Jdi na obsah Jdi na menu
 

http://business.center.cz/business/diskuze/zprava.aspx?id=285241

Viděla jsem je a chápu, proč je nemá nikdo shlédnout :-)

*********************************************************************

Ale spíš všeobecně přemýšlím o smyslu tvorby www stránek a toho, proč je někdo chce mít utajené před veřejností. Což popírá sám smysl této činnosti, alespoň se mi to tak zdá a zamýšlela jsem se nad tím už před časem, když se Eva M. zmínila o tom, že má své stránky a že nebudou veřejné.

Všeobecně o důvodech proč tajit své stránky:

1. Jsou velmi osobní a rodinné, je opatrnější nezveřejňovat tyto informace před širokou veřejností.

2. Člověk něco skrývá, ať už v dobrém nebo ve špatném slova smyslu, takže sice zpřístupní své stránky lidem, na které se stránky cíleně zaměřují, ale už není žádoucí, aby to znali někteří jiní.

Například mám své stránky s ceníkem za své služby a netoužím po tom, aby to znali úplně všichni v diskuzi na BC.

Nebo jiný příklad - trochu se odvážu na nějakých jiných svých stránkách a nebylo by mi milé, kdyby to četl manžel nebo děti :-) A podobných případů by se daly uvést spousty.

3. Člověk se bojí prozrazení své totožnosti na základě údajů získaných z jeho stránek, protože vystupuje jinde na netu pod různými identitami a takovým způsobem, že by ho to mohlo v reálném životě poškodit.

4. Člověk nemá zájem na vyzrazení určitých skutečností, týkajících se např. způsobů podnikání a výdělečné činnosti, které by mohli někteří lidé zneužít.

5. Člověk trpí některými druhy duševních poruch, při kterých se domnívá, že je pronásledován, sledován, zaměřován a pod.. Přitom stránky tvořit MUSÍ z nějakého vyššího podnětu.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zuzikova turistika

(Zuzik, 28. 1. 2007 17:51)

Já osobně bych zkoumala raději nížiny a výšiny nějakého vypracovaného turisty ! Jde na mně jaro. Ale to na mně jde celý rok ! Jinak je to dobrý nápad, jen jestli už neměl tuto myšlenku někdo ze svazu turistů.

re,re: Jeskyně

(Jitka_D, 27. 1. 2007 0:21)

Holky moje turistické:) tak jste se mi zas strefily do nálady, i když přiznám, že já jsem po tomhle DPH schopna jen virtuálního pohybu. EvoM., jdu Vás přemlouvat, vykašlete se na nevděčné klienty a vytvořte ten svůj projekt (pro nás zdrchané účetní) určitě byste měla na svých stránkách narváno. Už teď by mě zajímaly fotky, zříceniny, jeskyně, joj...

re: Jeskyně

(Eva M., 25. 1. 2007 23:34)

Jejda, jeskyní tady je.... Asi nejvíc jich je v Moravském Krasu, leckteré se dají i prolézat - na vlastní nebezpečí ovšem. Ale i v Čechách je jich dost. A krásných míst je všude hodně - Šumava, Jizerky, Krkonoše, Jeseníky, Vysočina, Orlické hory, Český ráj, Kokořínsko, Beskydy, Česká Kanada, Jižní Čechy, Pálava,... a těch hradů, zámků, zřícenin, starých hradišť... Radši už končím, protože bych hned někam vyrazila... naše země je fakt nádherná :-)

Jeskyně

(Jana F., 25. 1. 2007 23:17)

Tééédy, to koukám. To bych ani neřekla, že jsou v Čechách nějaké jeskyně, tedy kromě těch Koněpruských. My jezdíme tak po městech a hradech a zámcích, mám ráda i opuštěné zříceniny. Nějaká hezká přírodní místa, to ani neznám. Tak to si tedy musím vyhledat co o tom najdu na internetu :-)

re re: Turistický klub

(Eva M., 25. 1. 2007 22:52)

Jani, tak pozor, žádná turistika s autem! Pěkně s batohem na zádech a pěšky po svých nahoru a dolů aspoň 20 km denně! Do batohu jídlo, pití a pláštěnku, na nohy pevné boty, na hlavu dle potřeby baterku čelovku do jeskyní a vyrážíme!
To auto nám slouží jen k úspoře času zvlášť při jednodenních výletech, abychom neztráceli čas čekáním na spoje, které nejedou tam, kam potřebujeme a tehdy, kdy potřebujeme. Je prima se toulat mezi skalama s bandou dětí, když vím, že nemusím spěchat a že na nás o pár kilometrů dál čeká auto, které nám neujede :-) Vzhledem k nedostatku času je auto pro mě možností, jak co nejlépe využít vzácného volna. Neztrácíme čas, hupsneme do auta a za hodinu už někde lezeme :-)

re: Turistický klub

(Jana F., 25. 1. 2007 22:11)

V euforii jsme asi všichni, kdo jsme zvládli DPH :-) I graver má dnes večer nějak dobrou náladu, přestože není účetní a nedělal DPH (to s tím plavčíkem "Pomoc" bylo dobré :-)))
Docela mě Evičko potěšilo, že turistiku si představujete s autem :-). Já co mám ten řidičák, tak už si nějaké výlety pěšky nedokážu představit. Taky se člověk dál dostane. Ten sen o mikrobusu naprosto chápu. To by musela být nádhera někam takhle vyrazit :-).

Turistický klub?

