Jdi na obsah Jdi na menu
 

Karin psala o tom, jak se podnikatel rozzuří, když mu oznámí, kolik má platit sociální pojištění.

JarkaL se přidala s příběhem klienta, kerý vystavoval doklady s DPH, až neplátce, doplatil na to a vylévá si zlost na účetní, která ty doklady dostala do ruky za rok najednou až koncem března.

Hanka II napsala o klientovi, který nechce platit ani minimální daně a poukazuje na známého, kterému dělá DP pracovník FÚ, který zná nějaké fígle.

Hezké čtení :-))). Myslím, že každá z nás má takových příhod spoustu. Stálo by za to je sepsat, byla by to zajímavá knížečka pro chvíle útěchy pro nás všechny, abychom se necítily se svými problémy tak osamocené.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Taky dobré :-)))

(Jana F., 3. 4. 2007 17:59)

Hezká příhoda :-))). Ale na omluvu toho pána - nám se to řekne, když v tom děláme, ale někdo má prostě v životě jiné priority a tyhle naše problémy jdou mimo něj. Každý si holt představuje něco jiného "jak Hurvínek válku" :-).

A tak tu žijem !

(Zuzik, 1. 4. 2007 17:35)

Tak si dnes hezky lebedím a čekám na tu poslední ovečku na podpis. Moc hodná paní. Přivezl ji manžel, podepsala, vše vyřešeno, domluveno.
A co byste řekli, že udělal její manžel ? No přece vytáhl obálku se svým Porvzením o zdan.příjmech a o úrocích a zeptal se mně, že když má už manželka udělané to DP, tak jestli bych jim mohla udělat to společné zdanění. Pak se přede mnou pohádali jak psi:jak dlouho o tom víš- proč jsi mi nic neřekl, že sis to nenechal udělat v práci- ale já myslel- ty raději nemysli, teď tu otravuješ v neděli- ale já si myslel že se to dělá zvlášť až po tvém DP- ty jsi prostě idiot- aha, no jasně za to ty jsi vždycky nejchytřejší- paní M. nedělejte to- proč by to neudělala když se nabídla - ty prosím tě raději už mlč - tak když to paní udělá tak nám asi něco vrátí- to je jedno, já na to kašlu, ty jsi to zapinkal, tak si to teď udělej sám jak chceš...... Já jim to mezitím sjela a dostanou 15litrů. Teda dneska bych u nich nechtěla doma být ani náhodou.
A teď si jdu na toho zaslouženého panáčka.

To je něco jiného

(Jana F., 31. 3. 2007 19:47)

Jasně, takhle je to něco jiného, pak by to ještě na tebe hodil. No, já bych takového klienta asi zařízla :-). Jenže to bych za chvíli neměla nikoho.

Vidíš, každá jsme dnes dopadla s klientem jinak, než jsme čekaly. Je to zajímavé a moc užitečné si takhle vyměňovat zkušenosti. Škoda jen, že sem nepíše víc lidí, tyhle příhody se člověk jinak nedozví a v praxi je to moc užitečné vědět, jak to chodí jinde.

Jo,já taky

(Zuzik, 31. 3. 2007 18:44)

ale jeho baba pracovala a on mi nebyl schopný říct, jestli si uplatňovala děcka (jsou druh a družka). Jsou 25 km ode mně, on zítra odjíždí na stavbu a těžko bych asi dokazovala, že je neuplatňovala ona.
Nebudu riskovat, že jim pak něco dodaní, protože mi ona podepíše čestné prohlášení a ani neví, které bije.
Je to složitější, jinak kdyby to podle mně bylo jen trochu možné, tak bych mu to na počkání předělala. I když vytočená. Před chvílí mi volal,zas něco chtěl a dokonce to jedno není ani jeho, takže by to bylo jen to jedno a myslím si, že si uplaňovala obě ona, kašlu na to. Až příště přijede, tak si s ním o tom ještě proluvím a když tak udláme dodatečko.
Proutek se má ohýbat, dokud je mladý a někdo se dá vychovat a někdo je takový blbec, že ho není možné ani urazit, natož pak vychovat. A toto je přesně ten případ. Já o tom nemůžu ani psát, jak jsem ještě teď vytočená.

:-)))

(Jana F., 31. 3. 2007 18:26)

Díky, Zuzíku, za hezké vyprávění, četla jsem to už třikrát a chcechtám se při tom :-))).
Akorát poznámka - já bych mu to za pětistovku s těmi dětmi na počkání předělala.

Jo a musíš si ho vycvičit :-))). Možná by stálo za to sepsat odborné pojednání "O výchově klientů". Pořád vychováváme jenom děti. Moje výchova dětí vlastních i cizích spočívala vždy na zásadě "Žít a nechat žít", ale s některými dospělými to tak holt nejde.

