ten můj seznam, že je tak různorodý, nebo třeba nevyhraněný. A taky už sama vím, že vše nelze obsáhnout úplně do hloubky, možná mi to vadí, ale to neznamená, že budu tajit co čtu:)))
Od té doby, co jsem psala, jsem nepokročila, nechci sem zas motat téma času, ale dneska to snad kulminuje:)) a je den blbec.
Ke knize žáby: 22. rada (autorem je můj syn) Na všechno se vys...! :))))

Re: knížky :-)

(bdm, 10. 11. 2007 10:31)

Je fajn, že máte s Jitkou tu jednu stejnou ke čtení. Ještě byste ji ale mohly číst zároveň :-)). Jsem zvědavá, v čem se v ní shodnete a v čem třeba ne :-). O mých jsem už psala - je to dost jednostranné :-))).
Varování: v Inteligentního plánu jsem už u papeže, římsko-katolické církve,... takže pro mě o ničem. Pokud bys po ní zatoužila (té knížce), tak ji hlavně nekupuj - já Ti ji klidně pošlu :-).

knížky :-)

(Jana F., 9. 11. 2007 20:16)

Jsem mile překvapená, Blanko, že mě chápeš co se týče té knížky a neokřikuješ mě, abych takové věci nečetla. Rozhodně se nechci hrabat v nějakých hrůzách, ale bohužel, takové věci jsou součástí života a je dobře se učit to tak brát.

Jak jsem se probírala těmi několika novými knihami, připomnělo mi to staré časy mládí, když jsem si z knihovny přinesla knížky - ten krásný okamžik se k nim uvelebit a nevědět, co číst dřív :-).

Byla bych moc ráda, kdybyste sem psali, co čtete vy. Jitka se tomu dlouho bránila, že je to moc osobní, ale je to jedno z toho nejlepšího, co si můžeme vzájemně dát :-).

Super! :-))

(bdm, 9. 11. 2007 13:24)

Jani, a vždycky napiš z toho něco zajímavého :-)). Ale, prosím Tě, ne všechno na jednou ale nějak postupně, ať v tom nemám chaos :-)). Jani, a člověk si má sáhnout na to, čeho se bojí, tak čti i o rakovině. Vím, co máš na mysli ale i do budoucnosti se to může týkat každého z nás. Můžu v tom taky jednu doporučit "Jediná odrodilá buňka" (R.A.Weinberg) - ale je to spíše o té podstatě a z genetického pohledu. Ale já zase když něco chápu z té podstaty, tak se s tím lip vypořádávám :-).