(Eva M., 25. 1. 2007 21:15)

No vida Jani, Vy chcete zakládat turistický klub :-) Já to zatím řeším tak, že jezdím se syny + do auta beru další mládež obého pohlaví, kdo chce a kdo se vejde. Užijeme si to a na konci dne jsme krásně unavení, špinaví, ale plní zážitků. Ale budu muset začít šetřit na nějaké větší auto, zájemců o tyhle naše toulky je už celkem dost a do auta se kromě mě vejdou max. další čtyři lidé a zájemců by bylo víc. Asi si časem koupím mikrobus - teda až na něj vydělám...
Ha - teď mě něco napadlo! Že bych ten náš tulácký kroužek převedla do formální neziskové organizace a klienti by na ni mohli přispívat a ještě by si odečetli nějaké procento na dary :-))) A časem bychom měli na ten mikrobus :-))
(Neberte to vážně, to píšu jen tak z radosti, že mám po dph... ale ten mikrobus by se fakt hodil!)

:-)

(Jana F., 25. 1. 2007 21:00)

No konečně jsem se po dlouhé době od srdce zasmála, díky, gravere :-))). Jak to, že jsem to dřív na vašich stránkách nenašla?
Ale stejně mě mrzí, že nikde nepíšete ty osobní projevy. Promarňujete svůj talent a všechny nás ochuzujete (smajlík jsem smazala, myslím to vážně).

Evičko, to jsem ráda, že jste napsala o čem budou ty vaše stránky, nechtěla jsem vyzvídat, tak jsem to jen opatrně naťukla :-)
K té pěší turistice - já si zase dlouhá léta plánuji založit turistický klub. Jen ten čas...

ještě...

(graver, 25. 1. 2007 19:23)

... jsem si všiml, že jste přidala další body - tak pod bod 5 se samozřejmě taky podepisuju. Své stránky tvořím z podnětu Velkého boha plíživého chaosu Nyarlathotepa. Iä! Ignaith! Yog Shototh neblod zin! Cthulhu fhtagn!

Já že plácám?

(graver, 25. 1. 2007 19:17)

Tak to ještě neznáte gravera. Detailní informace o mé jedinečné osobě prosím hledjte zde: http://www.volny.cz/graver/whoami.html
btw: osobní projev? Aby si stádo psychiatrů udělalo disertačku zadarmo? Nikdy!

Re re: Moje stránky

(Eva M., 25. 1. 2007 18:08)

Jani, na jaké téma budou ty další stránky? Tedy až budou a jestli vůbec budou :-))) Námětů mám hodně, s časem je to horší. Toulky přírodou - skály - hory - jeskyně - pěší turistika - běžky - květiny v přírodě - voda (bystřiny, prameny, vodopády) - hodně vlastních fotek (některé považuju za celkem povedené) - zážitky z výletů...

Graverovy stránky

(Jana F., 25. 1. 2007 18:04)

Gravere, to o tom grafomanství to jen tak plácáte, já už jsem vám to chtěla kolikrát na vaše stránky napsat, že mi tam chybí váš osobní projev. Přitom to by byl naprostý tahák, kvůli kterému by tam lidi chodili, já určitě stokrát denně :-) Třeba napíšete, že o to nestojíte, budiž. Ale já to myslím zcela vážně, že bych si od vás ráda přečetla vaše třeba jen stručné poznámky a komentáře k čemukoliv :-)

Re: Moje stránky

(Jana F., 25. 1. 2007 17:57)

To, co píšete, Evo M. o těch soukromých rodinných stránkách byl první důvod, který mě už tenkrát napadl. To je pravda, takové stránky by veřejné být neměly.
Ale o čem jiném, než o účetnictví a daních může psát ještě jiné než rodinné stránky účetní, to si marně představuju. To jste mi nasadila brouka do hlavy a už se na ty stránky moc těším :-)

utajení

(graver, 25. 1. 2007 16:00)

Myslím, že v případě Radky nešlo o utajení před veřejností, ale jen před její částí :-)))
Každý má důvody konání svého... Někdo na svých stránkách odhaluje svůj charakter i tělo, někdo tam nenapíše ani mail, aby mu lidi nepsali, někdo je prostě jen grafoman, který cítí potřebu sdílet své bludy s jinými (jako třeba já).
btw: bod 2 se mi líbí - není lepší způsob, jak něco skrýt, než to hodit na své stránky a pak o nich nikomu neříct :-)

Moje stránky

(Eva M., 25. 1. 2007 14:49)

Jani, můžu se vyjadřovat jen ke svým stránkám. Ano, mám několikery stránky - velmi amatérské, profesionál v oblasti tvorby webu by si zakryl tvář a hořce zaplakal :-))

Kromě jedněch stránek určených pro širší veřejnost (ten přechod na podvojko) jsou ty ostatní stránky spíše rodinné či ryze soukromé. Není tam nic tajného ani špatného, ale nemám potřebu tu adresu někde zveřejňovat, aby tam nakukovali lidi, kteří jsou jen zvědaví a neznají nás. Okukovali by fotky a třeba by si říkali něco jako "Hele, ty lidi maj´ ránu" nebo "Tady se ale blbě tvářej´ " apod. A hlavně si myslím, že by to ani nikoho nezajímalo. Koho by taky bavilo prohlížet např. cizí rodinná alba a číst cizí rodinné vzpomínky, notabene když nejsou nijak pikantní ani skandální? Prostě takovej obyčejnej život, kterej nezajímá nikoho jiného než přímé aktéry.

Mám v plánu nějaké další webové stránečky, které budou určeny širší veřejnosti (vůbec ne na téma daně a účetnictví!). Ale zatím pořád není čas... Až ty stránky budou na světě, dám vědět.