Zabiju klienta

(Zuzik, 31. 3. 2007 16:19)

V loni v létě dolezl takový fešák s prosíkem o účto, že ať ho vezmu, že mně doporučil ten a ten a blá blá a já , husa hloupá, vidím hezkýho mužskýho a celá se rozplývám a nemohu jinak než říct své ano. Tím začala anabáze, jakou si opravdu nepamatuji. Kdybyste viděli ten brodel v papírech, no děs. Už jsem se o něm jednou tady zmiňovala, jak dovezl papíry na DPH a když jsem se ho ptala, kde má fa vydané, tak řekl, že dělal jen fušky - a to měl nakoupeného materiálu a ost.za 190tis.Kč. A na účet mu chodily platby a on dělal jen fušky, no moje nervy. Tak jsme spolu tenkrát seděli celý den a dohledávali z bank.výpisů přijaté platby a dopisovali k nim faktury a rozpočty.
Že má silničku mi taky neřekl. Od letoška podnikání přerušil, tak jsem si oddychla, že mu dodělám daně a budu mít klid. 3x jsem ho urgovala o inventuru ze SP ( samozřejmě i bordel v placení).To ještě min.týden našel nějaké papíry do loňska¨a měl mi nahlásit km. Když jsem mu ve čtvrtek volala, že nemám ty km, tak mi řekl ať to nějak spočítám, aby platil co nejmíň. Tohle fakt miluju. Tak jsem mu to spáchala, odsouhlasili jsme si pohledávky a závazky po telefonu a já to slavnostně ukončila.
Dnes jako předposlední ovečka přijel podepsat hotové daně, ještě s sebou přitáhl uřvané děcka. Ty celou dobu lítaly dovnitř a ven a řvaly, že se bojí našeho psa. Jen co jsem otevřela dveře,tak mi vrazil DP k dani z nemovitosti a že to potřebuje vyplnit. Když jsem mu řekla, že bez výpisu z katastru mu to neudělám, tak začal hrabat v kabeli a našel výpis i se smlouvou ale úplně něčeho jiného, co koupil už v r.05 0a že "na to se taky mělo podat DP ?".
To už jsem začala kvasit. Ještě v klidu jsem mu řekla,ať si v tom udělá pořádek a donese mi výpisy z katastru. Konečně jsme se dostali k DP a pan velkomožný mi bezelstně sdělil, že už má ty km. Hodila jsem barvu s tím, že už jsem mu to tam našmudlila, že to tak sám chtěl. Podepsal a zeptal se mně, jestli by tam šly dát děcka, když je před tím nedával. A jestli by se to teda muselo celé DP opravit ?
To už jsem psychicky neunesla, zatmělo se mi a vyhodila jsem ho s tím, že už doprdele nic opravovat nebudu, ať ze mně nedělá debila, že kdyby byli všichni klienti jako on tak už jsem na psychině. On se ani neurazil, jen mi mezi mým "doprdele" a "debila" sdělil, že od pondělka zase začíná dělat na ŽL. Příště ho zabiju, to přísahám.

re: jen soud

(Jana F., 29. 3. 2007 21:44)

Nevím, pane xxl, jestli předpokládáte, že by ten soud byl býval vyhrál... Dovedete si představit, jaký by to byl poprask, kolik důchodců by žádalo v dodatečných DP o vrácení přeplatku? To by si žádný soudce nevzal na triko :-))).

Moc vám děkuji, pane xxl, že mi sem píšete takové zajímavé věci.

výklad zákona - jen soud

(xxl, 29. 3. 2007 0:13)

Je to už dlouho, snad 5 - 6 let.Začínal jsem dělat DP jednomu důchodci, když daňová poradkyně se mě zeptala, co říkám na chybu v § 15 - důchodce si může odečíst základní nezdanitelnou částku. Všichni důchodci, kteří měli příbuzné na FÚ, už to prý uplatnili. Dělalo to docela solidních 5.000,-. DP bez námitek přijato. Novela nevyšla, takže v dalším roce jsem DP udělal stejně. Nechtěli ho vzít. Že dostali pokyn z MF. Šel jsem tam sám, ale mluvil jsem do dubu. Přesto jsem jim tam DP nechal. Za měsíc došel zákazníkovi výměr na doplatek a penále. Odvolali jsme se, ovšem zbytečně. Z finančního ředitelství došel půldruhastránkový blábol. Zřejmě spoléhali na to, že důchodce k soudu nepůjde.
Co zbude účetnímu? Tiše zuřit.

Z posledních sil... :-)))

(Jana F., 28. 3. 2007 21:28)

Něco z psychologie: mít zlost znamená vyrovnávat se s něčím, co se nám nelíbí. Nebo tak nějak. Už si to nepamatuju. Spíš mi utkvěla v hlavě věta agentky Starlingové: Proč Hanibal Lecter zabíjí a jí lidi? Protože svět není takový, jaký by si ho přál mít.

Jak je vidět, každý se s tím, co se mu nelíbí, co mu vadí, co ho ničí, vyrovnává po svém...

tak já srdečně zdravím a zas běžím....

(Jitka_D, 28. 3. 2007 0:50)

já se tedy necítím osamocená, já jsem pěkně nasr......
pá,pá